GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

+27
Vica
RALUCA
itina
eledas
magda17m
atat de simplu
shu
Tizona
pufulete09
Ludmilika
elis27
dall
daffy_
no.body
tibitzzz
Adriatica
pitulicea
tegeusa
moonstone
habibi77
Melodia
Queensland
freda white
Nana_Duval
mielusica
teardrop
Violoncella
31 participanți

Pagina 6 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 6 Empty Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Sam 1 Oct - 20:27

Rezumarea primului mesaj :

No, ii vremea pentru un topic-joc nou.
Cred ca se intelege mult din titlu. Afirmam ceva despre noi, ceva ce obisnuiam sa facem, sa fim, sa ne placa, sa ne displaca, sa uram, sa jucam, etc, si nu mai e de actualitate.

Ex: Pe vremuri imi placea sa ma joc cu culorile, acum imi plac nuantele de gri.
Pe vremuri citeam foarte mult, acum nu o mai fac Sad
Pe vremuri ma plimbam mult in parc, acum nu o mai fac.

Urmatorul poate comenta cu privire la cel dinaintea lui sau sa faca referire la el si apoi sa faca propria afirmatie.
Sigur ca incep io!Smile

Pe vremuri eram ipohondra rau, acum nu mai is!


Adaugat de admin: Pentru raspunsurile mai scurte de 5 cuvinte, dau vot rosu Evil
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos


Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 6 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Mar 4 Dec - 11:04

Urmatorul poate comenta cu privire la cel dinaintea lui sau sa faca referire la el si apoi sa faca propria afirmatie.'
Urmatorul POATE comenta... da' nu e musai. In schimb, e musai sa faca o afirmatie....altfel blocheaza jocul.
Cine nu vrea nici sa comenteze, nici sa faca afirmatia....ce naiba cauta la jocul asta? Very Happy

Si la mine era cumva, candva.... acum e altcumva. Very Happy Mai multe nu pot pentru ca sa comentez, intrucat afirmatia nu ma inspira Very Happy

Pe vremuri umblam in fusta, azi nu mai dau jos pantalonii Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 6 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Mar 4 Dec - 13:29

Eu nu prea umblam in fusta nici candva, tot in blugi ma gasesti si acum daca ma cauti Smile))

Pe vremuri eram amuzata si amuzanta, amu is si mai dihai! Very Happy
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 6 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Mar 4 Dec - 20:05

Eram si eu amuzanta si-mi distram toti colegii de scoala si de liceu. Acum nu mai sunt. Acum sunt inchisa si morocanoasa. Neutral

Pe vremuri imi placea sa desenez, in special femei (frumoase) cu rochii lungi (frumoase) si cu par lung (frumos). Acum nu mai desenez nici cand ma roaga nepoata-mea sa-i desenez ceva, orice.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 6 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Sam 15 Dec - 17:50

Mie nu mi-a placut sa desenez, mai ales ca nu-s deloc talentata. Niciodata nu stiai ce animal am desenat. E cam ca la biliard, trebuie sa ma intrebi exact catre ce gaura ochesc, sa fii sigur ca nu a fost doar o lovitura norocoasa! Smile)

Pe vremuri n-as fi comunicat in maniera asta virtuala, acum nu mai am aceleasi retineri.
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 6 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  atat de simplu Sam 15 Dec - 18:24

Comunicarea nu e punctul meu forte, nici virtual si nici real.Nu ca as avea retineri.De cele mai multe ori nu simt nevoia sa transmit ceva.Insa am si exceptii, evident.Si chiar si cu exceptiile astea am momentele mele de pauza totala. Laughing
Pe vremuri eram mult mai tanara si in putere. Laughing Acum adorm la seriale.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 6 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Sam 15 Dec - 18:33

Laughing Laughing M-ati amuzat amandoua.
Pe vremuri eram si eu mai tanara si mai in putere... acum nu-s tanara, n-am putere, n-am vointa, n-am motivatie. Pe vremuri imi placeau tare mult filmele, acum adorm inainte de a da play.... cu gandul la plictiseala ce ma cuprinde stand locului atata timp.

Pe vremuri purtam doua codite impletite. Acum am un par ca o matura Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 6 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  atat de simplu Sam 15 Dec - 18:38

Pe la 3-4 ani aveam si eu codite impletite:doar doua. Laughing Pe la 5 ani mi le-a taiat cineva, nu mai tin minte cine...n-am memorie chiar atat de buna.Insa, ce-i mai important:le am pastrate intr-o cutie care a ajuns la mine acum cativa ani(nu mai tin minte cum). Laughing

Pe vremuri imi placea mult sa visez cu ochii deschisi. ciocanel La un moment dat am incetat sa fac asta.Nici momentul asta nu-mi amintesc exact cand a fost. Smile
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 6 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Sam 15 Dec - 18:48

Laughing Laughing Esti de groaza. Si eu care eram convinsa ca-ti amintesti totul, in cel mai mic detaliu.
Pe vremuri visam si eu mult cu ochii deschisi. Acum nu mai am timp sa visez. Toate gandurile mele le-mpart aici, cu voi. Nu vreau sa am alte ganduri si vise, decat cele pe care le pot "imparti" cu altii Smile

Pe vremuri imi placea sa fac papusele din par (matase) de porumb. Acum nu mai fac. (Ar fi chiar culmea sa mai fac Laughing )
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 6 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  atat de simplu Sam 15 Dec - 18:53

Chiar mi-ai dat o idee.N-am facut pe vremuri(cat timp a trecut Very Happy ),dar mai am vreme sa fac. Laughing
Pe vremuri credeam ca un om e batran la 18 ani...apoi au urmat alte vremuri in care credeam ca un om e batran la 25 de ani...acum e vremea cand cred ca un om e batran undeva dupa 40. Laughing Ma incadrez.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 6 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Joi 20 Dec - 16:24

Pe vremuri la fel credeam si eu. Acum eu sunt cea batrana... si culmea, nici nu-mi pare rau Smile Asa e normal sa fie...

Pe vremuri nu suportam jazz-ul. Acum il suport si-l ascult, chiar daca nu-i printre preferate.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 6 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Mar 25 Dec - 21:34

Cam asa eram si eu. Acum ascult chiar cu placere unele piese.

Pe vremuri ma ranea foarte mult cand cineva exprima o parere negativa la adresa mea, acum stiu ca nu conteaza.
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 6 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Lun 21 Ian - 10:32

Pe mine ma mai raneste si acum, daca eu consider ca-i o perere gresita. Daca-i indreptatita, imi spun: "de ce te superi? mai bine incearca sa te corectezi".

Pe vremuri (cand eram mica) nu-mi placea deloc carnea. Ai mei se tot chinuiau sa ma convinga s-o mananc. Acum nu ma poate convinge nimeni sa renunt la ea Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 6 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  magda17m Mier 30 Ian - 1:16

Laughing Acelasi lucru il pateam si eu si aveam o incapatanarea inradacinata adanc Laughing Cu greu ma pacaleau Very Happy

Pe vremuri puteam sa iau decizii mai usor, acum stau si le intorc pe toate partile pana ma razgandesc.
magda17m
magda17m
3
3


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 6 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Mier 30 Ian - 9:47

Pe vremuri si eu luam deciziile mai usor, pentru ca nu gandeam la fel de mult... Eram tanara, credeam ca le stiu pe toate. Acum imi dau seama ca nu stiu mai nimic. Trebuie sa cuget mult. Nu fac nimic in pripa.

Pe vremuri mergeam mult cu bicicleta. Ma intorceam de la scoala, ma urcam in sa si nu mai coboram pana seara. Acum saua mi se pare prea ingusta. Prefer sa-mi asez fundul in fotoliu Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 6 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Sam 16 Mar - 15:49

Si eu mergeam mult. Nu mi-era frica de masini, circulam printre ele , simtindu-ma libera, libera, libera. Acum mi-e teama de viteza, de masini, de cazaturi. Patetic.

Pe vremuri mancam multa dulceata, mai ales ca toamna era atelier la noi in bucatarie. Smile Se transformau prune, macese, capsuni, afine, gutui, visine.. Acum nu mai mananc cu placere, ma gandesc doar la cantitatea enorma de zahar pe care o contine.
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 6 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum