GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ce sa credem? despre tara noastra?

+22
myrk
itina
tegeusa
oli
habibi77
teardrop
Miraj
mielusica
Ciri0
shadow
Nicole
seaman65
ionutz72
atat de simplu
kitty
dragos
cara.mia26
snow
Luna
Mr Nobody
pitulicea
atomul3
26 participanți

Pagina 12 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 12 Empty ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  atomul3 Dum 29 Aug - 23:31

Rezumarea primului mesaj :

noi toti...ne chinuim sa tinem piept crizei..... dar sunt multi care traiesc bine merci...

muncim....platim tot ce avem....impozite...taxe...tv...curent...caldura...aparece....apa calda.......incepand la urmatorul nivel....cum ne permitem...mancare {care e scumpa fata de nivelul de trai} masina....aer conditionat...cabana...etc
muncim si platim...ok?

altii fura...violeaza...omoara.....fac trafic cu persoane.....sau mai sunt astia care nu fura...ei fac fraude....si sunt dusi la bine....au aer conditionat...tv mancare... telefoane saptamanal.... au ore de studii timp de divertisment...{ceea ce noi ne permitem abia dupa orele de munca}...si sunt tinuti din banii nostrii
daca au chef,............... mai merg la munca ca li se injumatateste pedeapsa....
TOATE ASTEA PE BANII PLATITI DE NOI....CARE E DREPTATEA? in alte tari sunt pusi la munca cea mai grea ca sa nu mai faca ce au facut
la noi au drepturi....apa calda sa fie informati sa aiba program de studii sa vada filme....
cred ca pot sa pun pariu ca ei traiesc mai bine ca noi.....doar ca nu se pot plimba ca unii dintre noi daca ne permitem....
un caz: a vioalat 2 fete a omorat cu masina o femeie........si a facut 1 an si 6 luni......e liber...ce mai vreti?
sa mai avem incredere in politie?
sau in judecatori?
in ce dracu sa mai avem incredere?
cui putem sa ne plangem?
doar noua sa ne plangem in san...sa tinem capul plecat si sa asteptam sa ne mai inrobeasca si altceva
va doresc numai bine
ganditi si vegheati


atomul3
1
1


Sus In jos


ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 12 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  Vizitator Joi 8 Oct - 13:33

Am vazut stirea la televizor si bineinteles ca nu toti preotii sunt asa cum ar trebui sa fie, dar titlul era acela cu "Doi preoti romani (si inca doi cetateni romani), plini de evlavioasa initiativa, au pus la calea sa fure moastele Sfantului", numai ca participantii si organizatorii pelerinajului spuneau ca in grup au fost si doi preoti dar nu inteleg de unde pana unde asocierea asta cu cei care au sustras moastele. Preotii vorbeau cu calugarii in timpul savarsirii infractiunii dar mi se pare un lucru normal. Cine stie care o fi adevarul. O initiativa interesanta mi se pare a celor de la Observator Antena 1 unde se prezinta reportaje cu averea BOR, se prezinta un caz de imbogatire si jaf al unei personalitati din cler, de regula episcopi si unul unde preotul chiar face ceva util pentru comunitatea in care traieste.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 12 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  Vizitator Joi 8 Oct - 13:38

Eu nu vad Antenele, Aella, sunt interzise de cativa ani ''la export'', in rest am toate posturile romanesti. Si toti spun ca furtul a fost savarsit de doi preoti romani si doi ''civili''. Ca unul a tinut calugarii de vorba, in timp ce ceilalti fugeau cu moastele. Asta zic ei, asta va povestesc si eu. confused Rusine sa le fie!!!! Dar nu cred, habar n-au ei ce-i aia rusine...niste hahalere! Sad
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 12 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  SoulOfOcean Joi 8 Oct - 15:16

Ce fericit îs că nu mă uit la TV Smile
SoulOfOcean
SoulOfOcean
2
2


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 12 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  Vizitator Lun 2 Noi - 14:06

Toti tineri, multi dintre ei artisti, altii... oameni de exceptie, dupa declaratiile celor care ii cunosteau, veniti veseli sa asculte un concert rock intr-un nenorocit de ''club''. Dar cand esti tanar nu te uiti la ''nimicuri'' ce tin de siguranta, doar n-o sa te opreasca faptul ca exista o singura cale de acces, ca nu-s ferestre, nici extinctoare, nici sisteme de detectare a incendiilor sau ca peretii se pot aprinde de la o scanteie. Cand esti tanar crezi ca ai o viata lunga si fericita inainte, si faci ceea ce este normal sa faci la acea varsta, adica cresti, te distrezi, iti mai superi parintii, ii mai faci sa se mandreasca cu tine, esti fericit si habar nu ai ca toate acestea s-ar putea frange brusc, din lacomia, indiferenta sau inconstienta altora.
Si s-au frant! Zeci de vieti tinere s-au terminat brusc si dureros, extrem de dureros, lasand in urma umbre de parinti disperati, jumatati de oameni pentru care cuvantul fericire nu va mai avea sens.
Unii au scapat, mutilati  si osanditi la chinuri inimaginabile pana cand vor putea sa-si vada iar singuri de vietile lor distruse, ''stigmatizati'' pentru intotdeauna de flacarile care le-au mistuit carnea si i-au transformat in masti de Halloween pe viata, condamnati ca ori de cate ori se vor privi in oglinda sa retraiasca evadarea din iad.

Dumnezeu sa-i odihneasca!
ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 12 2q3q72w
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 12 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  Vizitator Lun 2 Noi - 14:28

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace ! E revoltator ce s-a intamplat, indiferent de cate capete or sa cada desi declaratiile pe proprie raspundere il vor condamna doar pe patronul clubului, e revoltatoare reactia Bisericii, am ramas stupefiata cum oameni sositi sa aprinda o lumanare rosteau cu voce tare Tatal nostru si niciun preot nu era prezent. Oare niciunul din tara asta n-a avut mila si compasiunea necesara, n-a simtit nevoia fireasca de a arata ca e om? Am citit opinia Mirelei Voicu, jurnalist la Antena 1 si sunt totat de acord cu ea. Pestele de la cap se impute !

,,Dragă domnule Cearceaf Alb (n.n. Preafericirea Sa, Preafericitul Părinte Daniel Ciobotea, Arhiepiscopul Bucureștilor, Mitropolitul Muntenie și Dobrogei, Locțiitor al Tonului Cezareei Capadociei și Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române - titlul complet al Patriarhului României, conform art. 25, alin 2, din Statutul pentru organizarea și funcționarea BOR), mi-ar fi plăcut să te văd cu veșmântu-ți curat, în fruntea cohortelor de popi cărora le-ai luat și clanța de la ușă, în genunchi, rugându-te pentru sufletele celor plecați și pentru sănătatea celor rămași. Mi-ar fi plăcut să te dai dracului jos din Mercedesul cu scaune încălzite și să mângâi pe creștet mamele care-și caută copiii. Mi-ar fi plăcut să tragi clopotele bisericilor ca-n noaptea Învierii să știe lumea că e prăpăd. Mi-ar fi plăcut sa-ți trimiți slugile în spitale, să le duci o sticlă cu ceai celor care au salvat necondiționat viețile oamenilor. Multe mi-ar fi plăcut. Mă gândesc că nu era prea mare păcatul să trimiți niște slugi d-alea care-ți cară cârja, ăia care-ți șterg inelul de praf sau vreo doi-trei țârcovnici care spionează babele în biserică să le spună oamenilor că le pui la dispoziție ceva, orice. N-am văzut să trimiți vreun Înalt d-ăla cu chipiu să dea o mână de ajutor cuiva. Să le spui că le îngropi morții fără bani. Să le dai o farfurie de mâncare orfanilor, să scoți din seiful tău aurit ceva, orice, chiar și o icoană, să le alini durerea. Lingăii ăia de lângă tine nu ți-au zis că tinerii ăia care sunt răniți plătesc impozite din care tu-ți faci mall (n.n. Catedrala Mântuirii Neamului)? Costel ăla, mâna dreapta a lu' Skaraotzki, nu ți-a zis că managerii mai dau și de la ei câteodată? Nu, tată, d-aia tu ești singurul Preafericit într-o țară în doliu.” No comment!

Mirela Voicu
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 12 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  RALUCA Mier 4 Noi - 9:33

Imi este atata de mila de cei care au murit in acel club ca de cateva zile tot citesc pe unde apuc sa nu cumva sa mai spuna ca a mai cedat unul iar pe cei care au plecat dintre noi mult prea devreme Dumnezeu sa-i odihneasca in pace si sa le aline durerile.

Iar in ce-l priveste pe imbecilul asta de Prefericitul Daniel , daca exista Dumnezeu sper sa-l trazneasca in ziua de Paste. Acolo in primul rand mi-ar place sa fiu sa-l scuip in fata pe viermele asta.
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 12 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  pitulicea Mier 4 Noi - 9:55

Nu esti cu nimic mai buna decat el daca vorbesti asa Laughing Laughing
Eu spun doar atat: "Sa-l ierte Dumnezeu pe Preafericitul Daniel!". Omul asta chiar are nevoie de iertarea lui Dumnezeu, la fel de mult cum avem fiecare dintre noi... noi pacatosii.
Sa-i ierte Dumnezeu pe cei care au murit si sa-i ajute pe cei care sunt inca in viata. El e singurul care ne poate judeca si ajuta.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 12 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  RALUCA Mier 4 Noi - 10:03

Nici nu vreau sa fiu mai buna cu o scarba ca si el. Sunt convinsa ca rolul de bunatate trebuia sa-l aiba el nu eu. Nici nu cred ca am pacatuit eu atata cat a pacatuit el. Si nu o sa ma cenzurez sa par buna ca de gandit oricum asa gandesc
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 12 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  Vizitator Sam 9 Ian - 1:54

No Pants Day“, aşa cum se numeşte evenimentul, va avea loc si anul acesta în Capitală, având deja tradiţie în marile oraşe ale lumii. In Bucuresti va avea loc pe 11 ianuarie!

Aproape 60 de orașe din întreaga lume vor paticipa la evenimentul denumit „No pants day”. Cei care sunt în București duminică și vor să ia parte la evenimentul bizar sunt aşteptaţi la ieşirea de metrou de la Hanul lui Manuc (Piaţa Unirii). Oamenii vor fi împărţiţi în grupuri şi „împrăştiaţi“ prin staţiile de metrou ale Magistralei 2 Berceni – Pipera.

Aceştia se vor dezbrăca şi vor aştepta metroul, după care se vor urca doar în lenjerie intimă.

„Pantalonii se pun în sacoşă, oamenii în chiloţi urcă nonşalant în aceeaşi garnitură de metrou, la diferite staţii, ca să se bucure cât mai mulţi oameni de trăznaie“, anunţă organizatorii.

Potrivit celor care au pus la cale această idee, există şi câteva condiţii de participare: să fii dispus să renunţi la pantaloni, să ai abilitatea să-ţi păstrezi un ton indiferent în timp ce mergi fără pantaloni în metrou şi să îţi cumperi o cartelă de acces în subteran. Metrorex a anunțat în schimb că persoanele care vor circula cu metroul doar în lenjerie intimă vor fi sancționate.

Doamnele şi domnişoarele sunt sfătuite să nu poarte chiloţi tanga sau tetra, pentru a nu risca să primească amendă pe motiv că sunt îmbrăcate indecent.

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 12 Ziua-fara-pantaloni-la-metrou-770x470
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 12 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  Vizitator Joi 21 Ian - 1:16

Atac mafiot cu grenada intr-un bar din Satu Mare, efectuat de racheti ucrainieni, contrabandisti de tigari,  ca razbunare pe patronul care avea datorii la ei...mi se pare incredibil. Surprised
Se vorbeste iar despre intentie criminala in legatura cu catastrofa de la Colectiv...si asta mi se pare incredibil scratch
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 12 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  Vizitator Mier 10 Feb - 15:13

Oare incepe sa se faca bine Justitia in Romania? Smile
Azi am auzit o stire care din punctul meu de vedere merita sa fie Stirea zilei: Nemernicul acela de Visinescu, in varsta de peste 80 ani parca, tortionarul detinutilor politici aruncati in inchisoare de catre comunisti, a fost condamnat la 20 ani inchisoare. Nu credeam ca este posibil asa ceva in Romania. Asa un om urat (nu fizic, desi...) un om care a imbatranit rau si vulgar, poate ca l-ati vazut pe diverse posturi de stiri injurand si repezindu-se sa loveasca reporterii, desi abia isi misca ciolanele, cu rautatea sapata pe chip si pe gura aia stramba si urata cu care spunea porcarii... Marturiile impotriva lui au fost zdobitoare, supravietuitori ai inchisorilor comuniste au depus marturie despre tortura la care isi supunea condamnatii...iar el isi papa acum linistit pensia, rotunjita baban si de nu stiu ce spor imens.
Bravo judecatorului care nu s-a lasat impresionat de varsta lui, sa ispasesca caci niciodata nu-i prea tarziu sa dea socoteala!
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 12 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  atat de simplu Joi 11 Feb - 16:45

Din pacate, n-o sa se "bucure" prea mult de acest regim. Dar e bine si asa. M-am uitat si eu aseara, parca mi se facuse mila de el la un moment dat, apoi mi-am amintit cat de scarbos a fost acum cateva luni cu niste reporteri, asa ca mi-a trecut. Pe deasupra, nici macar nu e un om care sa fi imbatranit frumos, se pare ca rautatea se vede pe chip la orice varsta.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 12 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  Vizitator Mier 17 Feb - 21:15

Rusineeee!!! Dupa atata timp, inca nu se stie de ce mor copilasii... Guvern mai incapabil ca asta, nu cred ca am mai vazut, iar despre ministrul ala al sanatatii, n-am cuvinte...mai mare rusinea. Mad Spala-te Iohannis pe cap cu tantalaii tai plini de fumuri si aere dar prosti ca noaptea! Adica dupa chipul si asemanarea lui. shameless
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 12 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  shadow Joi 25 Feb - 21:31

Doro , de cand naiba un ministru pune diagnostice sau da tratamente ? Ce vina are Iohannis sau guvernul ca 25 de ani altii au furat in loc sa administreze cum trebuie aceasta tara  ?  
Poate ai ascultat bilantul DNA-ului , doar anul trecut s-au dat mita 400 milioane de euro ... Iohannis si Ciolosh sunt vinovati , nu?
Cate se puteau face cu o parte din acei bani in sanatate ?
Mi-e frica sa ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca Ponta ajungea presedinte ......
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 12 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  Vizitator Joi 25 Feb - 22:08

Las' ca am vazut ce s-a intamplat cat a fost basescu presedinte...mergea totul uns, sanantatea era mai ceva ca in Germania Laughing , spaga nu se dadea, mita nici atat, nici nu se cunosteau cuvintele astea, nu s-a furat nici macar un capat de ata...toate relele s-au intamplat cat a fost Ponta prim ministru, fireste! ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 12 C041
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 12 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum