GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Desenul - o transpunere a realitatii interioare

+19
itina
myrk
EuM
freda white
pauletz
Queensland
atat de simplu
RALUCA
shadow
Marusca
tegeusa
Obi-Wan Kenobi
Pingu
Broscotina
seaman65
Krissunu
Anna
alexa
pitulicea
23 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 4 Empty Desenul... o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  pitulicea Joi 2 Iun - 15:46

Rezumarea primului mesaj :

„Desenul reprezintă sinceritatea din artă. Nu este posibil să trişezi. Este ori bun ori rău.”
...Spunea Salvador Dali si nu putem decat sa-i dam dreptate.

Desenul ne reprezinta pe noi. E modul nostru de exprimare... E reprezentarea a ceea ce simtim, gandim, traim.
Talentul pe care-l avem ne ajuta sa transpunem realitatea noastra interioara, sa-i dam viata, sa o oferim si altora...
Unii aleg sa se exprime prin versuri, altii prin proza, altii prin muzica... Pentru cei care au ales desenul, am deschis acest topic. Sper sa fie cat mai multi cei care sa ne incante cu desenele lor Smile

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 4 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Marusca Dum 27 Ian - 11:46

o casuta noaptea

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Marusca
Marusca
2
2


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 4 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  atat de simplu Dum 27 Ian - 11:48

Asta-i continuarea primului desen( "noapte cu stele"), Mara? Smile
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 4 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  pitulicea Dum 27 Ian - 12:04

Exact. Laughing Intai a facut noaptea cu stelele. Cand i l-am luat sa-l pozez a zis: "Stai ca nu-i gata". Si l-a continuat.
Interesant ca a inceput de sus in jos. Eu incepeam invers, de jos in sus Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 4 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Marusca Sam 30 Mar - 17:48

FLORI PENTRU VOI

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Marusca
Marusca
2
2


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 4 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  atat de simplu Sam 30 Mar - 17:52

Multumesc,Mara! Smile Eu iau una rosie.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 4 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Broscotina Mier 15 Mai - 18:34

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Am revenit cu un nou desen Smile
Broscotina
Broscotina
3
3


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 4 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Vizitator Mier 15 Mai - 18:41

Super frumos. ok Ai talent !
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 4 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  pitulicea Mier 15 Mai - 18:51

Bravo, Broscuto ok Foarte frumos. Esti plina de talent big hug
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 4 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Broscotina Mier 15 Mai - 19:03

Multumesc, daca as avea si timp ar fi ideal Smile am sa mai pun si altele dupa ce termin cu tezele Wink
Broscotina
Broscotina
3
3


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 4 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  pitulicea Mier 15 Mai - 19:08

Asteptam cu interes Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 4 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Pingu Mier 15 Mai - 19:41

frumos Smile
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 4 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Marusca Sam 18 Mai - 20:43

v-am adus din nou flori
multumesc celor care mi-au dat vot si le-a placut desenul meu Kiss you

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Marusca
Marusca
2
2


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 4 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  atat de simplu Sam 18 Mai - 20:47

Smile Esti o frumusete mica.As fi vrut sa desenez si eu ca tine la varsta ta. Smile Smile
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 4 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  pitulicea Sam 18 Mai - 20:54

Laughing Mara iti multumeste pentru vot, dar e putin invidioasa pe Broscotina.
A zis: "Sunt fericita ca Stefi are voturi, pentru ca e sora mea si o iubesc, dar totusi... de ce are mai multe decat mine?" rolling on the floor
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 4 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  atat de simplu Sam 18 Mai - 20:56

Pentru ca e mai mare si a desenat mai mult....Laughing Sa faca si Mara desene.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 4 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum