GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sa fii bolnav in Romania!

+30
dorina_s
Florin Popa
eledas
Indra
itina
Violoncella
Queensland
veronica_franco
tegeusa
Nicole
Irinna
Melodia
parwous
Nana_Duval
shadow
atat de simplu
oli
Tizona
mrs nobody
seaman65
Demostene
Eleonore
daffy_
HAUU_HAUU
Mr Nobody
kitty
Radu
snow
habibi77
pitulicea
34 participanți

Pagina 36 din 53 Înapoi  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 44 ... 53  Urmatorul

In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 36 Empty Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Lun 1 Mar - 20:24

Rezumarea primului mesaj :

Un oradean care a trait trei ani cu un bisturiu in corp da in judecata statul roman la Haga

Oradeanul Ionel Nistor, in varsta 54 de ani, a fost operat in anul 2004 pentru o infectie la coloana la o clinica din Cluj, insa dupa operatie a resimtit dureri in zona operata, iar abia dupa trei ani a descoperit cauza, lama unui bisturiu uitata de catre medici. Astfel, a fost nevoit sa aiba o a doua interventie, la Bucuresti, pentru a i se inlatura lama de bisturiu din corp, arata NewsIn.

Prin urmare, oradeanul a depus plangeri impotriva medicului care l-a operat in 2004, Florian Stefan, la Colegiul Medicilor Cluj si la Parchet, cerand despagubiri de 400.000 de euro, insa in instanta dosarul este inca pe rol. Colegiul Medicilor l-a absolvit pe chirurg de orice culpa. Acesta s-a disculpat explicand ca "fragmentul a fost descoperit la distanta de orice structura vitala sau nervoasa si local nu prezenta aspect inflamator".

Din cauza accidentului, oradeanul este nevoit sa poarte un corset de plastic pentru a-i ajuta coloana, nu este apt de munca si traieste dintr-o pensie de handicap. "In tara mea am fost tratat ca un animal, ultima solutie este sa-mi caut drepatea la Curtea Internationala de Justitie de la Haga", a declarat Ionel Nistor.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea_de_stepa in Mar 9 Mar - 20:31, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 36 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Vin 12 Feb - 10:42

S-a dat sentinta si in cazul asistentei de la Nasta.  Rolling Eyes

Speța CJUE  - cauza C-621/15, N. W. și alții/Sanofi Pasteur MSD și alții
“În lipsa unui consens științific, defectul unui vaccin și legătura de cauzalitate între acesta și o boală pot fi dovedite printr-o serie de indicii grave, precise și concordante.
Proximitatea temporală între administrarea unui vaccin și apariția unei boli, lipsa unor antecedente medicale personale și familiale ale persoanei vaccinate, precum și existența unui număr semnificativ de cazuri repertoriate de apariție a acestei boli în urma unor asemenea administrări pot, dacă este cazul, să constituie indicii suficiente pentru stabilirea unei asemenea probe”
https://curia.europa.eu/.../pdf/2017-06/cp170066ro.pdf
În sensul acestei jurisprudențe a CJUE, obligatorie în dreptul nostru intern (art.148 aljn.1 Contituție), faptul în sine că nu s-a putut decela nicio altă cauză a decesului asistentei de la Marius Nasta, survenită după administrarea rapelului, este un argument că vaccinul ar fi putut fi cauza decesului.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 36 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Vin 12 Feb - 12:28

Un articol din presa germana (regasit si in cea spaniola) suna infricosator Neutral  L-am descifrat cu google translate.

Tragedie în Spania: 761 de persoane în vârstă au murit în căminele de bătrâni într-o săptămână, majoritatea după vaccinare
https://uncut-news.ch/tragoedie-in-spanien-761-aeltere-menschen-starben-in-einer-woche-in-pflegeheimen-die-meisten-von-ihnen-nachdem-sie-geimpft-worden-waren/?fbclid=IwAR23BoYA0vWRFiKD2GZFMwFfxPjEUpWoFC4e7_sLbzk3D6tErJj2D7BAQNo
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 36 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  myrk Vin 12 Feb - 13:54

Nasol. La noi in tara, neoficial, de la un medic infectionist citire (nu dau nume, e un medic din Bt), cica mai mult de jumatate din populatia tarii ar fi facut covid. Cumva, acum rata de infectare ar fi pe o panta puternic descendenta- ca urmare a imunizarii de turma. Dea Dumnezeu sa fie asa.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 36 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Lun 15 Feb - 9:30

Inca un articol interesant, din care reiese clar cat de interesati sunt "mai marii nostri", de sanatatea noastra Very Happy
Rafila a trădat Pfizer pentru AstraZeneca deși de la Pfizer a primit 114.890 lei iar de la AstraZeneca doar 81.053 lei în 2019. E normal ca medicii, cum ar fi chiar și președintele Colegiului Medicilor din România, să primească bani grași de la BigPharma?
https://www.activenews.ro/stiri/Rafila-a-tradat-Pfizer-pentru-AstraZeneca-desi-de-la-Pfizer-a-primit-114.890-lei-iar-de-la-AstraZeneca-doar-81.053-lei-in-2019.-E-normal-ca-medicii-cum-ar-fi-chiar-si-presedintele-Colegiului-Medicilor-din-Romania-sa-primeasca-bani-grasi-de-la-BigPharma-165249?fbclid=IwAR1cXfaafYgDtjE0YnRgiDyrtq209KV9Th2NiqgENBn-XMzabBHxwbZAQ5w
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 36 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Joi 18 Feb - 12:41

Inca un articol interesant. Minciuni care ies la iveala, dar care pentru unii, cum ar fi shadow, raman in continuare minciuni Smile
Pentru mine sunt adevaruri. confused


A apărut documentul șoc, cel care a interzis tratarea unor pacienți. Asta a dus la adevărate tragedii.
https://oficialmedia.com/avocat-renumit-a-aparut-documentul-soc-cel-care-a-interzis-tratarea-unor-pacienti-asta-a-dus-la-adevarate-tragedii/?fbclid=IwAR3glyDQIMj-jd0N_1GFa8TpBBO9F5G1b4C19c3otagYowaHSB1V3GpCu_w
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 36 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Joi 18 Feb - 13:30

Ia te uita ce fac botosanenii Very Happy
Minciuni si inventii. Cine sa creada asa ceva? Laughing


https://oficialmedia.com/au-murit-in-saloane-pacienti-sedati-si-cu-telefoanele-inchise-de-personalul-medical/
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 36 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Dum 21 Feb - 20:56

Nu pun pentru voi filmul asta....voi nu credeti decat ce va spune Arafat si Cercel Very Happy Il pun pentru mine. Am apucat sa vad inceputul, (mi se pare foarte interesant si credibil... pentru ca sunt lucruri pe care le stiu din mai multe surse), dar nu am timp sa-l vad integral. Aici o sa-l gasesc mai usor Wink

Secretul întunecat al „Regizorilor Pandemiei”


pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 36 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  myrk Mar 23 Feb - 15:44

2 ore? scratch Ma voi uita printre picaturi. Ca sa nu zica pitu ca... Laughing

Azi, intr-o scara de bloc, citit scrisul pe perete in stil grafitti: sunati la 112 daca doriti oua Kinder cu surpriza! Laughing Nu e de ras, copilul ala a murit inecat cu o rotita dintr-un ou de asta. Dar romanul face totdeauna haz de necaz.

Eu, cand eram mic, stateam la tara. Cum bunicu' atunci cand lua pensia, o da pe napolitane, biscuiti, bomboane si ce dulciuri se mai gaseau pe vremea aia, alergam si eu milogu' cu limba de-un cot dupa pomana. Asa ca in ziua cu pricina, m-am dus sa ma procopsesc cu niscaiva dulciuri. Cum avea pe stoc bomboane cu menta, mi-a invelit intr-o hartie un pumn de bombonele. Am si bagat una in gura si-am inceput s-o molfai, dar cum bomboana fiind tare si o tot plimbam dintr-un obraz in altul, cand am iesit din veranda afara, n-am fost atent (probabel) si am scapat-o pe gat. Bomboana s-a infipt exact in gat, si nu se ducea nici inauntru, ca era mai mare in diametru ca gatlejul, nici afara nu iesea. Am inceput sa horcai, speriat, si ma uitam in stanga si-n dreapta, dar nu era nimeni prin preajma. Nu stiu cum, cu un ultim efort, m-am scremut cumva si m-am trezit cu bomboana in gura (pesemne Dumnezeu mai avea planuri cu mine). Am scuipat-o in palma si, cu ochii rosii de efort, am inceput sa plang, sa-i fac mai rosii. Atunci, stii, dupa ce trece primejdia, apare si salvatorul in persoana varului. Plangand, ii spun ca m-am inecat cu o bomboana si n-apuc sa-i arat bomboana ce-o tineam in mana, ca-mi si da una dupa ceafa de vad stele verzi. Plangand mai tare, ii arat bomboana si-i spun- ba prostule, am scuipat-o eu, m-ai lovit degeaba!

In concluzie, senzatia nu e prea placuta cand simti ca mori inecat. Mna, acum nu stiu daca v-am mai povestit-o. Da' cred ca se incadreaza la pacientul roman. Chestia ar fi ca citisem mai tarziu de manevra Heimlich. Poate ar fi bine de stiut, ca sa fim on-topic si poate sa salvam vieti.

Am uitat ceva: sunati la 112, daca doriti GRATIS oua Kinder cu surpriza! Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 36 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Mar 23 Feb - 19:31

Nici eu n-am apucat inca sa-l vad pe tot Laughing
Pai si la manevra Heimlich ai nevoie de cineva langa tine. Daca esti singur... tot mori inecat Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 36 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  myrk Mar 23 Feb - 22:16

Mna. Eu am aplicat-o singur. Cumva. Laughing

Macar sa stii ce e aia manevra Heimlich. Nici nu stii cand tre' sa-i cari niste dupaci cuiva sau pumni in plex. Asta ar fi manevra la noi. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 36 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Lun 8 Mar - 21:12

Deci, scandal mare la Sibiu Smile Ce ziceam eu de oamenii care mor in spitale... ajutati de personalul medical? Aaaa, minciuni ziceam, ca de obicei Very Happy Sunt o conspirationista doar.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 36 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Mier 10 Mar - 13:12

Dupa cum vedem, eroilor li se cam infunda Laughing Laughing Pai ce tot ziceam eu? Uite ca nu erau chiar minciuni.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 36 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Vin 12 Mar - 23:10

S-a spart buboiul si puroiul iese la suprafata. Incep sa vorbeasca doctorii, incep sa vorbeasca pacientii, incepe sa vorbeasca pana si presa... daca n-a mai fost platita (a se citi cumparata) Very Happy
Il astept pe shadow sa ne explice ce si cum. confused
Nu mai vorbesc de cei care mor din cazua vaccinului. Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 36 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  myrk Sam 13 Mar - 1:44

Da, pai ca orice medicament, si vaccinurile au efecte secundare. Pe unii ii vindeca, pe altii ii omoara. E greu sa creezi un medicament universal pentru toate organismele umane din univers. De aia nici nu poti impune obligativitatea actului medical, adica de dragul salvarii (?) majoritatii, umanitatii, las' ca poa' sa moara cativa neadaptati (!). Evident ca la nivel microscopic, molecular, atomic, subatomic, totul poate fi explicat stiintific, logic etc, dar asta nu inseamna ca suntem capabili in acest moment sau ca cineva ar avea chef sa faca acest lucru.

Si atat timp cat scopul este banul sau mai stiu eu ce alte interese.

Chestia e ca virusul circula in continuare (indiferent de ce zice pitu Laughing ). Si spun unii ca va circula inca vreo cativa ani. Am vorbit acum doua zile cu un var de la tara, a facut forma aia nasoala de boala, cand nu poti sa respiri (inca nu i-a trecut, dar a trecut de faza critica). Doar ca e solid ca un tanc, si el si nevasta-sa, probabil asta i-a facut sa scape cu viata. Si divinitatea, desigur. Wink

Pe mine m-ar interesa mai degraba, de exemplu, daca ar reusi sa se creeze un vaccin cu adevarat eficient si care sa nu aiba efecte secundare mortale. Uite, cum au descoperit tratamentul pentru hepatita C, eficient in proportie de 99,99% pentru o boala altadata potential mortala.

Ma rog, totul de la americani pleaca. Cei care au lansat virusul pe "piata", le place sa se joace cu vietile oamenilor. Inca nu mi-e foarte clar care le e scopul, dar pare limpede ca toate "catastrofele" astea la intervale regulate de timp nu sunt intamplatoare. Nu cred in intamplare, nu e nimic intamplator in univers.

Cred, ca si pitu, in conspiratii. Ma rog, poate nu chiar atat de vehement. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 36 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Sam 13 Mar - 11:38

Nu ma refeream atat la vaccinuri, cat la "mortii de covid" omorati de doctori. Asta e cel mai grav... Oameni care au intrat vii in spital si au iesit morti si nu de covid.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 36 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 36 din 53 Înapoi  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 44 ... 53  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum