GANDURI EFEMERE
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ai putea (ai fi in stare)?

Pagina 12 din 16 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Urmatorul

In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 12 Empty Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Violoncella Lun 3 Oct - 18:12

Rezumarea primului mesaj :

De multe ori suntem pusi in situatii noi, in care nu stim cum am reactiona. Am fi oare in stare sa nu raspundem unei obraznicii, sa trecem pe strada linistiti pe langa un om cazut la pamant, am putea sa radem cand lacrimi sapa in suflet?
Aici e doar un exercitiu de imaginatie, asa ca ii mult mai usor, nu-s consecinte Smile Cum functioneaza, deja cred ca banuiti.
Prima persoana pune intrebarea, urmatoarea raspunde (cu detalii) apoi adreseaza o alta intrebare.

Si intreb eu.

Ai putea sa alergi fara oprire 5 km?

Adaugat de admin: Pentru raspunsurile mai scurte de 5 cuvinte, dau vot rosu Evil
Violoncella
Violoncella
5
5

Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 12 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  pitulicea Joi 27 Dec - 19:33

Nu stiu ce metoda e aceea, n-am auzit de ea si cum nu-mi plac lucurile inedite sau extravagante, nu-s curioasa s-o incerc. Ma multumesc sa fac turism cu masina sau cu trenul. Smile

Ai fi in stare sa mulgi o vaca si sa bei laptele proaspat muls - nefiert?
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Violoncella Joi 27 Dec - 19:37

Nu as fi in stare sa mulg o vaca, mi-ar fi frica si vaca ar simti sigur. Apoi, sa zicem ca mi-ar oferi cineva lapte proaspat muls... Nu!! Nu as putea sa il beau. Asta nu pentru ca ii nefiert, ci pentru ca mie imi place laptele ori rece , ori fierbinte. Caldut asa...brrrrr, nuuu!

Ai fi in stare sa mergi la un casting pentru un rol micut, cu o singura replica, intr-un film?
Violoncella
Violoncella
5
5

Sus In jos

Mesaj  pitulicea Dum 30 Dec - 19:39

La un casting as fi in stare sa merg, dar replica in film n-as putea s-o zic. Laughing In fata camerelor de fimlare m-as pierde completamente! Very Happy N-am stofa de actrita si nici tupeu de starleta.

Ai fi in stare sa iesi dintr-un magazin cu un produs pe care nu l-ai platit?
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  atat de simplu Dum 30 Dec - 20:55

Nu.La cat de bine joc teatru, pana si ultimul client si-ar da seama ca ceva e in neregula cu mine. Laughing In afara de asta...nu mi se pare corect ca altul (nevinovat) sa plateasca pentru ceva ce-am facut eu...asta doar in cazul in care (sa zicem) ca as putea iesi cu hartia igienica din magazin( ca altceva n-as putea sustrage). Very Happy
Ai fi in stare sa incerci sa faci ceva despre care spuneai ca nu vei face niciodata, dar niciodata?
atat de simplu
atat de simplu
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea Dum 30 Dec - 21:00

Depinde despre ce e vorba. Sunt unele lucruri pe care afirmi la un moment dat ca nu le vei face niciodata, dar dupa un timp, datorita conjuncturii, te vezi nevoit sa le faci. Totusi, sunt lucruri pe care nu le-as face, in continuare, niciodata.

Ai fi in stare sa iei un imprumut de la banca si sa demarezi o afacere cu putine sanse de reusita?
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  RALUCA Mier 2 Ian - 0:29

As fi in stare dar ma gandesc ca daca voi ramane somera o sa trebuiasca sa traiesc intr-o cutie de carton si nu as fi dispusa sa fac chiar asa compromisuri.

Ai fi in stare sa traiesti doar cu dulciuri?
RALUCA
RALUCA
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea Mier 2 Ian - 0:41

Nuuuu. Dupa ce mananc ceva dulce simt o nevoie acuta de ceva sarat si viceversa. Am nevoie sa alternez gusturile. Daca nu mananc si "saraturi", ma simt flamanda, oricate dulciuri "ingurgitez".

Ai putea sa stai pana dimineata pe forum si sa "sporovaiesti" chiar si de unul/una singur/a?
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  elis27 Mier 2 Ian - 20:49

La cat am lipsit sigur as avea ce face pana maine dimineata insa nu cred ca somnul ar fi de acord cu mine ,deci nu n-as fi in stare.

Ai putea locuiesti undeva unde nu exista curent electric?
elis27
elis27
4
4

Sus In jos

Mesaj  pitulicea Joi 3 Ian - 13:00

Mi-ar fi foarte greu, dar as putea. Au mai trait si altii fara curent (bunicii si strabunicii nostri) Smile Nu as alege un astfel de loc, daca ar fi sa pot alege, dar la nevoie, m-as descurca. Partea proasta e ca mi-e frica de intuneric Neutral

Ai putea sa fii comis voiajor?
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  oli Vin 1 Feb - 11:01

Nu cred ca as putea fi comis voiajor pentru ca nu imi place sa bat din poarta in poarta dar daca nu as avea de ales as face si asta ! Very Happy

Ai putea fi politician?
oli
oli
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea Vin 1 Feb - 12:09

N-as putea. De-asta nu fac parte din nici un partid politic, nu ma implic in politica, nu ma intereseaza politica. Nu pot sa fiu chiar asa o jigodie si nu vreau sa devin una Very Happy

Ai fi in stare sa asculti jazz o zi intreaga?
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  soryn Vin 1 Feb - 12:10

Niciodata, pentru ca n-as putea sa mint, sa fur, sa curvesc , sa nu ma tin de promisiuni.... Very Happy , glumesc Laughing Laughing
Nu mi-a placut politica niciodata,nu sunt un bun orator si nu-mi doresc sa fiu o persoana publica.

Ai putea trai doar cu mancare naturala, alimente crude?
soryn
soryn
4
4

Sus In jos

Mesaj  soryn Vin 1 Feb - 12:15

Scuze, pitu!
Nu-mi place jazz-ul, sau mai bine spus nu-l inteleg,mai mare tortura n-ar fi pentru mine decat sa ascult o zi intreaga jazz.

Ai putea invata limba chineza?
soryn
soryn
4
4

Sus In jos

Mesaj  elis27 Vin 1 Feb - 12:21

Nu, unele n-au acelasi gust pentru altele nu am dinti suficient de puternici,insa cel mai mult mi-ar lipsi friptura Very Happy
Limba chineza nici atat nu cred ca as putea sa o invat ,in primul rand pentru ca nu-mi place:D ,doar daca as fi obligata sa traiesc toata viata mea in China as mai invata cate ceva ,sa nu mor de foame Very Happy

Ai fi in stare bati un record mondial?
elis27
elis27
4
4

Sus In jos

Mesaj  pitulicea Vin 1 Feb - 13:05

Poate la lene, dar nici macar acolo. Nu pot sa nu fac chiar nimic. Uneori, in special vara, m-as urni din pat sa ies afara la plaja Very Happy De alte recorduri nu-s in stare.

Ai fi in stare sa-ti faci o casuta scobita in stanca? Sa sapi, sa sapi...macar de-o odaie? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 12 din 16 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum