GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

+27
Vica
RALUCA
itina
eledas
magda17m
atat de simplu
shu
Tizona
pufulete09
Ludmilika
elis27
dall
daffy_
no.body
tibitzzz
Adriatica
pitulicea
tegeusa
moonstone
habibi77
Melodia
Queensland
freda white
Nana_Duval
mielusica
teardrop
Violoncella
31 participanți

Pagina 9 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 9 Empty Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Sam 1 Oct 2011 - 20:27

Rezumarea primului mesaj :

No, ii vremea pentru un topic-joc nou.
Cred ca se intelege mult din titlu. Afirmam ceva despre noi, ceva ce obisnuiam sa facem, sa fim, sa ne placa, sa ne displaca, sa uram, sa jucam, etc, si nu mai e de actualitate.

Ex: Pe vremuri imi placea sa ma joc cu culorile, acum imi plac nuantele de gri.
Pe vremuri citeam foarte mult, acum nu o mai fac Sad
Pe vremuri ma plimbam mult in parc, acum nu o mai fac.

Urmatorul poate comenta cu privire la cel dinaintea lui sau sa faca referire la el si apoi sa faca propria afirmatie.
Sigur ca incep io!Smile

Pe vremuri eram ipohondra rau, acum nu mai is!


Adaugat de admin: Pentru raspunsurile mai scurte de 5 cuvinte, dau vot rosu Evil
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos


Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 9 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Vizitator Lun 12 Mai 2014 - 14:02

Mmmm, ce-mi mai place slaninuta cu ceapa!!...si mi place mult carnea mai impanata daca este bine facuta la gratar, imi place si carnea slaba daca are un sos bun alaturi, in general imi place sa mananc si asta se poate vedea usor cu ochiul liber  Razz 

Pe vremuri imi placea la nebunie sa zbor cu avionul. Acum mi-e frica si-l evit cat de mult este posibil.  Rolling Eyes 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 9 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  RALUCA Mar 13 Mai 2014 - 8:59

Nu mi-a placut si nu cred ca o sa-mi placa vreodata sa zbor cu avionul pentru ca imi simt stomacul in gat si frica ma cam paralizeaza.
Dar cum este singura cale de a pleca in concediu fara sa fiu prea obosita la sosire tot cu avionul voi calatorii

Pe vremuri imi placeau capsunele. Acuma nu le mai pot manca ca ma doare stomacul de la semintele lor
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 9 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  itina Dum 2 Noi 2014 - 21:19

Inainte imi placeau foarte mult capsunile. Imi plac si acum dar nu cum imi placeau cand eram mica.

Pe vremuri eram foarte rusinoasa. Intre timp, mi-a mai trecut, de voie, de nevoie.
itina
itina
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 9 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Vizitator Joi 11 Dec 2014 - 21:32

Chiar eram rusinoasa pe vremuri, si mai sunt si acum, de fapt pentru mine cuvantul corect ar fi timida. Dar am mai corectat cu timpul si reusesc sa maschez destul de bine...mai putin roseata din obraji, aia ma da mereu de gol. ciocanel

Pe vremuri purtam la serviciu pantofi cu toc de cel putin 7 cm, acum port pantofi cu talpa joasa.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 9 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Vica Joi 11 Dec 2014 - 23:00

Pantofii cu toc sunt pasiunea mea inainte si cand eram la volan ii purtam,dar de cand am avut accidentul prefer ceva mai comod,cu toc mic.

Pe vremuri imi placea sa fac baie in piscina seara,acum nu-mi mai place pentru ca am niste vecini tare indiscreti
Vica
Vica
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 9 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Dum 14 Dec 2014 - 20:44

Eu n-am avut niciodata piscina, deci nu mi-a placut niciodata sa fac baie in piscina pe care n-o aveam Laughing  De vecini mi s-ar rupe la o adica confused  S-ar uita o zi, doua, hai sa zicem trei, apoi .... nici o minune nu tine mai mult de trei zile. Laughing

Pe vremuri n-as fi lasat un caine sa mi se urce pe canapea. Acum ador s-o vad pe Kira sforaind acolo Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 9 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  itina Lun 19 Ian 2015 - 19:26

Eu nu am nimic impotriva animalutelor de companie. Le las sa mi se urce si-n cap! Laughing Oricum, curatenia tot trebuie facuta, cu ele sau fara ele! Smile

Pe vremuri aveam cu cine discuta pe forum, acum bantui de una singura pe aici. Nici macar Pitu nu are chef de vorba. Neutral
itina
itina
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 9 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Dum 25 Ian 2015 - 21:06

Acum ma aflu eu in situatia in care erai tu atunci Laughing Laughing Doar eu singura online in tot forumul si n-am cu cine schimba o amarata de vorba. Crunt Neutral

Pe vremuri nu imi pierdeam vremea in rugaciuni, acum citesc in fiecare zi cate un acatist.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 9 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Wolff Vin 24 Apr 2015 - 18:38

Pe vremuri iubeam aproape fiecare fiinta umana de pe glob, intre timp m-am descoperit pe mine Aplauze Laughing
Wolff
Wolff
4
4


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 9 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Lun 27 Apr 2015 - 16:03

Da, numai regulile jocului nu le-ai descoperit Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 9 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  liviaionita Joi 7 Mai 2015 - 14:34

Nu am citit in viata mea ceva despre religie,pana nu a venit nepotica mea cu tema de la scoala si a trebuit sa citesc lectia sa o pot ajuta.La biserica am mers doar in noaptea de Inviere dar anul acesta am picat de munca si nu am avut timp.
La Dumnezeu ma rog numai cand am sula in coaste rau de tot!Asta e,poate sunt pacatoasa dar n-am ce face...
Pe vremuri imi sarea mustarul din orice si cu toata lumea,acum m-am calmat.
liviaionita
liviaionita
4
4


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 9 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Vizitator Mar 26 Mai 2015 - 23:36

Eu am fost mereu un amalgam de foc de paie si blandete. Smile Ma supar repede cand mi se face o nedreptate, dar la fel de repede imi trece, ptr. ca stiu ca nu merita sa-mi fac rau ptr toti prostii si toate prostiile, altele sunt mai importante si merita atentie. In schimb cand cineva sau ceva imi este drag, imi daruiesc tot sufletul ptr acel ceva sau cineva. day dreaming

Inainte aveam grija la ce si cat mancam, acum am grija doar sa nu-mi mai fac griji ptr. asta. Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 9 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Vizitator Mier 27 Mai 2015 - 1:20

Chiar acum am ras un sandwich cu friptura de porc impanata cu grasime, dar am fost atenta sa mananc si legume asa ca am maruntit o rosie, am stropit-o cu ulei de masline si am presarat-o cu busuioc. Laughing

Inainte ieseam mult mai des, acum greu ma urnesc de-acasa. Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 9 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Vizitator Mier 27 Mai 2015 - 12:32

Inainte nu prea aveam timp de iesit, ajungeam acasa de la serviciu pe la 18,30, asa ca numai chef de iesit nu mai aveam. Acum am mai mult timp liber si ma misc mai mult si zilnic, dar de felul meu sunt un om comod care mai bine se intinde la soare cu o carte in mana, decat sa iasa la plimbare. Laughing Dar asta nu inseamna ca este bine asa Laughing

Inainte beam multa cafea, acum pot sta zile intregi fara o ceasca de cafea.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 9 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Dum 30 Aug 2015 - 21:21

Inainte beam si eu mai multa cafea, adica doua Laughing Simteam ca daca nu le-as bea, as adormi. Am renuntat la una dintre ele si nu adorm decat seara, cand vreau sa dorm. Iata cum ma minteam singura Laughing Ajunge o cafea pe zi, iar la asta nu vreau sa renunt: imi regleaza tensiunea Rolling Eyes

Pe vremuri eram maniaca cu chaturile, acum nu mai am rabdare sa intru pe vreun chat.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 9 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum