GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Desenul - o transpunere a realitatii interioare

+19
itina
myrk
EuM
freda white
pauletz
Queensland
atat de simplu
RALUCA
shadow
Marusca
tegeusa
Obi-Wan Kenobi
Pingu
Broscotina
seaman65
Krissunu
Anna
alexa
pitulicea
23 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 11 Empty Desenul... o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  pitulicea Joi 2 Iun - 15:46

Rezumarea primului mesaj :

„Desenul reprezintă sinceritatea din artă. Nu este posibil să trişezi. Este ori bun ori rău.”
...Spunea Salvador Dali si nu putem decat sa-i dam dreptate.

Desenul ne reprezinta pe noi. E modul nostru de exprimare... E reprezentarea a ceea ce simtim, gandim, traim.
Talentul pe care-l avem ne ajuta sa transpunem realitatea noastra interioara, sa-i dam viata, sa o oferim si altora...
Unii aleg sa se exprime prin versuri, altii prin proza, altii prin muzica... Pentru cei care au ales desenul, am deschis acest topic. Sper sa fie cat mai multi cei care sa ne incante cu desenele lor Smile

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 11 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Vizitator Joi 5 Feb - 21:22

de acord! Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 11 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  dall Joi 5 Feb - 21:38

cred ca mi-a mai venit una .... Laughing
dall
dall
4
4


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 11 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  atat de simplu Vin 6 Feb - 19:18

S-o vedem transpusa in imagini. Smile  Interesant si desenul asta.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 11 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  dall Vin 6 Feb - 19:48

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


dupa munca ...putina odihna Laughing
noo...mi-o cam tremurat mana cand am facut poza Very Happy
dall
dall
4
4


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 11 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  atat de simplu Vin 6 Feb - 19:51

Aha, de aia are fata de barbat? Razz Sau aia a fost ideea?
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 11 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  dall Vin 6 Feb - 19:54

e fata de la tara...nu e sexi braileanca sau cruduta Laughing Laughing
dall
dall
4
4


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 11 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  atat de simplu Vin 6 Feb - 20:01

O fi de la tara, dar se vede ca face sport... dupa cum tine piciorul. Smile
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 11 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  dall Vin 6 Feb - 20:04

da...da Laughing
dall
dall
4
4


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 11 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  itina Vin 6 Feb - 20:09

Mie mi se pare c-are față de animal de pradă, panteră ceva... Razz
itina
itina
6
6


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 11 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Vizitator Vin 6 Feb - 21:35

o fi fost pana-n beci, inainte de sedinta foto Razz glumesc eu dar desenul imi place! Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 11 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  pitulicea Sam 7 Feb - 0:44

Fata asta e dezbracata? Adica...alea doua ascutite, care atarna acolo.. sunt tatisoarele? Very Happy
Interesanta ideea cu fata din copac.... dar, mi se pare ca partea de jos (picioarele) sunt mult mai feminine decat torsul, care mi se pare prea masculin. Rolling Eyes

La cristalul acela ai folosit liniarul? Razz Sau ai desenat cu mana libera?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 11 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  atat de simplu Sam 7 Feb - 20:33

A folosit un liniar sau ceva de genul asta. Nu se puteau face liniile alea cu mana libera.
Fata aia e dezbracata, Pitu. Laughing Si alea sunt exact ce spuneai tu ca sunt. Dar fata asta are si barba? thinking
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 11 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Vizitator Sam 7 Feb - 20:43

Adica e un fel de Conchita Wurst...mai mioritica? Surprised
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 11 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  atat de simplu Sam 7 Feb - 20:44

Sa stii ca asta e. Laughing  Stiam eu ca-mi aminteste de cineva.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 11 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Vizitator Sam 7 Feb - 20:45

acu' ca zici...chiar ca seamana Laughing
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 11 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum