GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sa fii bolnav in Romania!

+30
dorina_s
Florin Popa
eledas
Indra
itina
Violoncella
Queensland
veronica_franco
tegeusa
Nicole
Irinna
Melodia
parwous
Nana_Duval
shadow
atat de simplu
oli
Tizona
mrs nobody
seaman65
Demostene
Eleonore
daffy_
HAUU_HAUU
Mr Nobody
kitty
Radu
snow
habibi77
pitulicea
34 participanți

Pagina 1 din 53 1, 2, 3 ... 27 ... 53  Urmatorul

In jos

Sa fii bolnav in Romania! Empty Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Lun 1 Mar - 20:24

Un oradean care a trait trei ani cu un bisturiu in corp da in judecata statul roman la Haga

Oradeanul Ionel Nistor, in varsta 54 de ani, a fost operat in anul 2004 pentru o infectie la coloana la o clinica din Cluj, insa dupa operatie a resimtit dureri in zona operata, iar abia dupa trei ani a descoperit cauza, lama unui bisturiu uitata de catre medici. Astfel, a fost nevoit sa aiba o a doua interventie, la Bucuresti, pentru a i se inlatura lama de bisturiu din corp, arata NewsIn.

Prin urmare, oradeanul a depus plangeri impotriva medicului care l-a operat in 2004, Florian Stefan, la Colegiul Medicilor Cluj si la Parchet, cerand despagubiri de 400.000 de euro, insa in instanta dosarul este inca pe rol. Colegiul Medicilor l-a absolvit pe chirurg de orice culpa. Acesta s-a disculpat explicand ca "fragmentul a fost descoperit la distanta de orice structura vitala sau nervoasa si local nu prezenta aspect inflamator".

Din cauza accidentului, oradeanul este nevoit sa poarte un corset de plastic pentru a-i ajuta coloana, nu este apt de munca si traieste dintr-o pensie de handicap. "In tara mea am fost tratat ca un animal, ultima solutie este sa-mi caut drepatea la Curtea Internationala de Justitie de la Haga", a declarat Ionel Nistor.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea_de_stepa in Mar 9 Mar - 20:31, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Lun 1 Mar - 20:26

Colegiul Medicilor l-a absolvit pe chirurg de orice culpa.
Asa-i. N-are nici o vina. A gresi, e omeneste. Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  habibi77 Lun 1 Mar - 20:30

pitulicea_de_stepa a scris:[i]Un oradean care a trait trei ani cu un bisturiu in corp da in judecata statul roman la Haga

Colegiul Medicilor l-a absolvit pe chirurg de orice culpa. Acesta s-a disculpat explicand ca "fragmentul a fost descoperit la distanta de orice structura vitala sau nervoasa si local nu prezenta aspect inflamator"

Traim in tara lui Papura Voda. Numai la noi se poate intampla asa ceva. Indolenta medicilor duce la moarte.

Chiar daca acel obiect, uitat de medic in bietul om , i-ar fi pus in pericol viata, tot nu s-ar fi luat nicio masura impotriva medicului, deoarece o mana o spala pe alta.....nu zic ca sunt toti la fel. Am intalnit si doctori extraordinari.
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Lun 1 Mar - 20:34

Morala.....Noi romanii, suntem extraordinar de uniti si nu ne lasam unii pe altii la greu Very Happy
Unii pe altii....insemnand doar unii....doctori, politicienti, VIP-uri...
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  snow Lun 1 Mar - 20:37

Laughing Foarte corect.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  Radu Lun 1 Mar - 20:38

Doctori de weekend Laughing . A gresii este omeneste, dar ai crede ca un medic este pregatit sa nu greseasca chiar asa.
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Lun 1 Mar - 20:46

Sa nu uitam cum isi iau studentii de azi examenele la medicina.... Vine tata, marele doctor, pune o vorba buna pentru odrasla lui, ca deh.... profesorul i-a fost coleg de facultate pe vremuri si nu s-au uitat... fiul trece examenul, termina facultatea....si din pila-n pila, se capatuieste cu o diploma. Si tot taticu'... ca doar e mare doctor... ii face rost odraslei de-un post cald intr-o clinica... Ce daca omoara un taran, doi?... nu se simte din atatia. Important e sa-si faca si baiatu un nume si sa vina acasa cu buzunarele doldora de bani. Sarantoci, or mai muri si s-or mai naste... daca intra baiatu' in bucluc, plateste tata! Cool
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  habibi77 Lun 1 Mar - 20:51

Ia du-te la doctor cu mana in gura sa vezi cum te trateaza, se poarta de parca ar fi dumnezeu......si ia du-te si cu verzisori sa vezi ce amabil e......
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Lun 1 Mar - 20:55

Da....stiu.... o colega de-a mea, a nascut luna trecuta.
Cand am intrebat-o cum a fost, a zis:
"groaznic...travaliul a durat 11 ore"...
zic: "cum asa mult?"
"simplu... am stat pe hol si nu m-a bagat nimeni in seama pentru ca n-am avut atunci 30 de milioane pentru doctor"
Noroc ca s-a gandit sa ceara cuiva imprumut... dupa care a nascut in maxim 30 min Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  habibi77 Lun 1 Mar - 21:03

Eu m-am chinuit 17 ore, ia ghiciti de ce...... gun
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Lun 1 Mar - 21:03

N-ai avut nici o piatra la tine Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  habibi77 Lun 1 Mar - 21:08

lol! lol! lol!
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! Empty 40% din diagnosticele medicilor din Romania sunt gresite

Mesaj  pitulicea Mier 31 Mar - 21:07

Peste 40% dintre pacientii romani sunt diagnosticati si tratati gresit.
Traian Basescu a declarat ca un procent de 40% din diagnosticele puse de medicii romani sunt eronate pentru ca acestia sunt foarte slab pregatiti. "Proaspetele afirmatii venite din Franta spun foarte clar, negru pe alb, ca medicii romani sunt foarte slab pregatiti", a spus Traian Basescu.
"Unui om care are o boala i se prescrie o reteta pentru o alta boala, un om care nu trebuie sa fie operat este operat", a explicat seful statului.
Presedintele Colegiului Medicilor spune ca o asemenea rata de rateu nu exista.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  snow Mier 31 Mar - 21:12

Mie mi-au zis ca-s normal si sanatos.
Sanatos da. Stiu sigur. Asa ca francezii au dreptate. Very Happy
snow
snow
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  habibi77 Mier 31 Mar - 21:15

rolling on the floor rolling on the floor
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 53 1, 2, 3 ... 27 ... 53  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum