GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sa fii bolnav in Romania!

+30
dorina_s
Florin Popa
eledas
Indra
itina
Violoncella
Queensland
veronica_franco
tegeusa
Nicole
Irinna
Melodia
parwous
Nana_Duval
shadow
atat de simplu
oli
Tizona
mrs nobody
seaman65
Demostene
Eleonore
daffy_
HAUU_HAUU
Mr Nobody
kitty
Radu
snow
habibi77
pitulicea
34 participanți

Pagina 40 din 53 Înapoi  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 46 ... 53  Urmatorul

In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 40 Empty Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Lun 1 Mar - 20:24

Rezumarea primului mesaj :

Un oradean care a trait trei ani cu un bisturiu in corp da in judecata statul roman la Haga

Oradeanul Ionel Nistor, in varsta 54 de ani, a fost operat in anul 2004 pentru o infectie la coloana la o clinica din Cluj, insa dupa operatie a resimtit dureri in zona operata, iar abia dupa trei ani a descoperit cauza, lama unui bisturiu uitata de catre medici. Astfel, a fost nevoit sa aiba o a doua interventie, la Bucuresti, pentru a i se inlatura lama de bisturiu din corp, arata NewsIn.

Prin urmare, oradeanul a depus plangeri impotriva medicului care l-a operat in 2004, Florian Stefan, la Colegiul Medicilor Cluj si la Parchet, cerand despagubiri de 400.000 de euro, insa in instanta dosarul este inca pe rol. Colegiul Medicilor l-a absolvit pe chirurg de orice culpa. Acesta s-a disculpat explicand ca "fragmentul a fost descoperit la distanta de orice structura vitala sau nervoasa si local nu prezenta aspect inflamator".

Din cauza accidentului, oradeanul este nevoit sa poarte un corset de plastic pentru a-i ajuta coloana, nu este apt de munca si traieste dintr-o pensie de handicap. "In tara mea am fost tratat ca un animal, ultima solutie este sa-mi caut drepatea la Curtea Internationala de Justitie de la Haga", a declarat Ionel Nistor.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea_de_stepa in Mar 9 Mar - 20:31, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 40 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Vin 15 Oct - 23:33

Deci se poate si cu tratament, nu-i musai sa te vaccinezi Wink Normal ca se poate. Numai ca tin unii mortis sa ne intepe...
Sa se intepe cine vrea confused
Cand il citesc pe shadow ma apuca rasul Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 40 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  myrk Sam 16 Oct - 1:07

Vaccinul cica ar fi pentru a evita cazurile alea grave, cand sunt afectati plamanii si nu stii daca tratamentul ar avea efect. Stiu doua cazuri- doi barbati- cu copii doctori (si inca ambii copii, fiecare), doua cunostinte, care au murit. Deci nu e de joaca sau de gluma. Bun, acum cand il vad pe Fauci ca apare (acum nu mai apare) la tv hlizindu-se, cumva resorturile mele interioare imi spun ca daca nu s-ar sti tratamentul pentru boala asta, ar fi ceva mai panicat si mai transpirat. Dar nu, toti astia mai marii cand apar la tv, apar la tv hlizindu-se- vezi si la noi fostul ministru al sanatatii si Arafat, la conferinta de presa. Ma rog, oi fi eu paranoic, dar e ceva putred si in Danemarca.

Eu nu sunt pro, nici contra vaccin. Sunt pentru un vaccin misto. Laughing

Hepatita C pare-mi-se ca e provocata de un virus. S-a gasit tratament pentru ea, si te vindeci in proportie de 99,9% daca respecti tratamentul. Oare pentru covrigul asta nu s-o gasi un tratament, sau nu se vrea? Se mai vorbea si despre vaccinul ala romanesc, era interesant ce spunea prof dr Virgil Paunescu, nu se mai aude nimic. As avea mai multa incredere in vaccinul asta, si cica nici nu te intepi, iti pui picaturi in nas.

Citisem undeva, dar nu mai stiu prin ce carte, cum sa-ti faci propriul vaccin (nu-mi mai aduc aminte exact, dar in linii mari ar suna cam asa): cand simti ca esti gripat- ma rog, asta nu stiu cum apreciezi Laughing - iti sufli mucii intr-un ibric cu apa (mai elegant, recoltezi cateva picaturi de excretii nazale apoase) si ii fierbi... le fierbi Laughing nu stiu cate minute la nu-stiu-ce temperatura, pentru a atenua virusul, nu a-l omori de tot. Apoi bei "ceaiul" ala in nu stiu cate doze si nu stiu cat timp, pentru a-ti forma anticorpi. Acum nu e cazul sa faci nazuri sau sa-ti fie greata, daca vrei sa te vindeci mai repede. Laughing Si cica da rezultate. Ma rog, daca ai avea curaj sa recoltezi niste muci de la un bolnav de covrig si sa-ti faci un ceai... mai ca stii sigur ca te imunizezi. Nu vad de ce n-ar fi eficace "vaccinul" asta. Nu radeti. Laughing Ar fi un virus atenuat. Acum, nu ti-ar strica nici un microscop electronic, sa vezi daca mai da din coada sau mai misca, pentru ca sa fii sigur ca e amortit bine. Laughing

Daca n-ai microscop, fierbe si tu apa mai mult. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 40 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Sam 16 Oct - 11:31

Normal ca ceva e putred... de-aia sunt eu reticenta Smile
Cat despre chestia cu plamanii afectati, nu mi se pare ceva convingator, ci mai mult ceva ce vrea sa sperie si mai tare. Sora-mea cu covid a avut 5% plamanul afectat, maica-mea cu dubla pneumonie, fara covrig, a avut 60%. Iar bolnavii aia declarati bolnavi de covrig, nu-s toti bolnavi de covrig, evident. Majoritatea au viroze, pneumonii si alte forme de gripa. Deci sa ne ferim de gripa si sa ne crestem imunitatea... pe cale naturala. Dumnezeu ne-a dat TOTUL! Ne-a lasat leacuri pentru orice boala. Chiar si antibiotice naturale. Dar noi suntem prea moderni sa mai credem in Dumnezeu si in Lucrarea Lui Smile
Totusi, unde a disparut gripa sezoniera si virozele din sezonul rece? Laughing Le-a ucis covidul, bata-l sa-l bata.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 40 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  eledas Lun 18 Oct - 10:15

Pit!
Normal si logic, nu poti compara imunitatea surorii tale cu cea a mamei tale. Clar nu exista relativitate, unde mai pui si faptul ca sora ta aeste vaccinata si automat are alta imunitate (cat de mica ar fi ea)
In rest ce sa spun? Devastator!
70.000 de persoane la Untold; 5.000 de cretini la Congresul PNL + 1 bucata Presedinte exemplu fara masca; 85.000 de persoane la Sfanta Paraschieva si mai stiu eu cate mii de altii adunati la un loc . O rata de peste 16% in Bucuresti (ce declara ei) si probabil caa 6 milioane vaccinati cel putin cu un vaccin.
Super!
Pe un alt forum scria o doamna din Alexandria ca a fost la o inmormantare a unei cuscre de 90 de ani si patronul uneia dintre firmele de pompe funebre (fost coleg de facultate cu sotul ei) spunea ca nu mai fac fata cu inmormantarile. Daca pana nu de mult aveau 5-6/ saptamana acum, de cand a explodat valul 4, au 15/zi
Nici nu stiu ce sa mai scriu ca oricum voi fi contrazisa dar ... egal!
eledas
eledas
4
4


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 40 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Lun 18 Oct - 11:12

Mortii aia care mor nu-s de Covid. Autopsiile sunt interzise, deci ne dam doar cu parerea ca sunt morti de covid. Oamenii mor din cauza protocoalelor din spitale, din lipsa medicamentelor, din refuzul de a-i interna pe cei care nu au covid sau mor arsi de vii. Deci sa mai lasam covidul (sau mai exact vaccinarea) si sa ne ocupam de probleme serioase si n-o sa mai fie atatia morti.
Toate mizeriile astea se intampla ca sa se poata privatiza sistemul medical, dupa care....vom muri si mai abitir, pentru ca prea putini dintre noi isi vor mai permite spitalizari si tratamente in clinicile private. Acum ne mai permitem, pentru ca le face statul concurenta, dar cand nu vor mai fi institutii sanitare de stat, sa vezi atunci...
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 40 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  eledas Lun 18 Oct - 12:51

Si iar te contrazic! Asa ca sa iti ridic tensiunea Laughing
La noi sistemul sanitar este privatizat si foarte bine pus la punct, la o casa de asigurari sau alta tot esti obligat sa platesti asigurare totusi tot face lumile Cov. si mai si mor. De ce? Clar mai mor si de alte betesuguri ca la noi nu s-a sistat nimic dar mai mor si incapatinati in floarea varstei care cred mai degraba in teoriile conspiratiei si nu in existenta virusului. Asa ca virusul se mai supara pe cate unul/una si se baga 'n seama cu ei aratandu-le ca exista!
Asa daca cumva nu ai stiut, Austria are un sstem sanitar mult mai bine pus la punc decat Germania, Franta... si pana nu a aparut Cov. mereu am fost criticati ca se investeste prea mult in sanatate. Acu' ne-a prins foarte bine toata dotarea si investitia si totusi mor oameni de Cov. si Austria este in zona galbena cu infectarile!
eledas
eledas
4
4


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 40 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  myrk Lun 18 Oct - 23:20

Eu cred- stiu, de fapt- ca se moare din cauza virusului. Unii mor si de la rujeola, si de la rubeola, sau mai stiu eu ce boli- care sunt tot viroze- altii nu. E clar (pentru mine) ca e un virus mai tare decat un virus gripal. Incerc sa nu cad in nicio extrema- parerea mea este ca e un virus modificat genetic in laborator, cred ca i se mai stie si leacul, altfel n-ar aparea hlizind Fauci la tv, i-ar tzatzai fundul de frica altfel. Deci cred ca se si moare, dar e si o conspiratie aici- altfel n-ar fi masurile atat de aberante. Virusurile se pot observa cu microscopul electronic- s-a facut aceasta acum cativa zeci de ani- si se dezvolta si se transmit doar pe celule vii. Mi se parea de bun simt, in secolul 21, sa vii cu masuri de bun simt- oameni de stiinta sa studieze virusul la microscop, la telescop Laughing - tehnica si tehnologia medicala au evoluat foarte mult; pe plan mondial sa-si dea mana si sa gaseasca un tratament eficient, cum au gasit pentru virusul hepatitei C; sa linisteasca oamenii etc- nu cum au venit cu masuri panicarde, aberante, de ev mediu, amenintarile, "comitete" oficiale de supraveghere, spitale de carton etc. In asta consta teoria conspiratiei in ceea ce ma priveste: nu e "normal" ce se intampla.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 40 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  myrk Joi 21 Oct - 23:11

Crima si nepedeapsa.

myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 40 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  myrk Joi 21 Oct - 23:22

Chiar ma intrebam ce-o mai fi cu vaccinul romanesc.

myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 40 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Sam 23 Oct - 15:24

O sa ma uit si la filmele postate de myrk. Le mai vazusem pe Fb, dar n-am avut timp sa le urmaresc.
Acuma rad de prostovani cum se panicheaza ei ca au murit intr-o singura zi 574 de oameni. Astia or fi toti morti CU sau DE covid. Nu putem garanta 100%, dar hai sa zicem ca ii credem.
Deci 574 oamni, impartit la 41 de judete = 14 oameni intr-un judet. Cum Clujul are vreo 330.000 locuitori, a murit cam 1 om la 23.000 de locuitori. Si ce? Nu se intampla asta in mod normal? Fara sa fie pandemie? Inainte nu mureau oameni? Mai ales in sezonul rece? confused Ne tot speriem de niste cifre care nu spun mare lucru, pentru ca asa ne sunt prezentate, ca fiind spectaculoase sau chiar dramatice. Eu nu vad chiar asa o drama. Omul e muritor. Cu sau fara vaccin, oamenii tot mor. Si vor muri tot mai multi. Curand Smile

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 40 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Sam 23 Oct - 19:01

Manipularea si ticalosia din tara asta, pe care lumea le confunda cu "stiinta" si cu "datele oficiale". Mad  
O postare a unei femei cu gandire sanatoasa. Oameni ca ea prefer sa citesc nu lichele cumparate cu bani murdari.


Ana Iordanescu
Incredibil! Sabrina Nu-știu-cum îi bagă microfonul în gură unei paciente în vârstă, aflată la Universitar, conectată la masca de oxigen și o întreabă :vă pare rău că nu v-ați vaccinat?? Nu s-a înțeles răspunsul din cauza situației, repet, pacienta NU putea respira, cu atât mai puțin să vorbească, doar avea mască de oxigen. Marea ziaristă nu vâna răspunsul,ci o formă hard-core de marketing pentru vaccin. Opriți acești propagandiști mizerabili, deghizați în ziariști! Aceasta nu este presă, ci cea mai ordinară formă de propagandă. Într-un univers normal, pacienta ar fi trebuit să îi răspundă așa :"Cine dracu ești și cum ai intrat aici? Ce dracu ai pățit de îmi bagi microfonul în ochi?? Nu vezi că sunt în spital, sunt bolnavă, nu am chef de interviuri!? Îmi pare rău că nu m-am vaccinat? Dar de unde știi tu că m-am vaccinat sau nu? Ți-a zis medicul acest detaliu din dosarul meu? De ce dracu țipi într-un spital? Ai venit cu cameraman, cu cameră, cu un coleg... Cine dracu ți-a dat voie? Dacă nu dispari, chem politia. Doctore, ești idiot? E bulevard sau secție ATI? Fato, vezi masca de pe fața mea!? Da? Cum ți-a venit ideea genială să mă ții de vorbă!? Dacă eram mă-ta mai făceai așa, adică mă filmai în spital? " Chestii de astea. În realitate, femeia, vulnerabilă, a fost folosită agresiv într-un film propagandistic. Jegul. Nicio meserie nu scoate din interiorul tău ceva ce nu este deja acolo. Tineri la chip, dar cu suflete putrezite. În altă ordine de idei, luați-o și studiați-o pe Sabrina! A fost în toate secțiile ATI covid și nu a pățit nimic. Să o studieze cercetătorii israelieni, poate aflăm ceva nou despre imunitatea la covid. Aa, era echipată bine, uitasem : avea și mască și ceva pe cap. Atunci bine. Teroarea mediatică are efect invers. Cel puțin în cazul meu. Hiene care se hrănesc cu moartea. E ok, dacă ai răsărit din kkt, tot acolo sfârșești.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 40 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  eledas Sam 23 Oct - 21:44

pitulicea a scris:
Acuma rad de prostovani cum se panicheaza ei ca au murit intr-o singura zi 574 de oameni. Astia or fi toti morti CU sau DE covid. Nu putem garanta 100%, dar hai sa zicem ca ii credem.
 


Deci chiar nu pot sa cred ca scri asa ceva!!!

Cum poti sa razi cand mame au ramas fara copii soti/sotii fara consorti, copii fara parinti!
Bine ca tu, crezi ce spun unii ca  "Ambrosia artemisiifolia" (iarba parloagelor) scuzati Episcopul Ambrozie de la Giurgiu la fel de otravitor ca planta si care blestema in timpul slujbei in fata enoriasilor! Halal!
eledas
eledas
4
4


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 40 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Sam 23 Oct - 22:37

Eu nu rad de morti si de cei ramasi in urma lor. Eu rad de prosti. Atat.
Prefer sa-l cred pe Episcopul Ambrozie, desi nu stiu ce-a zis sau daca a blestemat.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 40 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  shadow Sam 23 Oct - 23:00

Da Pitu, ai tot spus o de nenumarate ori, din rea vointa sau cu nestiinta, razi de prosti....
De prostii care cred in doctori , de prostii care stiu ca exista covid pentru ca au trecut prin boala, de prostii care au pierdut pe cineva drag si n au cum sa se mai indoiasca .

Doar ca astfel de “prosti” intra si pe acest forum ...
Imi pare sincer rau ca vrei sa aduci toata acea mizerie care circula pe o parte din saiturile de socializare aici: daca chiar vrei asta spune ne direct “duceti va dracului de pe forumul meu  “ si invita ti prietenii de acolo la discutii  Smile , macar stim una si buna, e mai rezonabil decat sa ne faci mereu prosti pentru ca nu ti impartasim ideile: nu ti le impartasim , da , insa te respectam si te iubim ...
shadow
shadow
6
6


eledas apreciază acest mesaj

Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 40 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  myrk Sam 23 Oct - 23:12

Nici eu nu-s de acord cu pitu, cand spune ca rade de nu stiu cine, si eu am cunostinte care au murit din cauza bolii asteia sau care s-au chinuit prin spitale, la un pas de colaps. Nu e cazul sa banalizam suferinta. Daca nu era boala asta, poate ar fi trait mult si bine. Cand spun ca nu-s de acord nici cu shadow, sau mai stiu eu cine, in unele privinte, nu inseamna sa rad de el sau sa-l fac prost. Insa cu siguranta pitu nu s-a gandit la noi, cei de pe forum.

Parerea mea e sa ne bucuram de noi, intre noi, cat mai putem schimba o vorba buna. Ca nu se stie cat vom mai putea face asta sau cat vom mai fi impreuna. N-ar fi pacat? Smile
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 40 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 40 din 53 Înapoi  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 46 ... 53  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum