GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Somnul ratiunii naste monstri

+15
shadow
itina
myrk
seaman65
sharp00714
Nana_Duval
dragos
atat de simplu
fotohobby
mrs nobody
Radu
costica19
habibi77
snow
pitulicea
19 participanți

Pagina 8 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 8 Empty Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  pitulicea Mar 6 Apr - 19:49

Rezumarea primului mesaj :

Ucis in bataie de un 'smecher' cu BMW

Un tanar de bani gata din Craiova a omorat un batran pe trecerea de pietoni, pe motiv ca traversa prea incet
Tragicul eveniment s-a petrecut chiar in Vinerea Mare, pe Bulevardul Dacia din Craiova. Pavel Rentea iesise la plimbare cu nepotica lui de sase ani. Pentru ca nu s-a grabit sa traverseze strada, Cosmin Dragan, un interlop din oras, l-a luat la bataie pe batran sub privirile ingrozite ale fetitei. Acesta a facut stop cardiac si a murit cateva ore mai tarziu la spital.
Agresorul in varsta de 22 de ani a fugit de la locul accidentului, insa s-a predat ulterior politiei.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Mar 5 Apr - 11:07, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 8 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  pitulicea Vin 4 Noi - 9:27

Inca un interviu interesant, pe care ar trebui sa-l vada cei care au crezut ca "vaccinul" este doar un vaccin inofensiv. Un vaccin care nu are cum sa-ti faca rau, pentru ca... stiinta Very Happy
https://www.bitchute.com/video/pfyIaOTCGKRn/?fbclid=IwAR3oem-Hq171cmgiG-DJoSUgboZRO_i4DjXUofO5jYvrBx3_CA6ufZ3dZG8
Tot mai multe dovezi, tot mai multe studii si cercetari ajung la acelasi rezultat. Si rezultatul e cel despre care vorbeste si doctorita de mai sus.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 8 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  pitulicea Mier 30 Noi - 22:55

Unii dintre voi poate l-ati vazut deja. E vorba de filmul documentar "Moarte subita". Cine mai crede ca totul e doar o teorie a conspiratiei, are o mica problema Smile
Vi-l recomand.


https://rumble.com/v1xplnw-moarte-subita-documentar-romana.html
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 8 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  pitulicea Sam 17 Dec - 9:16

Nu stiu daca ati vazut filmarea asta. Probabil unii dintre voi credeti in continuare ca sunt minciuni si conspiratii. Parerea mea o stiti inca de acum doi ani Smile Acum doar ies alte si alte lucruri la iveala.
Sunt curioasa ce parere are myrk despre asta. El se pricepe mai bine la circuite si retele electrice / electronice Laughing
Chestia asta cu auto-asamblarea in interior a structurilor nanobotice inserate prin serul magic, au descoperit-o si alti oameni de stiinta si savanti. Deci nu e o noutate... E interesant, totusi, ca atatea minti luminate descopera acelasi lucru. Lucru care cica e o minciuna. Nu e adevarat ce se vede, e adevarat ce ni se spune Laughing Laughing


pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 8 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  dorina_s Lun 19 Dec - 12:04

trist, acum ies la iveala multe lucruri, da e necesar de timp pentru a fi scoase la iveala.
dorina_s
dorina_s
5
5


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 8 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  pitulicea Mier 21 Dec - 9:02

N-a venit myrk cu nici o parere, in schimb, cercetatorii s-au apucat de cercetat. Inginerul acesta, Matt Taylor, de care vorbeam in postarea precedenta, nu a vorbit prostii. confused
Interesant, dar mai mult infricosator Sad

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 8 Screen16
https://www.activenews.ro/covid-dezvaluiri-covid/Noi-descoperiri-ingrijoratoare-Microtehnologie-autoasamblanta-in-fiolele-Pfizer-panglici-microcipuri-cabluri-de-comunicatii-optice-si-corelatii-cu-PEG-grafen-si-hidrogel-178344
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 8 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  myrk Mier 21 Dec - 12:02

Hai, mă, cu astea. Au ăștia microcipuri in vagcin care se autoconstruiesc... Nu știu ce progrese au făcut ăștia in biotehnologie, dar îmi vine greu sa cred că au ajuns la un asemenea nivel.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 8 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  pitulicea Mier 21 Dec - 12:36

Adica tu crezi ca toate astea sunt fake-uri si toti oamenii aceia mint?
Io vaz ca tu nu crezi in stiinta Laughing Laughing Eu cred! Twisted Evil
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 8 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  myrk Mier 21 Dec - 13:09

Da, păi (și) știința asta-i după cum bate vântul. Laughing

Auzi, visul inginerului electronist: să gândești circuitu', să-l proiectezi în cap și pe fund să iasă aparatul proaspăt (neambalat). Laughing

Era o carte, Inteligența materiei, da' chiar atât de intelijentă... Asta cu nanoboții ține de sefeuri.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 8 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  pitulicea Mier 21 Dec - 13:18

Multe lucruri au tinut de SF-uri pana au devenit realitate Smile Eu zic ca nu-s SF-uri. Cum sa mai cred ca-s SF-uri cand le-au vazut atatia oameni cu ochii lor? Numai ca e o stiinta "din alta lume"... cu care nu suntem obisnuiti si atunci e normal sa o negam Smile Se va face lumina, asa cum s-a facut in multe chestiuni care au tinut de minciuna covid.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 8 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  myrk Joi 22 Dec - 2:45

Da, multe lucruri au ținut de sefeu. De exemplu călătoria spre lună a lui Jules Verne. Și uite că americanii au ajuns- după cum tu însăți ne-ai spus. Laughing

Eu nu-ș' ce mă mai întrebi. Laughing

Știință din altă lume... păi legile științei nu-s universale, în orice univers? Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 8 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  pitulicea Dum 8 Ian - 20:03

Si in filmul asta o fi tot SF-uri Wink

Se dărîmă zidul tăcerii? Deutsche Welle vorbește despre problemele vaccinaților anticovid!
https://rumble.com/v240xs2-deutsche-welle-vorbete-despre-problemele-vaccinailor-anticovid.html
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 8 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  pitulicea Mar 17 Ian - 10:08

Iata ca televiziunile incep sa dea din casa Very Happy Ceea ce distribuisem eu cu vreo doi ani in urma si erau luate drept fake-uri, minciuni, conspiratii, se dovedesc a fi adevarate Smile
Era evident inca de pe atunci... dar trebuie sa vrei sa le vezi si sa le rumegi dovezile astea, nu sa te multumesti cu idei servite de-a gata si impuse drept adevaruri.
Cat de departe a mers ticalosia... oarecum e de inteles ca multi au crezut in ea.


pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 8 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  myrk Mar 17 Ian - 10:23

Iar te lauzi? Laughing Măi, majoritatea știm că  n-a fost în regulă cu pandemița. Și la prost teve au știrit că vor s-o cheme pe Ursula van der lindi* la întrebări în parlamintea europeană despre contractele dă miliarzi dă iuro cu faizăr. Acuma, într-o societate normală (la cap), s-ar trage niște concluzii- ce-a fost bine, ce-a fost rău, și cei vinovați să plătească (penal). Așa, tot vorbim- vorbim și nu se întâmplă nimic. Sunt organe abilitate, remunerate să-și facă treaba. N-am spus plătite. Laughing

Cum spuneai și spui și tu, și eu (încerc), adevărul e cel care trebuie să primeze în orice situație. Și evident (și) la "știri".
myrk
myrk
6
6


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 8 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  pitulicea Mar 17 Ian - 12:13

Nu cred ca cei vinovati vor plati. Sau, daca vor plati, vor fi niste polite foarte mici Very Happy Cat despre organele abilitate... o poveste mult prea lunga si mult prea mocirloasa, in care mai bine sa nu ne afundam.
Adevarul va iesi la iveala, chiar daca vinovatii vor ramane nepedepsiti.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 8 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  pitulicea Vin 20 Ian - 21:09

Larva gândacului de bălegar, autorizată ca hrană în Europa
Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 8 Gandac10
Comisia Europeană a dat undă verde comercializarii larvelor de gândac de bălegar după ce Autoritatea Europeană pentru Siguranța Alimentară a adăugat acest tip de insectă pe lista celor potrivite pentru comercializare și consum uman.

Io va zic de pe acum pofta buna Laughing Laughing
Nu stiu voi, dar eu n-am nici o tragere de inima sa mananc asa ceva. Pot provoca reactii alergice si nu sunt recomandate copiilor. Totusi pulberea de scarbosenii de-astea (vierme de făină, lăcusta migratoare și greiere de casă) va intra in continutul mai multor alimente, pe care le vor consuma si copiii.
Eu vreau sa ies din UE Mad Vreau sa mananc porc, gaina, vita si alte animale consumabile.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 8 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum