GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sa fii bolnav in Romania!

+30
dorina_s
Florin Popa
eledas
Indra
itina
Violoncella
Queensland
veronica_franco
tegeusa
Nicole
Irinna
Melodia
parwous
Nana_Duval
shadow
atat de simplu
oli
Tizona
mrs nobody
seaman65
Demostene
Eleonore
daffy_
HAUU_HAUU
Mr Nobody
kitty
Radu
snow
habibi77
pitulicea
34 participanți

Pagina 50 din 53 Înapoi  1 ... 26 ... 49, 50, 51, 52, 53  Urmatorul

In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 50 Empty Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Lun 1 Mar - 20:24

Rezumarea primului mesaj :

Un oradean care a trait trei ani cu un bisturiu in corp da in judecata statul roman la Haga

Oradeanul Ionel Nistor, in varsta 54 de ani, a fost operat in anul 2004 pentru o infectie la coloana la o clinica din Cluj, insa dupa operatie a resimtit dureri in zona operata, iar abia dupa trei ani a descoperit cauza, lama unui bisturiu uitata de catre medici. Astfel, a fost nevoit sa aiba o a doua interventie, la Bucuresti, pentru a i se inlatura lama de bisturiu din corp, arata NewsIn.

Prin urmare, oradeanul a depus plangeri impotriva medicului care l-a operat in 2004, Florian Stefan, la Colegiul Medicilor Cluj si la Parchet, cerand despagubiri de 400.000 de euro, insa in instanta dosarul este inca pe rol. Colegiul Medicilor l-a absolvit pe chirurg de orice culpa. Acesta s-a disculpat explicand ca "fragmentul a fost descoperit la distanta de orice structura vitala sau nervoasa si local nu prezenta aspect inflamator".

Din cauza accidentului, oradeanul este nevoit sa poarte un corset de plastic pentru a-i ajuta coloana, nu este apt de munca si traieste dintr-o pensie de handicap. "In tara mea am fost tratat ca un animal, ultima solutie este sa-mi caut drepatea la Curtea Internationala de Justitie de la Haga", a declarat Ionel Nistor.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea_de_stepa in Mar 9 Mar - 20:31, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 50 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  myrk Lun 30 Ian - 14:12

Tu cu legea-n față, practic la maternitate nu te întreabă dacă vrei să-ți vaccinezi copilul au ba. Pe noi la școală ne întreba dacă vrem vaccin? Laughing

Tu tot cu legea în față, și eu tot bolnav, de exemplu. Ca să mă judec și eu prin tribunale, tot cu legea în față Laughing , m-ar prinde judecata de apoi. Tot cu aritmii. Laughing

Bine că te implici, dar știi foarte bine că omul e foarte greu de convins

Pe mine ce vrei să mă convingi? Că sunt mai maleabil, în general. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 50 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Lun 30 Ian - 14:17

Eu nu am copii, ca daca ii aveam m-as fi dus cu legile dupa mine la maternitate Razz
Pe noi nu ne intreba, pe vremea lui Ceausescu, pentru ca nu era democratie. Si pentru ca nu era, in vaccinurile de atunci puteai avea mult mai multa incredere decat in cele de acum. Atunci se facea cercetare adevarata si stiinta era mai stiinta decat stiinta-comert care se practica azi.
Omul e greu de convins, dar usor de manipulat Laughing Frumos paradox Very Happy
Pe tine nu vreau sa te conving de nimic. Din partea mea, vaccineaza-te! Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 50 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  myrk Lun 30 Ian - 14:31

Din partea spiritului tău. Laughing Cine ți-a zis că vreau? Asta ai dedus? Laughing

Omul e manipulat în primul rând politic. Fără implicare politică, nici manipulare n-ar fi.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 50 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  Mell Lun 30 Ian - 17:31

Aici nu mai postez🤨...nici nu mai citesc.
Ma astept din zi in zi sa ma trezesc moarta...
Acum fara gluma...chiar ma sperie unele postari😱
Mell
Mell
3
3


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 50 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Lun 30 Ian - 18:46

Imi pare rau de oamenii care au ajuns sa se teama pentru vietile lor, tocmai in urma unui act medical care era firesc sa le salveze viata Sad
Riscuri sunt si inca mari, dar cei care s-au vaccinat trebuie sa-si faca controale periodice si sa se supravegheze. Sfaturi ar mai fi de dat si se tot dau, dar cei care le-au ignorat cand au ales sa se vaccineze, le vor ignora si de acum inainte.
Eu pot sa dau un singur sfat, care nu tine de medicina, ci de credinta: spovedanie si impartasanie cat mai dese Smile Viata fiecaruia dintre noi e in mana Lui Dumnezeu. El ne poate ierta, El ne poate salva.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 50 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  myrk Lun 30 Ian - 20:09

Da. Aici sunt de acord.

De fapt, nu știu când n-am fost de acord cu tine. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 50 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Lun 30 Ian - 20:26

Laughing Laughing De obicei!
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 50 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Mier 1 Feb - 11:44

Acuma citeam ca incep medicii sa se ingrijoreze din cauza trombozelor, bolilor de inima si avc-urilor post-vaccinale si ca cer autorităților un screening al populației vaccinate Very Happy Foarte bine, sa-l faca.
Asta va aduce alti bani in buzunarele clinicilor private Twisted Evil din cotizatiile noastre la CAS Very Happy Chiar si din a nevaccinatilor, carora ni se dorea moartea si interzicerea intrarii in spitale si unitati sanitare (sa murim pe trotuar ca niste criminali ce suntem). Dar sa uitam asta, ca asa e crestineste Angel  Eu nu doresc moartea pacatosului, ci sa se intoarca si sa fie viu Razz


Tehnologia ARN mesager este dezastruoasă pentru că învață organismul să se autoatace, ne spune dr. Oana Secară. Aceasta arată că efectele adverse ale vaccinului anti-Covid au condus la o creștere incredibilă a numărului de tumori, infarcturi, atacuri vascular cerebrale și tromboze și că nu se știe dacă acest proces se va opri sau ce factori îl prelungesc sau îl pot stopa.
 ”Din păcate, medicii nu pot trata cauza, pentru că deja cauza este scăpată din mână, ei tratează efectul și încearcă să contracareze lipsa de oxigen care a părut la nivelul țesuturilor afectate. Deci cauza, adică autoatacul de pe endoteliul vascular, rămâne. Tratamentele ar trebui făcute înainte de a apărea ischemia acută. Această populație care a primit produsul ARN mesager trebuie supravegheată cu foarte mare atenție și trebuie urmărite toate modificările care apar în timp. Ar trebui să se facă un fel de screening la toate persoanele vaccinate, care doresc, bineînțeles, să vedem dacă există aceste modificări sau evoluții într-o direcție periculoasă. Vorbim de investigații medicale periodice, în etape. Și atunci poate am reuși să identificăm măcar o parte din persoanele care dezvoltă astfel de patologii”, ne-a declarat dr. Oana Secară. Medicul atrage atenția că în toate spitalele sunt persoane cu efecte adverse de la vaccinul anti-Covid, dar nimeni nu vorbește despre ele, deși procentul este de peste 50%, cu diferite grade de gravitate.
Prin secțiile ATI din spitalele uiversitare, când se aduce un pacient cu infarct sau AVC, întrebarea pusă este dacă e vaccinat. ”A… Deci tot vaccinat!”, spun medicii. Numărul persoanelor care au dezvoltat tromboze, tumori, accidente vasculare și infarcturi a crescut la un nivel fără precedent. ”În imediata mea apropiere am cel puțin 4 persoane, în jurul vârstei de 50 de ani, fără factori de risc, care au fost diagnosticate cu forme de neoplasm, foarte agresive, instalate brusc și ajunse la fel de brusc într-un stadiu avansat. Una dintre ele a și decedat. În ceea ce privește scăderea capacității sistemului imunitar de a se opune diferitelor infecții, asta este la ordinea zilei. Aproape toți vaccinații pe care îi cunosc din activitatea mea profesională și din cercul de prieteni au semne de scădere a imunocompetenței”, a mai afirmat dr. Oana Secară.

https://www.activenews.ro/opinii/Medicii-sunt-socati.-Epidemie-de-tromboze-atacuri-cerebrale-si-infarcturi-179352
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 50 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Sam 18 Feb - 22:41

Am citit acum despre ce s-a intamplat la spitalele din Iasi si din Brasov. Surprised  Eroii astia in halate albe, sunt criminali pe bune. Cine mai crede ca doctorii vor sa vindece si sa salveze lumea, e de o naivitate demna de-un copil de gradinita Very Happy Intr-o majoritate covarsitoare, nu-i intereseaza decat banul.
Unora dintre pacienți li s-ar fi dat medicamente astfel încît să se simtă mai rău și să ajungă în situația de a avea nevoie de dispozitivele extrase de la cadavrele profanate.
Va vine sa credeti? NU Laughing  Asa cum n-ati crezut nici ca au dat medicamente care faceau mai mult rau decat bine bolnavilor de covid.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 50 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  Mell Sam 18 Feb - 22:48

Ma intreb care ar fi pedeapsa potrivita pentru astfel de specimene?!.
Ca oameni sau medici,nu se pot numi🤨
Mell
Mell
3
3


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 50 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Sam 18 Feb - 22:52

Ar trebui sa plateasca pana la sfarsitul vietii mizeriile pe care le-au facut. Sub o firma sau alta... Dar o sa scape usor, ca asa-i in Romania. confused
pitulicea
pitulicea
6
6


eledas apreciază acest mesaj

Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 50 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  Mell Sam 18 Feb - 22:55

Banii confiscati si munca in folosul comunitatii...sa-i vindece de lacomie dar sa nu se iroseasca pregatirea pe care o au
Mell
Mell
3
3


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 50 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  myrk Dum 19 Feb - 3:28

Cică știrea asta ar fi fake. Prin părțile esențiale. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 50 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  Mell Dum 19 Feb - 12:47

Sursa,te rugam!
Se pare ca "eroul" este in arest.
Ceva probe sunt...zic eu.
Desi am incredere si in justitie...asa cum am si in sistemul sanitar.
De politic nu vorbesc aici.
Mell
Mell
3
3


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 50 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  zaraza26 Dum 19 Feb - 13:20

Soluția pentru un sistem sanitar mai bun este informarea oamenilor, nepărtinitoare și netrunchiată. Nu să vină ei cu soluții care contravin vechilor principii de sănătate.
zaraza26
zaraza26
4
4


pitulicea și Faun apreciază acest mesaj

Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 50 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 50 din 53 Înapoi  1 ... 26 ... 49, 50, 51, 52, 53  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum