GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Somnul ratiunii naste monstri

+15
shadow
itina
myrk
seaman65
sharp00714
Nana_Duval
dragos
atat de simplu
fotohobby
mrs nobody
Radu
costica19
habibi77
snow
pitulicea
19 participanți

Pagina 4 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 4 Empty Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  pitulicea Mar 6 Apr - 19:49

Rezumarea primului mesaj :

Ucis in bataie de un 'smecher' cu BMW

Un tanar de bani gata din Craiova a omorat un batran pe trecerea de pietoni, pe motiv ca traversa prea incet
Tragicul eveniment s-a petrecut chiar in Vinerea Mare, pe Bulevardul Dacia din Craiova. Pavel Rentea iesise la plimbare cu nepotica lui de sase ani. Pentru ca nu s-a grabit sa traverseze strada, Cosmin Dragan, un interlop din oras, l-a luat la bataie pe batran sub privirile ingrozite ale fetitei. Acesta a facut stop cardiac si a murit cateva ore mai tarziu la spital.
Agresorul in varsta de 22 de ani a fugit de la locul accidentului, insa s-a predat ulterior politiei.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Mar 5 Apr - 11:07, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 4 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  sharp00714 Mar 5 Apr - 13:31

Stii cum e.. Uite, la bucatarie... poti sa bei detergentul de vase sau sa-l folosesti adecvat!! Cam asa e ce zici tu acolo legat de filme...
Problema mai mare sunt jocurile pe pc...acolo e si mai delicat!!! Pt ca am vazut "certandu-se" doi copii de 10 ani la doctor, la coada: "eu sunt Borix si am puterea vantului turbat...Very Happy si te spulber!!! Celalalt: eu sunt CIprix si sunt infailibil , si te distrug!!!" Asta e tragedia mare!!!
Apropos: Borix si Ciprix sunt personaje fictive... Nu am putut cita personajele copiilor pt ca nu le-am retinut si nici nu am auzit vreodata de ele!!! Pare-se ca erau din Pokemon!!! De asta ce mai zici, Pitu'!??
sharp00714
sharp00714
4
4


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 4 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  pitulicea Mar 5 Apr - 13:33

Zic ca parintii lor sunt niste monstri Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 4 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  seaman65 Mar 10 Apr - 22:14

Nu inteleg de ce este permis sa ai o arma. Parerea mea strict personala este ca nimeni n-ar trebui sa primeasca autorizatie de port arma. Cei prinsi cu o arma de foc ar trebui considerati periculosi si inchisi pentru cel putin 20 de ani.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 4 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  pitulicea Mier 11 Apr - 9:44

Din moment ce o ai, nu vei ezita s-o folosesti....
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 4 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  seaman65 Lun 16 Apr - 17:02

N-ai motiv s-o ai, n-ai motiv s-o folosesti. In Anglia nici politia n-are arma pe strada, de ce-ar trebui sa poarte arma tartanul roman?
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 4 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  pitulicea Lun 16 Apr - 17:20

Pentru ca ratiunea noastra doarme adesea Smile Nu numai a celor marunti si "prosti", ci si a celor mari si "luminati" Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 4 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  seaman65 Lun 16 Apr - 17:28

Care-s aia mari si luminati la noi? Ca io nu-i vad. Very Happy
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 4 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  Vizitator Joi 1 Aug - 11:37

Anunţul postat de un cetăţean străin i-a îngrozit pe utilizatorii Facebook. Acesta îi invită la o partidă de vânătoare de urşi bruni în România. Pentru numai 4.500 de euro, doritorii au parte de excursia visată.

http://www.realitatea.net/vom-ucide-toti-ursii-vostri-sunteti-o-tara-ieftina-anuntul-scandalos-postat-de-un-strain_1237927.html
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 4 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  myrk Joi 1 Aug - 17:57

Pai unde-i anuntul de pe facebook, ca vreau si eu sa-i transmit ceva? Mad Smile Nu prea-mi vine sa cred ca-i asa de curajos! Pe un asemenea idiot l-as impusca in c..r, fara regrete! Si sunt un tintas extrem de bun! Very Happy Asta-i ca se dea rotund, da-l asteptam cu drag! mitraliera 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 4 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  pitulicea Dum 12 Ian - 10:53

Cazul unei fetiţe de 10 ani din Pakistan ai cărei angajatori au mărturisit că au bătut-o până a murit a şocat întreaga naţiune şi a ridicat îngrijorări referitoare la drepturile copiilor în ţara asiatică.
Mai multe organizaţii ale drepturilor omului susţin că legile care reglementează munca în ţara în care aproape 50% din populaţie are sub 18 ani ignoră abuzurile asupra copiilor. O astfel de omisiune are adesea consecinţe tragice.
Mama lui Iram, care şi-a pierdut una dintre mâini într-un accident de treierat, îşi creştea cele 3 fiice fără ajutor financiar din partea soţului. Spune că nu a avut de ales în a le trimite pe fete să muncească. Credea că vor fi mai în siguranţă în casa unor familii înstărite decât pe stradă. Acum însă nu ştie pe cine să dea vina după ce şi-a îngropat cea mai mică dintre copile.
Medicii care au consultat-o pe Iram au declarat că fetiţa avea urme de tortură pe corp, iar încheieturile mâinilor şi picioarelor îi erau rănite. Familia la care lucra a dus-o la spital şi a fost, în scurt timp, arestată de poliţie. Oamenii legii au stabilit că fetiţa a fost bătută în repetate rânduri cu o ţeavă de fier. Angajatorii spun că Iram a furat de 3 ori de la ei şi că începuse să fie somnoroasă, „aşa că au legat-o”. Au recunoscut că au bătut-o, dar „nu se aşteptau ca ea să moară”. Micuţa era plătită cu 23 de dolari pe lună.


E socant de-a dreptul.  Surprised Surprised  In ce familie de monstri nimerise fetita aceea?  Surprised   Cum poti sa-i faci asa ceva unui copil de 10 ani?
Dumnezeule, ce fiare traiesc in jurul nostru. Ar fi fost mai in siguranta in jungla, printre animale salbatice. Acelea macar nu te leaga... iti permit sa fugi ori sa te aperi.


Sursa: http://ro.stiri.yahoo.com/feti%C5%A3%C4%83-de-10-ani--torturat%C4%83-p%C3%A2n%C4%83-la-moarte-de-angajatori-062132377.html
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 4 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  itina Dum 12 Ian - 22:17

Uf! Exista multi nebuni pe lume, din pacate. Multi monstri, cum spui tu.  Sad 
itina
itina
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 4 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  shadow Lun 13 Ian - 13:28

Nu trebuie sa mergem pana in Pakistan pentru astfel de orori , au existat si la noi inainte de '89 , le intalnim si in Romania de astazi , mai putine ce-i drept  , dar exista .
Bataia era o forma acceptata de ''educatie'' pana nu demult   ,  iar  in satul romanesc , in trecutul nu tocmai indepartat ,   copiii au fost  pusi sa munceasca de la cele mai fragede varste  , fenomen ce s-a mai estompat  in ultimii 15-20 de ani .
Eu am trait astfel de momente pe propria-mi piele dar si ca martor  neputincios :  astazi ca si oameni civilizati suntem plini de oprobiu uitandu-ne in curtea altora , dar mai avem mult pana facem ''curat'' intr-a noastra   Smile  ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 4 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  pitulicea Lun 13 Ian - 15:02

Eu sunt perfect de acord cu cate-o bataie de corectie. Nu sunt de acord cu cei care NU o dau. Dar de la o bataie pana la a omori pe cineva, e cale lunga de tot.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 4 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  shadow Joi 16 Ian - 17:34

Esti de acord cu cate o bataie ?!  Surprised 
Eu am mancat bataie cat pentru doua generatii dar n-am atins cu un deget pe fiica-mea sau alti copii : cine aplica astfel de ''corectii '' nu merita sa se numeasca parinte  Smile ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 4 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  pitulicea Joi 16 Ian - 19:03

Asta e parerea ta. A mea e alta.
Si pe noi ne mai altoia uneori, cu liniarul in palma sau la fund, cand meritam si imi dau seama ca ne-a prins bine.

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 4 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum