GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ai putea (ai fi in stare)?

+34
eledas
aproape aievea
shu
veronica_franco
parwous
RALUCA
Pingu
Blossom777
soryn
anit05
arriatna
elis27
dall
fata_cu_sosete_de_diamant
no.body
oli
Adriatica
Nospheratu
serpico
GANDACEL
cautaltceva
atat de simplu
mrs nobody
tegeusa
mielusica
Queensland
moonstone
Nana_Duval
habibi77
pitulicea
teardrop
freda white
raichu
Violoncella
38 participanți

Pagina 13 din 16 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Urmatorul

In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 13 Empty Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Violoncella Lun 3 Oct - 18:12

Rezumarea primului mesaj :

De multe ori suntem pusi in situatii noi, in care nu stim cum am reactiona. Am fi oare in stare sa nu raspundem unei obraznicii, sa trecem pe strada linistiti pe langa un om cazut la pamant, am putea sa radem cand lacrimi sapa in suflet?
Aici e doar un exercitiu de imaginatie, asa ca ii mult mai usor, nu-s consecinte Smile Cum functioneaza, deja cred ca banuiti.
Prima persoana pune intrebarea, urmatoarea raspunde (cu detalii) apoi adreseaza o alta intrebare.

Si intreb eu.

Ai putea sa alergi fara oprire 5 km?



Adaugat de admin: Pentru raspunsurile mai scurte de 5 cuvinte, dau vot rosu Evil
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos


Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 13 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  atat de simplu Vin 1 Feb - 13:12

Laughing Cu mainile goale, nu.Nu-mi stric eu unghiile mele fragile. Laughing Very Happy Daca as avea o draglina si un excavator la indemana, as incerca sa le adaptez pentru roca. Laughing
Ai fi in stare sa nu te ridici o saptamana din pat si sa vezi filme? Very Happy
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 13 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  pitulicea Vin 1 Feb - 21:14

N-as fi in stare. Hai sa zicem doua, maxim trei filme pe zi si nu-s convinsa ca as rezista timp de trei zile intr-un foc atat de continuu Very Happy Am fost odata nevoita sa stau 10 zile in pat. Am vazut multe filme atunci, dar am citit si multe carti Very Happy Cand ma obosea un film ma relaxam cu o carte. Doar filme, atatea zile in sir, nu-s de mine.

Ai fi in stare sa pictezi un peisaj de iarna si sa-l postezi pe forum?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 13 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Violoncella Sam 16 Mar - 15:41

Nu as fi in stare sa pictez nimic, ca nu am talent deloc. Dar daca totusi as picta ceva as posta fara probleme. Forumul in general ma face sa fiu un pic exhibitionista. Very Happy Si prin asta nu ma refer la goliciunea trupeasca. Laughing

Ai fi in stare sa faci o cerere in casatorie daca persoana pe care o iubesti intarzie sa o faca? Smile
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 13 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Queensland Sam 16 Mar - 16:33

Ce tareeeeeeee Laughing De ce zic asta?! Pentru ca am facut-o deja, de doua ori... A treia oara nu se mai intampla, promit ! Laughing

Ai putea sa faci ceva demn de consemnat in Cartea Recordurilor?
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 13 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Violoncella Sam 16 Mar - 18:04

Nu cred, de cele mai multe ori asta presupune un efort extrem de mare, si io-s comoda, sau o durere extrem de mare si io nu prea suport durerea.

Ai fi in stare sa certi posesorii de caini din romania care isi plimba nestingheriti patrupezii fara sa adune ... ramasitele? Smile
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 13 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Queensland Sam 16 Mar - 19:01

As putea sa indraznesc... De cand sunt aici, am ramas surprinsa placut sa vad posesorii de animale de companie cum ies cu ''odraslele'' la plimbare, neuitand punguta cu maturica, in caz de ''accidente fiziologice''. Daca ei pot, noi de ce n-am putea face la fel???

Ai fi in stare sa o iei pe meleaguri straine, fara sa ai nimic concret la inceput?
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 13 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Violoncella Sam 16 Mar - 19:22

Nu-s in stare sa schimb nici orasul fara ceva concret. Imi e prea frica de dormitul in cutii de carton.

Ai fi in stare sa inveti chineza?
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 13 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Queensland Sam 16 Mar - 20:30

Ioi, Vio, daca am invatat singura limba asta imposibila, cred ca as reusi si cu chineza. Se spune ca e cea mai usoara limba de invatat din lume, doar e vorbita de o sesime din populatia globului Laughing

Ai fi in stare sa te umilesti pentru ceva ce-ti doresti cu tot sufletul?
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 13 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  pitulicea Lun 18 Mar - 14:53

Daca-mi doresc din tot sufletul, cred ca da... Da' nu m-as umili foarte tare. As cobori o treapta, maxim doua, dar nu mai mult. De umilinte mari nu-s capabila, decat daca-i vorba de viata si de moarte, sau de ceva ce-i afecteaza pe cei dragi.

Ai fi in stare sa-ti pui cenusa in cap...la propriu?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 13 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Vizitator Lun 18 Mar - 23:19

Daaaaa, super intrebarea. Am avut multe experiente cu praf, chiar noroi, nisip. Nu cred ca ar fi neplacut, sunt fan Formula As si stiu cateva intrebuintari ale cenusei, de ex. inlocuia pasta de dinti, leac pentru amigdalita(calda, aplicata intr-un batic pe gat) buna pentru arsuri (rece, nu calda) si chiar pentru guta. Asa ca mi-as pune cenusa in cap. Totul e sa functioneze dusul. Laughing

Ai putea trai cu cineva fara sa-l iubesti?
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 13 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Violoncella Sam 6 Apr - 11:25

Da, uneori calitatile unui om sunt mai importante si mai trainice decat o iubire trecatoare. Pe vremuri sigur ti-as fi raspuns altfel, ca eram o idealista, odata cu trecerea timpului toamna i-a luat fatza primaverii si mi-a mai schimbat din pareri.

Ai putea sa participi la un maraton de dans?
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 13 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Queensland Lun 8 Apr - 19:07

Daaaa, o faceam pe vremuri, la cate un chef. Imi amintesc ultimul 8 Martie oferit de spitalul unde am prestat 18 ani Very Happy Am dansat pana la epuizare-vorba vine...- pentru ca a doua zi sa vina managerul pe sectie si cand m-a zarit la datorie, a belit niste ochi ca cepele ''Tu inca mai traiesti? Surprised ''. Aici s-a potrivit de minune ''Si la bal, si la spital Laughing ''. Ador sa dansez !

Ai putea sa faci parte dintr-un juriu pentru talente printre copii cantareti?
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 13 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  pitulicea Joi 11 Apr - 21:14

As putea de putut, dar nu cred ca-s potrivita Laughing N-am gusturi bune in materie de muzica. Asta mi-a spus-o un cunoscator si am incredere in el Smile Una e ratiunea, alta e simtirea. Eu doar simt muzica, nu o pricep. Poate as avea si mustrari de constiinta dupa... pentru ca unii copii ar fi nefericiti "din cauza mea". Sad

Ai fi in stare sa ii faci o farsa la telefon sefului tau?

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 13 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  RALUCA Lun 22 Apr - 11:48

La cat ma duce minte da as fi si i-am si facut una in colaborare cu cineva de la finante si pana la urma ne-am si certat ca nu a gustat deloc gluma ba mai mult nu a vorbit cu mine o saptamana si comunicam doar prin mesaje. Daca stau bine sa ma gandesc a fost cam bolund Laughing

Ai fi in stare sa sari cu parasuta?
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 13 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  aproape aievea Lun 22 Apr - 17:00

NU.n-as putea.Mi-ar fi extrem de frica.Ultima oara cand am sarit din pod c-o umbrela pe post de parasuta mi-am fracturat piciorul drept:)
Ai fi in stare sa fumezi o tulpina de marar uscat?

aproape aievea
2
2


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 13 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 13 din 16 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum