GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

+27
Vica
RALUCA
itina
eledas
magda17m
atat de simplu
shu
Tizona
pufulete09
Ludmilika
elis27
dall
daffy_
no.body
tibitzzz
Adriatica
pitulicea
tegeusa
moonstone
habibi77
Melodia
Queensland
freda white
Nana_Duval
mielusica
teardrop
Violoncella
31 participanți

Pagina 3 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 3 Empty Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Sam 1 Oct - 20:27

Rezumarea primului mesaj :

No, ii vremea pentru un topic-joc nou.
Cred ca se intelege mult din titlu. Afirmam ceva despre noi, ceva ce obisnuiam sa facem, sa fim, sa ne placa, sa ne displaca, sa uram, sa jucam, etc, si nu mai e de actualitate.

Ex: Pe vremuri imi placea sa ma joc cu culorile, acum imi plac nuantele de gri.
Pe vremuri citeam foarte mult, acum nu o mai fac Sad
Pe vremuri ma plimbam mult in parc, acum nu o mai fac.

Urmatorul poate comenta cu privire la cel dinaintea lui sau sa faca referire la el si apoi sa faca propria afirmatie.
Sigur ca incep io!Smile

Pe vremuri eram ipohondra rau, acum nu mai is!


Adaugat de admin: Pentru raspunsurile mai scurte de 5 cuvinte, dau vot rosu Evil
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos


Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 3 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Vin 3 Feb - 16:24

N-am fost niciodata cetatean maghiar, nici unguroaica n-am fost Very Happy nici nu mi-au placut respectivii Very Happy Cu toate astea, am avut prietene unguroaice cu care m-am inteles mai bine decat cu romancele.

Pe vremuri, in liceu, eram destul de chiulangioaica Very Happy In ultima vreme, am devenit foarte constiincioasa.

(Am citit topicul cap-coada... toate raspunsurile voastre si m-am amuzat. Am dat si cateva voturi, acolo unde s-a simtit nevoia Wink )
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 3 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Nana_Duval Vin 3 Feb - 17:13

Eu am fost o eleva si studenta constiincioasa, ma bucurau foarte mult rezultatele bune si legatura buna cu profi
Pe vremuri nu puteam sa spun"NU", acum pot spune detasata, acolo unde-i cazul.
Nana_Duval
Nana_Duval
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 3 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Vin 3 Feb - 17:52

Sa stii ca si eu pot spune "nu" mult mai usor decat pe vremuri.

Pe vremuri imi purtam parul scurt, acum incerc sa il las in niste cosite...timide insa Smile
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 3 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Nana_Duval Vin 3 Feb - 18:16

La mine e invers Very Happy
Mi se pare ca ma prinde mai bine, chiar de -mi dau un aer de baietas Very Happy
Pe vremuri imi doream sa locuiesc la oras, acum as vrea la tara
Nana_Duval
Nana_Duval
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 3 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Lun 6 Feb - 13:12

Cred ca si eu imi doream mai demult sa locuiesc la oras. Ii invidiam pe colegii mei de liceu care nu trebuiau sa faca naveta. Am stat ani multi in buricul Clujului. A fost bine... dar mereu m-am simtit sufocata de aglomeratia si inghesuiala de acolo. Nicaieri nu ma simt mai bine ca "acasa".... la mine "la tara".

Pe vremuri stateam nopti intregi si citeam. Acum ma culc la ora 22,00 FIX! Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 3 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  no.body Lun 6 Feb - 13:19

Citesc pana pe la 2-3 dimineata, 4 - 5 zile pe saptamana; mi se pare ca pierd timpul dormind si de aceea trag de mine cat pot....treaz sa fiu.

Pe vremuri ma enervau parintii mei si la un moment dat m-am mutat cu iubita mea de la acea vreme la doar 3 saptamani dupa ce o cunoscusem...doar ca sa scap de ai mei; acum imi e dor de ei, ma gandesc des la ei si tinem legatura ft mult.
no.body
no.body
4
4


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 3 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Lun 6 Feb - 13:39

Mie nu mi-e dor de parintii mei Rolling Eyes Din contra.... Very Happy Stiu...sunt rea.

Pe vremuri imi placea sa crosetez, cu toate ca nu ma pricepeam. Crosetam, desfaceam, crosetam, desfaceam.... pana se subtia firul. Luam altul si reluam munca Very Happy Acum nu-mi mai pierd vremea cu o munca atat de inutila Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 3 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  daffy_ Lun 6 Feb - 13:43

orice lucru facut fara tragere de inima devine"munca inutila" Smile
pe vremuri aveam o gagica stabila si credeam ca este bine...am mai crescut si mi-a trecut Laughing
daffy_
daffy_
4
4


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 3 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Lun 6 Feb - 13:47

Laughing La mine a fost taman invers... Am vrut multi, multi....acum unul singur e mult prea mult Very Happy

Pe vremuri, cand eram mica, nu suportam carnea grasa... acum mananc toate grasimile posibile si imposibile Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 3 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Lun 6 Feb - 17:34

Eu nu o suportam atunci si nu o suport nici acum.

Pe vremuri citeam foarte mult, acum nu prea mai am rabdare.
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 3 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  dall Mier 8 Feb - 1:09

chiar daca am multa rabdare Very Happy ...acum nu prea mai este timp
pe vremuri mergeam cu cortul la fiecare sfarsit de saptamana ,acum nu mai merg nici macar o data pe an Very Happy
dall
dall
4
4


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 3 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Mier 8 Feb - 13:52

Si noi mergeam cu cortul, in urma cu cativa ani, aproape in fiecare weekend, la pescuit. Acum nu mai are timp pescarul. Rolling Eyes

Pe vremuri, cand eram o copila, stateam adesea la coada la paine. Acum nu mai e nevoie Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 3 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  elis27 Mier 8 Feb - 14:14

Eu nu am avut ''norocul'' asta.

Pe vremuri stateam toata ziua si ma jucam in zapada acum mi-e prea frig sa scot si nasul afara Very Happy
elis27
elis27
4
4


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 3 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Joi 9 Feb - 14:11

Laughing Si eu ma mir cand imi amintesc ce bine rezistam in frig, cand eram mici si ne jucam prin zapada. Uneori eram ude pana la piele, dar tot continuam sa ne tavalim prin zapada si sa ne bulgarim.

Pe vremuri aveam o soba de teracota si faceam foc cu lemne. Acum am calorifere.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 3 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  elis27 Vin 10 Feb - 11:52

Eu inca mai am,si sincer chiar daca e super sa ai caldura doar apasand un buton nimic nu se compara cu statul in fata focului atunci cand afara ''urla'' viscolul.

Pe vremuri imi doream sa ajung medic acum nu suport sa vad sange Very Happy
elis27
elis27
4
4


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 3 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum