GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sa fii bolnav in Romania!

+30
dorina_s
Florin Popa
eledas
Indra
itina
Violoncella
Queensland
veronica_franco
tegeusa
Nicole
Irinna
Melodia
parwous
Nana_Duval
shadow
atat de simplu
oli
Tizona
mrs nobody
seaman65
Demostene
Eleonore
daffy_
HAUU_HAUU
Mr Nobody
kitty
Radu
snow
habibi77
pitulicea
34 participanți

Pagina 53 din 53 Înapoi  1 ... 28 ... 51, 52, 53

In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 53 Empty Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Lun 1 Mar - 20:24

Rezumarea primului mesaj :

Un oradean care a trait trei ani cu un bisturiu in corp da in judecata statul roman la Haga

Oradeanul Ionel Nistor, in varsta 54 de ani, a fost operat in anul 2004 pentru o infectie la coloana la o clinica din Cluj, insa dupa operatie a resimtit dureri in zona operata, iar abia dupa trei ani a descoperit cauza, lama unui bisturiu uitata de catre medici. Astfel, a fost nevoit sa aiba o a doua interventie, la Bucuresti, pentru a i se inlatura lama de bisturiu din corp, arata NewsIn.

Prin urmare, oradeanul a depus plangeri impotriva medicului care l-a operat in 2004, Florian Stefan, la Colegiul Medicilor Cluj si la Parchet, cerand despagubiri de 400.000 de euro, insa in instanta dosarul este inca pe rol. Colegiul Medicilor l-a absolvit pe chirurg de orice culpa. Acesta s-a disculpat explicand ca "fragmentul a fost descoperit la distanta de orice structura vitala sau nervoasa si local nu prezenta aspect inflamator".

Din cauza accidentului, oradeanul este nevoit sa poarte un corset de plastic pentru a-i ajuta coloana, nu este apt de munca si traieste dintr-o pensie de handicap. "In tara mea am fost tratat ca un animal, ultima solutie este sa-mi caut drepatea la Curtea Internationala de Justitie de la Haga", a declarat Ionel Nistor.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea_de_stepa in Mar 9 Mar - 20:31, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 53 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  zaraza26 Joi 28 Mar - 15:10

Poți să mori și de râs, nu e așa mare filozofie să mori.
zaraza26
zaraza26
4
4


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 53 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  myrk Joi 28 Mar - 15:24

Da, numai că de râs nu mori. Toată filozofia din lume e din cauza morții. Deci e mare filozofie. Laughing Dacă n-ar fi fost moartea, nimeni n-ar fi filozofat. Toți se bucurau de viață. Laughing Așa că să nu picăm în superficialitate (contrar aparențelor Laughing ).
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 53 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  zaraza26 Joi 28 Mar - 15:42

Ei, nu mori! Uite aici ce au pățit ghinioniștii. La o criză de râs foarte puternică, există riscul să rămâi fără aer. Emoția e așa puternică, încât corpul nu o poate suporta și se oprește inima.

zaraza26
zaraza26
4
4


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 53 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  myrk Joi 28 Mar - 16:12

Noi nu râdem foarte puternic- deci nu e niciun risc. Totuși, cel mai bine ar fi să ne abținem- cel puțin pe forum. Laughing Dar nici să te abții prea mult nu e bine, că rămâi fără aer. Cum ai da-o, tot nu-i bine.

Fiți vigilenți. Și ieșiți în grădină, la aer curat și departe de hohote de râs. Doar la surâs. Laughing
myrk
myrk
6
6


zaraza26 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 53 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Lun 1 Apr - 21:50

Ziceam in pagina anterioara de Ivermectina. Se pare ca-i vine randul...
Am adus un articol foarte interesant, care ar trebui citit si luat in serios. NU e conspiratie, asa cum nu au fost nici cele ce le-am spus inainte despre vaccinuri si vaccinare, iar voi ati ras de mine. Se pare ca tot ce am spus se adevereste. Pentru ca nu le-am inventat eu... le-au spus altii, oameni de stiinta.
Oricum, se moare la greu. Cica e plin Tik-Tokul de anunturi mortuare, in special oameni tineri.
Cititi si protejati-va Smile  Sau protejati-i pe cei dragi.

Urmează Catastrofa Vaccinaților: faza hiper-acută – Nu e păcăleală de 1 aprilie!
https://www.activenews.ro/opinii/Urmeaza-Catastrofa-Vaccinatilor-faza-hiper-acuta-%E2%80%93-Nu-e-pacaleala-de-1-aprilie-188484
Poate e doar o alarma falsa. Dar daca nu e?  Se stia ca vaccinatii vor face boli de inima, avc-uri, boli de plamani si cancer. Exact asta se intampla.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 53 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Mier 3 Apr - 14:17

Vad ca s-a cam spart buboiul si ca e scandal pe la Antena 3. Au inceput sa vorbeasca despre dezastrele lasate in urma de vaccinarea cu ser criminal Very Happy Au schimbat foaia. Inainte il laudau si ii infierau pe cei conspi ca mine. Laughing
https://www.activenews.ro/stiri/Nerusinarea-Antenei-3-Dupa-mai-bine-de-trei-ani-de-promovat-serul-anticovid-televiziunea-lui-Dan-Voiculescu-a-inceput-sa-prezinte-cazurile-de-imbolnavire-post-vaccin-188516
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 53 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  myrk Mier 3 Apr - 14:23

Nu mă mai uit la A3 de vreo câțiva ani. Probabil au remarcat și ei lipsa de audiență și au schimbat macazul. Iar. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 53 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Mier 3 Apr - 14:27

Eu nu ma uit la nimic. Citesc doar prin presa Smile
Nu cred ca e lipsa de audienta cauza. Cu siguranta e altceva si vom afla curand ce anume Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 53 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 53 din 53 Înapoi  1 ... 28 ... 51, 52, 53

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum