GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Desenul - o transpunere a realitatii interioare

+19
itina
myrk
EuM
freda white
pauletz
Queensland
atat de simplu
RALUCA
shadow
Marusca
tegeusa
Obi-Wan Kenobi
Pingu
Broscotina
seaman65
Krissunu
Anna
alexa
pitulicea
23 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 12 Empty Desenul... o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  pitulicea Joi 2 Iun - 15:46

Rezumarea primului mesaj :

„Desenul reprezintă sinceritatea din artă. Nu este posibil să trişezi. Este ori bun ori rău.”
...Spunea Salvador Dali si nu putem decat sa-i dam dreptate.

Desenul ne reprezinta pe noi. E modul nostru de exprimare... E reprezentarea a ceea ce simtim, gandim, traim.
Talentul pe care-l avem ne ajuta sa transpunem realitatea noastra interioara, sa-i dam viata, sa o oferim si altora...
Unii aleg sa se exprime prin versuri, altii prin proza, altii prin muzica... Pentru cei care au ales desenul, am deschis acest topic. Sper sa fie cat mai multi cei care sa ne incante cu desenele lor Smile

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 12 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Faun Mier 4 Mar - 1:14

Foarte frumoase desenele! Felicitari tuturor!
Faun
Faun
2
2


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 12 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Annmarie Mar 16 Mai - 21:00

Mi-am adus aminte sa desenez, asa cum faceam odata. Si sa vezi, totul era la locul lui, si nu am depus mare efort sa trasez un contur. Smile E minunat sa te relaxezi prin forme si culori ce se grupeaza in jurul tau. Smile Cred ca voi desena mai mult de acum, desi orele de dupamasa ma seaca de energie Crying or Very sad [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Annmarie
Annmarie
4
4


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 12 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  pitulicea Mier 17 Mai - 10:41

Laughing Ce dragut. Da' cum de nu are castile pe urechi? Razz
Frumoasa metoda de a te relaxa. Sa mai desenezi si sa ne arati si noua. Poate incerc si eu candva... dar trebuie sa-mi cumpar creioane colorate.
Niciodata nu m-am priceput prea bine la desen Neutral
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 12 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Annmarie Mier 17 Mai - 22:29

Nu ma deranjeaza cat ma pricep si cat nu. Esentialul e sa imi faca mie placere si sa nu deranjeze pe nimeni. Nu doresc sa devin pictorita Smile Mi-am cumparat creta bounce Mai desenez si altadata love
Annmarie
Annmarie
4
4


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 12 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  myrk Mier 17 Mai - 22:36

Ce chestie draguta! thinking Asta inseamna o tendinta de creatitivitate.

Ar trebui sa-mi ascut si eu creioanele colorate din paint. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 12 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Annmarie Mier 17 Mai - 22:39

E bine sa ezteriorizezi prin arta, tot despre ce nu vorbesti. E vindecare Smile
Annmarie
Annmarie
4
4


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 12 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  myrk Mier 17 Mai - 22:44

Ezoteriorizezi sau exteriorizezi? Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 12 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Annmarie Mier 17 Mai - 22:55

Bine ca ai gasit ceva de ce sa te legi Laughing
Vechii tibetani isi invatau copiii, incurajandu-i. Metoda de a te lega de greselile altora, este crestineasca si a creat mai multi oameni nepriceputi si frustrati, decat orice alt sistem educational. Eu nu folosesc sistemul crestin si nu cred in eficacitatea lui.

z era langa x si nu am aprins lumina Smile Nici mie nu-mi plac greselile, in lucrarile mele nu au fost greseli niciodata, dar cu varsta, poate imi va tremura mana.... Laughing
Annmarie
Annmarie
4
4


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 12 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  myrk Mier 17 Mai - 23:11

What a Face Eu nu ma leg. Doar le dezleg. Laughing Ma rog, sa inteleaga fiecare ce vrea. Razz
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 12 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Annmarie Mier 17 Mai - 23:15

Smile Nu dezlegi decat daca te legi, sau, tu le legi, tu le dezlegi, sau, tu te legi, tu te dezlegi, sau de legat, de dezlegat. Cum vrei Smile Daca vrei, putem juca sah. Laughing Razz
Annmarie
Annmarie
4
4


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 12 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  myrk Mier 17 Mai - 23:27

Nici nu prea ai cum sa nu. confused
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 12 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Annmarie Mier 17 Mai - 23:41

Vezi, un pic de desen si uite cata energie se aduna ! Smile
Annmarie
Annmarie
4
4


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 12 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum