GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ATEU versus CREDINCIOS

+24
Ravian
East17
astral
ssdd
itina
seaman65
myrk
alexmarius76
Obi-Wan Kenobi
Violoncella
TISENIE
wind30s
JeSsYkA
Nicole
habibi77
mrs nobody
daffy_
atat de simplu
Nana_Duval
shadow
Melodia
Tizona
tegeusa
snow
28 participanți

Pagina 14 din 29 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 29  Urmatorul

In jos

ATEU versus CREDINCIOS - Pagina 14 Empty ATEU versus CREDINCIOS

Mesaj  snow Mier 17 Aug - 7:43

Rezumarea primului mesaj :

Pentru a nu derapa in teorii pasionale, propun sa incercam sa vorbim aici pe 2 canale clare, distincte si care pot (?) pune mai bine in lumina parerile fiecaruia, pro sau contra.
Ma refer la cele 2 teorii de baza, Teoria Creationista si Teoria Evolutionista.
Din cate stiu, ultima are baze stiintifice, studii, cercetari, dovezi. Unele inca nefinalizate, adevarat, tocmai pentru faptul ca se doresc dovezi solide in sprijinul afirmatiilor facute.
Am auzit cateva pareri care afirmau ca Teoria evolutionista este o teorie nascuta inaintea dovezilor.
Oare nu asa este corect? Nu asa trebuie sa evolueze stiinta? Prima oara observi fenomenul apoi lansezi cateva ipoteze pe care le argumentezi mai tarziu cu dovezi pe baza observatiilor facute. Si cand spun dovezi, ma refer la date stricte, matematice, stiintifice, palpabile.
snow
snow
6
6


Sus In jos


ATEU versus CREDINCIOS - Pagina 14 Empty Re: ATEU versus CREDINCIOS

Mesaj  shadow Dum 15 Ian - 13:40

Stiu de inversarea polilor , deja se vorbeste despre o oarecare deplasare a acestora fata de polii geografici , dar mai mult ca sigur nu are legatura cu schimbarea sensului de rotatie ...nu este posibil asa ceva ...pamantul sau orice alt corp ceresc nu se pot opri pur si simplu dintr-o miscare de inertie si s-o ia in sens invers doar asa ca i-a venit s-o faca ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

ATEU versus CREDINCIOS - Pagina 14 Empty Re: ATEU versus CREDINCIOS

Mesaj  habibi77 Dum 15 Ian - 13:42

Esti sigur ca nu poate nimic determina schimbarea asta?
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

ATEU versus CREDINCIOS - Pagina 14 Empty Re: ATEU versus CREDINCIOS

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Dum 15 Ian - 13:42

in momentul in care pamantul isi va opri miscarea de rotatie,atunci sa-i vad pe credinciosi,o sa apara marele maestru sa dea un bobarnac pamantului sa o ia iar din loc?
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

ATEU versus CREDINCIOS - Pagina 14 Empty Re: ATEU versus CREDINCIOS

Mesaj  habibi77 Dum 15 Ian - 13:45

Laughing Laughing Laughing doar daca el e cel care il opreste! Wink
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

ATEU versus CREDINCIOS - Pagina 14 Empty Re: ATEU versus CREDINCIOS

Mesaj  habibi77 Dum 15 Ian - 13:48

Uite aici un motiv pentru care s-ar putea intampla asta:

http://totalimpact.ro/Conspiratii/doi-sori-au-aparut-peste-hawaii-urmeaza-un-alt-cutremur-devastator-sau-e-nibiru.html
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

ATEU versus CREDINCIOS - Pagina 14 Empty Re: ATEU versus CREDINCIOS

Mesaj  shadow Dum 15 Ian - 13:50

habibi77 a scris:Esti sigur ca nu poate nimic determina schimbarea asta?

E fizica pura ...sunt ft sigur ...eventual se poate incetini dar prea putin perceptibil pentru noi ...
Polii , campul magnetic al pamantului este generat de nucleul topit din interior ...acesta este stratificat , fiecare strat avand o polaritate magnetica si o anumita viteza de rotatie in functie de vascozitate ...inductantza rezultata genereaza acest camp fara de care viatza n-ar mai exista in toata varietatea ei .
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

ATEU versus CREDINCIOS - Pagina 14 Empty Re: ATEU versus CREDINCIOS

Mesaj  shadow Dum 15 Ian - 13:52

habibi77 a scris:Uite aici un motiv pentru care s-ar putea intampla asta:

http://totalimpact.ro/Conspiratii/doi-sori-au-aparut-peste-hawaii-urmeaza-un-alt-cutremur-devastator-sau-e-nibiru.html

Iar sf ? Suspect
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

ATEU versus CREDINCIOS - Pagina 14 Empty Re: ATEU versus CREDINCIOS

Mesaj  habibi77 Dum 15 Ian - 14:10

Laughing Laughing Laughing iar!
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

ATEU versus CREDINCIOS - Pagina 14 Empty Re: ATEU versus CREDINCIOS

Mesaj  wind30s Dum 15 Ian - 14:27

Curios ori nu, viteza de deplasare de care amintesti, Obi, a crescut cam din acelasi moment cu rezonanta Schumann. Daca mamica Terra se/ne da cu roatele-n sus, pazea, brothers ! Eu m-am decis sa emigrez pe alta planeta ! Twisted Evil

wind30s
2
2


Sus In jos

ATEU versus CREDINCIOS - Pagina 14 Empty Re: ATEU versus CREDINCIOS

Mesaj  habibi77 Dum 15 Ian - 14:41

Laughing Laughing Laughing vreau si eu sa emigrez!

Uite aici o teorie interesanta! Twisted Evil

habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

ATEU versus CREDINCIOS - Pagina 14 Empty Re: ATEU versus CREDINCIOS

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Dum 15 Ian - 16:06

wind alea cu cresterea rezonantei Schumann si sacderea zilei de la 24 la 16 ore pana cand pe 21 .12.2012 nu va mai exista zi sunt zvonuri.frecventa schumann este provocata de furtunile tropicale,care au descarcarile electrice de cea mai mare intensitate ,si ca frecventa si ca timp.ele se propaga intre scoarta terestra si ionosfera avand valori intre 7,83 ,si 33,8 hertzi.aceste valori au fost masurate prin anul 1952.tinand cont ca transportul energiei electrice se face in europa la valori de 50 hertzi iar in alte tari cu 60 hertzi,in zilele noastre cu greu poate fi masurata ,i se dau totusi niste valori dintr-o mare de zgomote.
au aparut multi zvonaci si pe la televiziuni si pe internet,si ii inteleg trebuie sa manance si gura lor o paine.
totusi ar mai trebui si noi sa mai selectam informatiile pe care le inghitim.
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

ATEU versus CREDINCIOS - Pagina 14 Empty Re: ATEU versus CREDINCIOS

Mesaj  wind30s Dum 15 Ian - 23:13

Mai, mai, mai .... dar stiu ca ai invatat sa citesti printre randuri, O. Am scris eu cu cerneluri invisible cum ca timpul nu mai are rabdare si se termina-n 2012 ? O tempora ... Smile Am punctat DOAR un moment, nimic altceva. Concluzia insa, va apartine. Tie, desigur, insa mai ales noilor_povesti_care_umpla_tiptil_pe_net, in cautare de fani/raspandaci. Cum spuneai, mananca si ei o paine ... Exclamation

wind30s
2
2


Sus In jos

ATEU versus CREDINCIOS - Pagina 14 Empty Re: ATEU versus CREDINCIOS

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Dum 15 Ian - 23:44

wind nu am citit printre randuri si nici nu am zis-o cu rautate.doar ca acu ceva timp butonand telecomanda la tv asteptand sa se incarce un film,am dat din intamplare la dan diaconescu de pavel corut si inca vreo doi raspandaci.care vorbeau despre rezonanta schumann si despre scaderea duratei zilei.in mintea mea de nestiutor mi-am zis :uite nene un subiect interesant.si atat au frecat rezonanta asta si atat au invartit-o pana ce la un moment dat un telespectator care avea habar despre ce e vorba a dat telefon si i-a intrebat ce-i aia.stupoare!! nici unul nu a stiut sa spuna exact despre ce era vorba si mai ales ca in conditiile actuale nici nu i se mai poate da o valoare exacta.
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

ATEU versus CREDINCIOS - Pagina 14 Empty Re: ATEU versus CREDINCIOS

Mesaj  wind30s Dum 15 Ian - 23:53

Concluzia, Obi, e ca fiecare trebuie sa manance o paine. Fie ea si cu ceva mucegai(citeste "rahat"), daca e sa aducem la masa si media ... Noi sa fim sanatosi, iar timpul sa-si faca treaba, cu ori fara rezonanta, adevarul e ca prea e zdrentuit/desirat Smile

wind30s
2
2


Sus In jos

ATEU versus CREDINCIOS - Pagina 14 Empty Re: ATEU versus CREDINCIOS

Mesaj  habibi77 Mar 17 Ian - 22:31

Obi-Wan Kenobi a scris:.care vorbeau despre rezonanta schumann si despre scaderea duratei zilei.


Hai ca acum va intreb eu...ce dracu treaba are rezonanta Schumann cu "scaderea duratei zilei Question
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

ATEU versus CREDINCIOS - Pagina 14 Empty Re: ATEU versus CREDINCIOS

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 14 din 29 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 29  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum