GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ai putea (ai fi in stare)?

+34
eledas
aproape aievea
shu
veronica_franco
parwous
RALUCA
Pingu
Blossom777
soryn
anit05
arriatna
elis27
dall
fata_cu_sosete_de_diamant
no.body
oli
Adriatica
Nospheratu
serpico
GANDACEL
cautaltceva
atat de simplu
mrs nobody
tegeusa
mielusica
Queensland
moonstone
Nana_Duval
habibi77
pitulicea
teardrop
freda white
raichu
Violoncella
38 participanți

Pagina 14 din 16 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Urmatorul

In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 14 Empty Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Violoncella Lun 3 Oct - 18:12

Rezumarea primului mesaj :

De multe ori suntem pusi in situatii noi, in care nu stim cum am reactiona. Am fi oare in stare sa nu raspundem unei obraznicii, sa trecem pe strada linistiti pe langa un om cazut la pamant, am putea sa radem cand lacrimi sapa in suflet?
Aici e doar un exercitiu de imaginatie, asa ca ii mult mai usor, nu-s consecinte Smile Cum functioneaza, deja cred ca banuiti.
Prima persoana pune intrebarea, urmatoarea raspunde (cu detalii) apoi adreseaza o alta intrebare.

Si intreb eu.

Ai putea sa alergi fara oprire 5 km?



Adaugat de admin: Pentru raspunsurile mai scurte de 5 cuvinte, dau vot rosu Evil
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos


Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 14 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Violoncella Lun 22 Apr - 17:11

Nu! Razz Mai ales ca nu vreau sa mai fumez nimic de acum incolo! Doamne ajuta! Smile Da' am fost curioasa, acum cativa ani, sa fumez coaja de banana uscata. Total nesatisfacator! Smile)

Ai putea sa iti donezi tot salariul dintr-o luna unei familii foarte sarace?
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 14 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  pitulicea Joi 2 Mai - 22:58

N-am un suflet chiar atat de bun si altruist. Desi, daca stau sa ma gandesc, nici n-as simti lipsa lor. Raspunzand la intrebarea asta imi dau seama cat de egoista sunt.

Ai fi in stare sa scuturi un mar pana ii pica toate merele? Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 14 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  itina Vin 3 Mai - 8:24

Nu cred ca as avea suficienta rabdare. Mai degraba m-as sui eu in varful pomului sa le adun. Razz

Ai putea sa tai animale vii?
itina
itina
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 14 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Queensland Sam 11 Mai - 10:50

Pentru nimic in lume ! Nu m-am pus insa, in ipostaza celui aproape de moarte prin inanitie Very Happy Dar si asa, cred ca mai usor imi fac mie insami rau decat unui animal... Am cateva amintiri destul de tulburatoare in acest sens, pentru mine taiatul porcului reprezentand mereu o experienta traumatizanta, desi bunicul (Fie iertat!) era expert si nu chinuia bietele animale...

Ai fi in stare sa renunti definitiv la mancarea ta preferata, oricare ar fi aceasta, daca medicul ti-ar cere-o?
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 14 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Violoncella Sam 11 Mai - 11:07

Da! Daca am renuntat la tigari (sper ca definiitv... Razz ) oi putea renunta la o mancare, oricat de mult mi-ar placea. Acum, ca ma gandesc, nici nu stiu care ar fi aia...ca am multe! Cu atat mai bine, renunt la una, raman alte sapte! Smile)

Ai putea cheltui aproape toti banii de mancare pentru o saptamana pe o pereche de blugi superbi? Smile (sau, na! o fusta senzationala.)
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 14 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Queensland Sam 11 Mai - 11:12

Cand eram in tara, o faceam si nu fara regrete tardive (si inutile, evident Very Happy ) dar aici, in strainataturi, n-o mai fac... Nu mai pun pret pe tzoale si nu cred ca e tocmai laudabil...

Ai fi in stare sa calatoresti cu avionul (chiar detestandu-l) doar pentru a fi impreuna cu persoana iubita pentru o perioada de timp?
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 14 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Violoncella Sam 11 Mai - 11:16

Cum nu? As fi in stare sa fac si bungee jumping si sa sar cu parasuta! Uite ce curajoasa m-ar face dorinta asta! Smile) Mai am o retinere totusi, nu stiu daca mi-as infrange frica de apa....

Ai putea fi asistenta unui dresor de lei?
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 14 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Queensland Sam 11 Mai - 11:20

Mai nou ma pricep sa dresez lire, inainte am dresat coroane, asa ca m-as incumeta si cu niste lei Laughing Imi plac animalele periculoase si imi inspira admiratie. Cele ca rechinii, reptilele veninoase si leii, desi nu-i consider cei mai periculosi dintre mamifere.

Ai putea sa traversezi pe o sarma, nu foarte subtire totusi, o prapastie fara fund?
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 14 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  pitulicea Mar 14 Mai - 17:31

Nuuuuu.... N-as fi in stare sa-mi simt moartea sub talpa, desi mereu am afirmat ca vreau sa mor. Vreau sa mor, nu sa ma omor Laughing Nu stiu sa merg drept... ma clatin, ametesc.... ar fi sinucidere curata.

Ai fi in stare sa mulgi o capra? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 14 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Pingu Mier 15 Mai - 19:28

depinde de capra Laughing ... dar m-as descurca, nu cred ca as avea probleme Razz

Ai putea sa bei "2 cai frumosi"? Razz
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 14 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Queensland Sam 25 Mai - 12:13

Pingule, iertata-mi fie ignoranta, dar la intrebarea asta raspund dupa ce ma dumiresti si pe mine despre cuplul tau hipic Laughing As incerca, poate, din curiozitate, daca n-ar presupune sa ling o potcoava, prima data, asa cum dupa tequila dai o limba unei lamai Laughing

Ai fi in stare sa dobori un record in Guiness Book la o devorare de papa-bun? Very Happy (sa zicem, una din mancarurile tale preferate Wink )
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 14 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Pingu Sam 25 Mai - 12:42

Nu as fi in stare. Io eram asa mai bine facut, mult prea bine facut si mi-am redus ratia de mancare. Acuma nu pot sa mai mananc asa de mult chiar daca as manca ceva ce-mi place la nebunie. Very Happy
Daca am ajuns sa mananc 2-3 mici cand ies, sa mananc o ciorba si sa ma satur. Io ala de bagam ciorba si felul 2 si tot ce se putea. Very Happy

Ai fi in stare sa alergi 10 kilometri? Very Happy
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 14 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Queensland Mar 4 Iun - 10:46

In situatia de fata, EXCLUS Very Happy Dar ca si in basme, ''a fost odata ca niciodata''... Erau vremuri cand alergam mult peste aceasta distanta... acum mi-s batrana si coapta, m-as dezintegra pe parcurs Laughing

Ai fi in stare sa mosesti la o nastere? Very Happy
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 14 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  itina Mar 25 Iun - 9:27

Nu. Doar in cazuri extreme. Very Happy

Ai fi in stare sa supravietuiesti singur pe o insula pustie, timp de cel putin o luna?
itina
itina
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 14 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Queensland Mier 26 Iun - 17:50

Cred ca da, in situatia in care as gasi minimul necesar pentru a o face, adica ceva fructe, un izvor (caci e haios rau sa mori de sete, inconjurata de apa nepotabila Laughing) si cam atat. Omul isi descopera resurse-surpriza in situatii-limita...

Ai fi in stare sa donezi un rinichi, din ratiuni financiare?
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 14 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 14 din 16 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum