GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sa fii bolnav in Romania!

+30
dorina_s
Florin Popa
eledas
Indra
itina
Violoncella
Queensland
veronica_franco
tegeusa
Nicole
Irinna
Melodia
parwous
Nana_Duval
shadow
atat de simplu
oli
Tizona
mrs nobody
seaman65
Demostene
Eleonore
daffy_
HAUU_HAUU
Mr Nobody
kitty
Radu
snow
habibi77
pitulicea
34 participanți

Pagina 51 din 53 Înapoi  1 ... 27 ... 50, 51, 52, 53  Urmatorul

In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 51 Empty Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Lun 1 Mar - 20:24

Rezumarea primului mesaj :

Un oradean care a trait trei ani cu un bisturiu in corp da in judecata statul roman la Haga

Oradeanul Ionel Nistor, in varsta 54 de ani, a fost operat in anul 2004 pentru o infectie la coloana la o clinica din Cluj, insa dupa operatie a resimtit dureri in zona operata, iar abia dupa trei ani a descoperit cauza, lama unui bisturiu uitata de catre medici. Astfel, a fost nevoit sa aiba o a doua interventie, la Bucuresti, pentru a i se inlatura lama de bisturiu din corp, arata NewsIn.

Prin urmare, oradeanul a depus plangeri impotriva medicului care l-a operat in 2004, Florian Stefan, la Colegiul Medicilor Cluj si la Parchet, cerand despagubiri de 400.000 de euro, insa in instanta dosarul este inca pe rol. Colegiul Medicilor l-a absolvit pe chirurg de orice culpa. Acesta s-a disculpat explicand ca "fragmentul a fost descoperit la distanta de orice structura vitala sau nervoasa si local nu prezenta aspect inflamator".

Din cauza accidentului, oradeanul este nevoit sa poarte un corset de plastic pentru a-i ajuta coloana, nu este apt de munca si traieste dintr-o pensie de handicap. "In tara mea am fost tratat ca un animal, ultima solutie este sa-mi caut drepatea la Curtea Internationala de Justitie de la Haga", a declarat Ionel Nistor.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea_de_stepa in Mar 9 Mar - 20:31, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 51 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  Mell Dum 19 Feb - 13:40

Zaraza,m-ai "pierdut" putin...
Dar cred ca de vina e nivelul meu redus de intelegere🤔
Mell
Mell
3
3


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 51 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  zaraza26 Dum 19 Feb - 21:12

Știința medicală oficială nu vrea să știe decât de ipotezele lui Pasteur pe care le-a ridicat la rang de axiome. Vrea să trăim permanent cu o frică paralizantă față de viruși, bacterii, microbi. Cu cât te temi mai tare de astea, cu atât vindecarea e mai greoaie. De fapt virușii, bacteriile, sunt prezente pentru a restabili funcționarea organismului, pentru a face față unei probleme existente în minte. Medicamentele trebuie folosite numai când simptomele sunt prea greu de suportat sau când este pusă în pericol viața omului. Altfel, medicamentele blochează de fapt însăși procesele naturale de vindecare.

Nu e o problemă cu vreun nivel redus de înțelegere, mell. Problema e în felul cum ne-au îndoctrinat în ce privește funcționarea organismului și metodele de vindecare. Organismul se vindecă singur, dacă e lăsat în pace și ajutat atât cât trebuie. Aici o contribuție extrem de importantă o are cunoașterea cauzelor reale care au produs boala. Aici mediciii bâjbâie lamentabil. Practic un tratament nepotrivit forțează organsimul să lupte pe două fronturi o dată. Pe de o parte există o cauză pe care medicina oficială nu vrea să o vadă, pe de altă parte, tratamentele nepotrivite împiedică vindecarea organismului. Cauzele bolilor sunt fie emoționale, fie de intoxicare.
zaraza26
zaraza26
4
4


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 51 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  myrk Lun 20 Feb - 0:25

Pe scurt, despre cazul T, cardiologul acuzat că sapă după cadavre în cimitir și le scoate stenturile Laughing : un procuror de caz, care acu' vreo 7 ani, îl acuza pe dr A de ceva matrapazlâcuri (dovedite ulterior nefondate), este ulterior acuzat de spălare de bani, corupție și alte asemenea frumuseți, un martor important în acest caz, care se judecă de ceva ani, fiind dr T. În fine, acuzațiile care i se aduc dr T vin într-un moment în care martorul își susține declarația inițială de corupție asupra procurorului cu pricina, spre deosebire de alții, care brusc nu-și mai amintesc ce au declarat în urmă cu 7 ani. Fiind, se pare, unicul martor într-un proces cu final nefericit pentru procuror, se trag sfori în disperare pentru compromiterea martorului.

Chestii frumoase, fără corupți în funcții publice.
myrk
myrk
6
6


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 51 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Lun 20 Feb - 8:21

Da, am citit si eu despre asta, acuma dimineata. Se prea poate sa fie asa, la cata coruptie si ticalosie e in tara asta. Pare a fi o inscenare.

Imi place cum gandeste zaraza, vizavi de boli, tratamente, vindecari. Gandim cam la fel ok
pitulicea
pitulicea
6
6


zaraza26 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 51 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Joi 2 Mar - 10:24

Pentru prima oară, Institutul Național de Sănătate Publică a raportat, pe ultima săptămână, că numărul deceselor Co-vid la persoanele vaccinate l-a depășit pe cel al persoanelor nevaccinate. În ce privește infectările, de mai bine de un an, numărul vaccinaților testați pozitiv la Co-vid este constant mai mare decât al celor neinjectați. În ce privește vaccinarea anti-Co-vid, aceasta s-a prăbușit definitiv în România, ajungându-se la maximum 10 vaccinați pe zi. Numărul total al reacțiilor adverse raportate oficial a ajuns la 20.100, din care 17.853 sunt severe.

Laughing Laughing  Foarte tare asta. Vaccinul cel eficient si sigur.
Bine, se stia de la inceput ca nu e eficient si nu e sigur. Altii au recunoscut asta de ceva vreme, dar Romania NU Very Happy Noi ne-am tinut tare pe pozitii.  afro


Studiu bombă. Vaccinul Covid a provocat un număr dublu de decese față de virus

https://www.national.ro/coronavirus/studiu-bomba-vaccinul-covid-a-provocat-un-numar-dublu-de-decese-fata-de-virus-788644.html?fbclid=IwAR3nPlJALblwb63QqrZgn0MvBoycDl28GjhDdrE6T0IeeIDzxrTQVfVP52Q
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 51 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  zaraza26 Joi 2 Mar - 10:38

Putem spune ca celelalte tari, se stiu ele, au muscat mai rau din marul otravit... Asta e! Sa fim atenti la mere! Very Happy
zaraza26
zaraza26
4
4


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 51 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Joi 2 Mar - 14:05

Ai dreptate. Sa vedem partea buna a lucrurilor. Noi, prostii Europei, suntem un pic mai greu de prostit cand e vorba de otravuri Very Happy
Sa vedem cum va fi cu sinuciderile asistate. Very Happy Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


zaraza26 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 51 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Mier 28 Feb - 13:50

Interesant articolul acesta: Cazul revoltător de la Arad s-a adeverit: femeia decedată "de Covid" și deshumată la cererea familiei, NU A AVUT COVID! "Protocolul" a ucis-o! Ziariștii au avut dreptate
https://www.activenews.ro/stiri/Cazul-revoltator-de-la-Arad-s-a-adeverit-femeia-decedata-de-Covid-si-deshumata-la-cererea-familiei-NU-A-AVUT-COVID-Protocolul-a-ucis-o-Ziaristii-au-avut-dreptate-187815
Normal ca nu ma mira. Nici nu ma asteptam sa fi fost moarta de covid. Very Happy Laughing  Asta am zis noi CONSPIRATIONISTII  tot timpul.
Daca am deshuma toti mortii, am avea o uriasa surpiza Very Happy Adica... ati avea.
Incet, incet, toate ies la suprafata. Dar daca cei vinovati raman nepedepsiti, tot degeaba Sad
pitulicea
pitulicea
6
6


zaraza26 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 51 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  zaraza26 Mier 28 Feb - 14:17

Nu ar fi degeaba dacă măcar o persoană ar învăța ceva din asta!
Pe timpul pandemiei m-am înțeles foarte bine cu soțul meu în ce privește atitudinea de neîncredere în autorități. El știa că autoritățile, de aici și de aiurea, urmăresc altceva, iar eu știam că epidemiile au alte cauze față de cele care ni se spun, că bolile au alte cauze față de ce se crede și acum de majoritatea. După pandemie el a revenit la atitudinea de neîncredere față de cauza emoțională a bolilor. Dar nu își dă seama că beneficiază indirect de convingerile mele. Eu nu mă panichez când se îmbolnăvește. N-are decât să ia tratamentul alopat pe care îl dorește, iar eu la un moment dat îi spun în treacăt care poate fi cauza afecțiunii. El strâmbă din nas, neîncrezător, că adica ce prostii îi spun iar... Nu-i nimic! Fiecare doarme după cum își așterne.
Nu avem nevoie ca cei vinovați să fie pedepsiți. Avem nevoie ca oamenii să gândească. Și e suficient.
zaraza26
zaraza26
4
4


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 51 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Mier 28 Feb - 19:25

Adica au omorat sute sau chiar mii de oameni doar la noi in tara si sa nu fie pedepsiti?
Vietile acelor oameni chiar nu conteaza? Surprised Multi s-au imbogatit din asta, ca doar n-au facut-o gratis, iar tu esti de acord sa scape nepedepsiti. Interesant.
pitulicea
pitulicea
6
6


zaraza26 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 51 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  zaraza26 Mier 28 Feb - 21:51

Nu că nu sunt de acord. Presupunând prin absurd că s-ar putea demonstra vinovăția și ar fi pedepsiți, restul populației tot nu ar înțelege nimic și vor apela la medicamente, fără să își schimbe atitudinea, modul de viață. Schimbarea atitudinii în fața vieții și a propriei persoane, a modului de viață, ar face diferența între sănătate și boală.
În altă ordine de idei, oricum cei morți nu pot fi readuși la viață. Dar dacă oamenii ar înțelege/afla niște lucruri, nu s-ar mai muri prostește de acum înainte.
zaraza26
zaraza26
4
4


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 51 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Mar 26 Mar - 10:37

shadow a scris:Pot intelege ca multi dintre noi nu vor sa se vaccineze cu un produs testat pe zeci de mii de oameni ,  din varii motive , dar imi este imposibil de inteles cum aceeasi oameni spun ca un medicament ca invermectina , contra parazitilor interni si externi , preponderenti in zonele tropicale si subtropicale , este leacul minune impotriva covid fara niste studii preliminare asa cum se face la orice medicament .
Nu spun ca nu ar putea avea efecte pozitive , orice este posibil , dar nu asa , ''dupa ureche'' .
Pline site-urile de socializare cu stiri ca invermectina a fost deja aprobata in unele state doar la noi nu .
Uita sa spuna insa ca are aprobare doar preventiv , pentru cei care lucreaza in sectoare cu risc de infectare si n-au acces inca la un vaccin , sau in stadii incipiente ale bolii : s-a vazut deja ca in stadii avansate nu are efect .
Poate in combinatii cu alte substante dar asta e de durata fiindca necesita studii  .
Nu e de mirare ca in aceste tari , medici , precum cel din Italia care si-a omorat pacienti facand experimente , pot folosi invermectina  dupa propriul plac cu rezultate proaste  , pe care evident au sa le musamalizeze ...

Administrația pentru Alimente și Medicamente din SUA (FDA) a capitulat, fiind nevoită să elimine toate afirmațiile false și înșelătoare de pe rețelele sociale și de pe internet împotriva utilizării Ivermectinei.
Pe 21 martie 2024, într-un proces fără precedent, FDA, condusă de comisarul Robert Califf, a soluționat un caz în instanță și a renunțat la toate afirmațiile sale false și înșelătoare cu privire la utilizarea Ivermectinei, potrivit Dr. Peter A. McCullough.  
Medicamentul a făcut parte din standardul comunitar de îngrijire pentru tratamentul COVID-19 în Protocolul McCullough, cu un profil excelent privind siguranța și dovezi ale beneficiilor acestuia, documentate în 101 studii.
În cursul anului 2021, ducând un adevărat „război împotriva Ivermectinei”, FDA a răspândit postări și mesaje publice false și înșelătoare pentru a descuraja medicii, farmaciștii și pacienții să utilizeze medicamentul în scheme de tratament pentru COVID 19.


Deci... cum sta treaba? Cum e cu minciunile si cu adevarurile?
Vaccinurile testate pe 40000 de oameni, dintre care multi au murit in timpul testarii, sunt sigure si eficiente, iar Ivermectina, cu toate studiile pe care le avea in spate si cu toate beneficiile dovedite de-a lungul anilor, omorea oameni si moartea acestora trebuia musamalizata? Laughing Laughing
NU, musamalizate sunt acum efectele vaccinurilor Smile Toata lumea se fereste sa vorbeasca despre ele - mai putin "conspirationistii"... Oamenii mor, oamenii au dobandit boli - unele foarte grave, oamenii regreta vaccinarea.
Sa-ti pui increderea in OMS, in FDA si alte organizatii de-astea finantate de Big Pharma, e naivitate la cel mai inalt grad Smile  
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 51 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  zaraza26 Mar 26 Mar - 13:08

Soluția, fără să ne luptăm cu coloșii ăștia, care au totuși picioare de lut, e să fim atenți la corpul nostru, la semnalele pe care le primim. A te lăsa 100% în baza medicamentelor, când suferi de o boală, e inconștiență. Corpul nostru se poate vindeca! Medicamentele nu trebuie luate decât în cazul iminenței morții și în cazul unor simptome insuportabile. Altfel, aceste medicamente care îți calmează o durere oarecare, nu face decât să te țină dependent de medicamentele lor, de sistemul lor, să te țină într-o stare de indiferență față de ce se întâmplă de fapt în corpul nostru. Motivele pe care le spun medicii, că organismul are imunitate scăzută, că ai nu știu de ce deficiență de vitamine, că la 50 de ani îți spun că e de vină vârsta... astea nu arată decât limitele medicinei alopate, clasice. La cauzele adevărate mai puțini medici ajung. Unii îți mai spun că e de vină stresul. Dar nu îți spun că se poate rezolva cu terapii care te ajută să ajungi mai puțin stresat.
zaraza26
zaraza26
4
4


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 51 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  myrk Mar 26 Mar - 13:20

Eu n-aș "huli" atât de mult medicina alopată. Dumnezeu te vindecă (și) prin medici. Odată și odată tot ajungi la mânuța lor. Și să vezi ce repejor alergi. Laughing Un stomatolog, un chirurg de urgență etc. Să nu mai aruncăm cu pietre (unde nu e cazul). De fapt, nici nu știm (real) unde e cazul. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 51 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Mar 26 Mar - 13:29

Medicamentele impiedica organismul sa lupte singur. Organismul nostru este capabil sa se refaca singur....ajutat de noi, fireste. De NOI, NU de medicamente! Smile
Din cauza medicamentelor avem si imunitatea scazuta. Vad la prietenele mele... cele care pentru orice mica durere se grabesc sa ia un calmant sau un antiinflamator, pentru orice muc se grabesc sa ia un Nurofen sau un antibiotic, pentru orice disconfort au cate o crema sau o pastila, sunt cele mai bolnavicioase. Tot timpul racite, tot timpul tusesc, tot timpul isi mai descopera o boala. confused
Mie mi se pare logic ca se intampla asa, dar fiecare cu alegerile personale Smile
Eu ma bucur si multumesc Celui de Sus pentru sanatatea mea. Nu bag otrava in mine.

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 51 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 51 din 53 Înapoi  1 ... 27 ... 50, 51, 52, 53  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum