GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sa fii bolnav in Romania!

+30
dorina_s
Florin Popa
eledas
Indra
itina
Violoncella
Queensland
veronica_franco
tegeusa
Nicole
Irinna
Melodia
parwous
Nana_Duval
shadow
atat de simplu
oli
Tizona
mrs nobody
seaman65
Demostene
Eleonore
daffy_
HAUU_HAUU
Mr Nobody
kitty
Radu
snow
habibi77
pitulicea
34 participanți

Pagina 16 din 53 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 34 ... 53  Urmatorul

In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 16 Empty Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Lun 1 Mar - 20:24

Rezumarea primului mesaj :

Un oradean care a trait trei ani cu un bisturiu in corp da in judecata statul roman la Haga

Oradeanul Ionel Nistor, in varsta 54 de ani, a fost operat in anul 2004 pentru o infectie la coloana la o clinica din Cluj, insa dupa operatie a resimtit dureri in zona operata, iar abia dupa trei ani a descoperit cauza, lama unui bisturiu uitata de catre medici. Astfel, a fost nevoit sa aiba o a doua interventie, la Bucuresti, pentru a i se inlatura lama de bisturiu din corp, arata NewsIn.

Prin urmare, oradeanul a depus plangeri impotriva medicului care l-a operat in 2004, Florian Stefan, la Colegiul Medicilor Cluj si la Parchet, cerand despagubiri de 400.000 de euro, insa in instanta dosarul este inca pe rol. Colegiul Medicilor l-a absolvit pe chirurg de orice culpa. Acesta s-a disculpat explicand ca "fragmentul a fost descoperit la distanta de orice structura vitala sau nervoasa si local nu prezenta aspect inflamator".

Din cauza accidentului, oradeanul este nevoit sa poarte un corset de plastic pentru a-i ajuta coloana, nu este apt de munca si traieste dintr-o pensie de handicap. "In tara mea am fost tratat ca un animal, ultima solutie este sa-mi caut drepatea la Curtea Internationala de Justitie de la Haga", a declarat Ionel Nistor.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea_de_stepa in Mar 9 Mar - 20:31, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 16 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  atat de simplu Vin 27 Mar - 22:23

Glumeam cand ziceam ca vreau cip in plombe. Acolo e mai usor de pus. Cand ma inteapa cu un ac, ce cip ar putea iesi pe acolo? Ma refer la vaccin. La plombite, macar sunt anesteziata. Imi pot pune aia (care or fi) si 100 de cip-uri... eu nu as sti. Sau nu as simti. De ce s-ar complica cineva cu cip in vaccin, cand toti protesteaza impotriva lui? Nu am vazut pe nimeni sa protesteze impotriva plombelor. Twisted Evil
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 16 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  shadow Vin 27 Mar - 22:34

Prin ‘89 nici nu era tehnica atât de avansată , Windows ul nu apăruse , nici acum nu sunt omologate tratamente cu nano particole , doar experimental și vorbim de nano cipuri in vaccin ?

Pitu mai discutam peste câțiva ani despre fanteziile astea , vezi sa nu ți uiți vorba pana atunci  sau s o dai la întors   Razz  , eu nu mai am ce comenta acum .  confused

Simpla , o astfel de acțiune nu poate fi ținuta ascunsa , ar fi nevoie de zeci sau sute de mii de oameni sa lucreze la ea : n ar fi nici un secret ....
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 16 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Vin 27 Mar - 22:41

Laughing Laughing Laughing Unde n-a aparut? In sat la tine? Hai ca asta-i buna. Tu crezi ca pe lumea asta exista doar ce stii tu sau ce se vinde pe taraba in Romania?
S-ar putea sa reluam discutia mult mai devreme decat te gandesti tu acum, desi mi-as dori sa ai dreptate Smile
Asa a zis lumea si cu casatoriile gay cand cu referendumul... ca nu se va intampla nimic si ca daca va fi ceva, va fi peste 20 de ani Very Happy Deja-i plina tara de gay si lesbiene si la scoala se va preda "educatia sexuala" Very Happy
Sa ramanem in continuare naivi... si sa ne mutam in varful muntelui. In buric de targ e mai greu, cand targul e ditamai Clujul Sad
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 16 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Vin 27 Mar - 22:45

Stiu ca tu nu crezi nici in profetii, dar poate totusi, arunci un ochi...  Smile

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 16 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  shadow Sam 28 Mar - 9:13

Windows ul 95 a apărut cum bine spune in 1995 , primele trei variante anterioare erau tatonări destinate mai mult mediului de afaceri , IE tot in ‘95 a fost lansat , dar dacă tu ai avut toate astea încă din anii ‘80 te cred pe cuvânt , eu abia prin ‘96 am avut primul pc legat la o rețea dial up , vorba ta , a ajuns mai greu tehnica la munte Very Happy ... da ‘ zicea cineva demn de crezare ca cei din urma fi vor in fata așa ca nu mi pierd speranța Laughing Laughing

Upsss ... in 2006 am avut primul pc , scuze pentru neatenție ... Rolling Eyes
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 16 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Sam 28 Mar - 9:29

Eu in '96 aveam deja computer la birou si internet. Smile Internet! Daca eu aveam, crezi ca NASA de exemplu, a avut deodata cu mine? Laughing Laughing
Si daca vorbim de '89, planul secret putea sa existe inca de atunci, avand in vedere ca primul computer dateaza din 1948. Dar daca nu vrei sa crezi, e treaba ta. Esti mai linistit cat timp nu crezi. Angel
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 16 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Sam 28 Mar - 14:27

Asta am gandit si eu de la inceput Smile E o chestiune logica, la care puteai ajunge citind niste informatii si niste cifre. Dar, asa cum am spus de la inceput, ne place sa fim isterici si sa facem scenarii apocaliptice. Sa ignoram esentialul si sa ne concentram pe lucruri mai putin importante, dar care convin unora, mai mult decat tuturor Very Happy

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 16 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  eledas Dum 29 Mar - 11:19

Buna dimineata!
Pit, am avut rabdare sa ascult ce spune chinezul-neamt aproape pana la sfarsit. In mare parte, Quatsch mit Quark adica 0 barat! Este mai simplu sa maturam gunoiul sub pres, sa dam vina pe alte boli sau circumstante decat sa recunoastem ca de fapt n-avem habar de unde si cum a aparut virusul, nu stim nici macar 50% care ii este radacina reala si mai ales nu stim cum de reuseste sa se inmulteasca asa de repede in corpul uman iar pe suprafete plane doar traieste.... dar vorbim despre boli implicite, despre poluare.... Nu vreau sa spun ca poluarea este ceva de nebagat in seama, ba chiar din contra insa stiu foarte clar ca medicii atunci cand nu au un raspuns concret, dau vina pe alcool, daca spui ca nu consumi, atunci se da vina pe tigara si fumat, daca ai (ne)norocul sa nu fumezi pai atunci sigur este mediul inconjuratot si poluarea principalul vinovat.
Din punctul meu de vedere ce declara el, in mare parte este vax albina! Drept dovada, tanara de 16 ani decedata in Franta. Sau o alta tanara de 27 de ani decedata la Linz in Austria, despre care in presa la noi s-a scris ca ar fi avut diabet inca din copilarie si de aceea nu a putut fi salvata. Au iesit ulterior parintii si le-a daramat afirmatiile medicilor si a presei, mai ca acum deschid si proces!
Deci concluzia; nu stim nimic! Dam cu presupusul sau insinuam cauze pentru a nu face panica!
Paza buna trece primejdia rea deci paziti-va voi. Nu ignorati avertismentele si nu ganditi "pe mine nu ma misca nu ma pisca"!!!!
Am mai auzit pe unul la TV Ro. "Ah eu am 70 de ani! Daca iau virusul si mor, mor!" Pai nu asa mai tembel care esti! Ca tu il iei si asa in trecere il si dai inconstient mai departe. Si nu asa daca mor, mor! Mor de bartanete, de infarct sau mai stiu eu ce dar boala asta cu nume de bere  provoaca o moarte groaznica.
eledas
eledas
4
4


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 16 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Dum 29 Mar - 12:12

Eu iti inteleg si iti respect punctul de vedere. Tu ai experientele tale, eu le am pe ale mele. La fel si cu informatiile. E drept ca in jurul meu nu-i nimeni bolnav, deci vorbesc mai putin din experienta si mai mult din informatii. Dar tocmai pentru ca nu-i nimeni bolnav, nu pot gandi ca tine, ci gandesc ca mine Smile  
NU, oamenii nu-s tembeli pentru ca NU gandesc ca tine. Nu pe toti ne inspaimanta moartea la fel si nu toti ne agatam cu disperare de viata. Depinde in ce credem si ce punem pe primul plan. Nu vreau sa intru in alte discutii, dar virusul asta oricum se va transmite, asa cum s-a transmis de-a lungul timpului corona virusul. Si e bine sa se transmita, pentru ca altfel nu ai cum sa-ti creezi imunitatea impotriva lui.
Mai departe ma abtin de la discutii, pentru ca nu as spune nimic nou, iar cine-i setat pe anumite chestii, oricum refuza sa inteleaga orice altceva. Multe lucruri care ni se par noua rele, sunt si spre binele nostru.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Dum 29 Mar - 13:33, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 16 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  myrk Dum 29 Mar - 13:05

Mna. Eu primul computer l-am avut in '90 si am dat 18 000 pe el. Am zîs.

Îl am si acum, e in balcon la parinti. Cu 15 000 il dau. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 16 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Dum 29 Mar - 13:35

Laughing Laughing Eu nici acum nu cred in chakre, desi multi sustin cu tarie ca exista. confused Toti avem niste limite... impuse sau autoimpuse Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 16 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Dum 29 Mar - 14:09

Si daca tot vorbim despre bolile si problemele de sanatate ale Romaniei, poate vreti sa cititi cate ceva si despre marele guru al sanatatii, dr. Adrian Streinu-Cercel! Poate o sa intelegeti cam cum e cu medicamentele, tratamentele si vaccinurile care ne fac atat de mult bine, incat vom deveni cei mai sanatosi oamenii din Europa si din lume Very Happy Oare de ce alte tari refuza sa fie ei cei mai sanatosi? scratch  Ce prosti sunt Very Happy Laughing

Rise Project: TRAFIC DE VIAȚĂ ȘI MOARTE: INSTITUTUL DE BOLI INVENTATE! Cine ne dă lecții în fiecare seară la televizor și ne bagă pe gât teste și vaccinuri! Cine este dr. Adrian Streinu-Cercel! Câți bani a luat de la Big Farma!
https://rgnpress.ro/2020/03/26/rise-project-trafic-de-viata-si-moarte-institutul-de-boli-inventate-cine-ne-da-lectii-in-fiecare-seara-la-televizor-si-ne-baga-pe-gat-teste-si-vaccinuri-cine-este-dr-adrian-streinu-cercel-cati-b/?fbclid=IwAR09J3wbqfFmlrVUiTy37kEWiGqu-MWyIU06FKPBm5PwSfBblu16HrUSgq8
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 16 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  atat de simplu Dum 29 Mar - 19:35

Si eu am citit ce spune chinezul. De acord cu Eledas.

Nu ne agatam cu disperare de viata? 😅 Ioi,  as spune ca in fata durerii toti suntem disperati. Smile
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 16 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  shadow Dum 29 Mar - 21:56

Am urmarit videoclipul cu doctorul Bhakdi ( nascut in SUA din parinti thailandezi ) , n-am ce adauga in plus la cele spuse de Eledas ...

Ce spune Rise Project despre doctorul Cercel poate fi adevarat , in parte sau zvonistica .
Justitia nu se face in mass media , sunt satul de multitudinea stirilor de acest gen care nu s-au adeverit , scopul lor fiind de fapt discreditarea persoanelor sau institutiilor .
Sistemul sanitar e praduit rau de tot , astfel de investigatii sunt bune daca au si o finalizare , daca cei vinovati sunt pusi sa plateasca , altfel e doar spectacol mediatic  ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 16 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Lun 30 Mar - 9:26

Eu raman la parerea mea. Se exagereaza, se urmareste ceva, iar lumea, infricosata, crede tot ce i se serveste pe tava. Pare mult mai grav decat e, pentru ca toti cei care au contactat virusul sunt internati repede in spital, desi, cu alte gripe cu care ne-am obisnuit deja, n-ar fi fost internati, chiar daca starea pacientului ar fi fost mai grava. Cei mai multi isi trateaza gripa acasa, nu prin spitale.
Voi n-aveti decat sa va panicati si sa credeti ca situatia este reala Smile Imi place cata incredere aveti in mass-media Laughing Si in toti cei care va conduc.

In ce il priveste pe Cercel si pe altii, nu cred ca iese fum fara foc. Dar la noi cu cat vinovatii sunt mai vinovati, cu atat mai mici sansele sa fie pedepsiti. Pentru ca acolo unde-s sume mari, multe guri pot fi inchise si multe maini murdare pot fi spalate Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 16 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 16 din 53 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 34 ... 53  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum