GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Fara "da" si "nu"

+48
myrk
eledas
shu
mariana m
aristeu
Athena
Pingu
magda17m
Florin2013
soryn
Blossom777
RALUCA
abica25
haden
djack
Asgard
arriatna
Adriatica
ionutz72
Amrita
fata_cu_sosete_de_diamant
no.body
elis27
xena
dall
wsorry
cautaltceva
raichu
Queensland
habibi77
Irinna
mielusica
GANDACEL
moonstone
freda white
wer908
Melodia
atat de simplu
dersky
serpico
tegeusa
Mr Nobody
Nana_Duval
oli
mrs nobody
parwous
pitulicea
Violoncella
52 participanți

Pagina 45 din 45 Înapoi  1 ... 24 ... 43, 44, 45

In jos

Fara "da" si "nu" - Pagina 45 Empty Fara "da" si "nu"

Mesaj  Violoncella Dum 26 Iun - 11:57

Rezumarea primului mesaj :

Joculetul asta ii foarte simplu. Se adreseaza o intrebare. Urmatorul va trebui sa raspunda la aceasta intrebare fara sa foloseasca "da" si "nu". Si apoi sa adreseze o alta intrebare.
Daca a gresit si a folosit cuvintele interzise, cel ce a intrebat ii stabileste o pedeapsa. Ex: "Sa deblocheze topicul "Ce ai face daca?", "Sa ii faca un cadou virtual unui alt forumist", "Sa ii faca o dedicatie altui forumist", "Sa compuna patru versuri despre vara", etc.

Si incep eu.

Ti se potriveste ca o manusa acest forum?



Adaugat de admin: Pentru raspunsurile mai scurte de 5 cuvinte, dau vot rosu Evil
Violoncella
Violoncella
5
5


Dianna apreciază acest mesaj

Sus In jos


Fara "da" si "nu" - Pagina 45 Empty Re: Fara "da" si "nu"

Mesaj  atat de simplu Vin 9 Sept - 18:51

Imi amintesc uneori, alteori ma chinui toata ziua sa-mi aduc aminte. De obicei raman cu ce-mi amintesc dimineata. Very Happy Sunt si zile in care visul mi se pare extrem de real si atunci mi se se pare atat de fragila limita dintre vis si realitate... Ce-i drept, mai visez si peste zi. Twisted Evil Dar asta-i cu totul alta poveste. Laughing Mai dorm si-n papuci. Razz In concluzie, de unde sa stiu exact daca visul e chiar vis si daca realitatea e chiar realitate? Neutral Laughing Laughing Unele vise parca au fost traite si unele realitati parca imi sunt complet straine. Suspect

Iti place sa ajuti oamenii fara sa-ti fie cerut ajutorul.

atat de simplu
atat de simplu
6
6


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Fara "da" si "nu" - Pagina 45 Empty Re: Fara "da" si "nu"

Mesaj  myrk Vin 9 Sept - 19:33

Imi place dar de multe ori se intampla ca cel caruia ii oferi un deget sa iti ia toata mana sau sa fie nemultumit, in ciuda eforturilor depuse. Uneori te duce la disperare pentru ca iti secatuieste rezervele de altruism si tre' sa faci noi eforturi pentru a fora mai adanc, pentru a gasi noi resurse. Si asta te epuizeaza! Vorba aia: facerea de bine... f...re de mama! Laughing La figurat adica: in loc sa-ti ajuti mama, neamul si pe tine insuti, ajuti pe altul. Desigur, in perioada de refacere ajutorul spre acestia este limitat drastic, ca esti epuizat, fizic si moral, si atunci se trezesc si ei ca au nevoie de ajutor! De-aici si scandalul! Laughing Uite, ar fi cazul sa-ti sara in ajutor un alt altruist si-atunci esti salvat. Vorba ceea: dar din dar se face rai! Amin! Laughing

Iti place shaorma! Wink

myrk
myrk
6
6


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Fara "da" si "nu" - Pagina 45 Empty Re: Fara "da" si "nu"

Mesaj  Florin Popa Vin 9 Sept - 21:32

Imi place, mai ales cand e cu de toate: cu carne de vita, cu cartofi prajiti, cu sos picant, cu castraveti murati etc., etc. Imi place mai ales la lipie, si as manca-o la orice ora din zi si din noapte Laughing

Ai vrea sa zbori pe Luna
Florin Popa
Florin Popa
6
6


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Fara "da" si "nu" - Pagina 45 Empty Re: Fara "da" si "nu"

Mesaj  itina Sam 5 Noi - 18:09

As vrea sa zbor pe luna dar sa zbor asa cum imi inchipui eu in visele mele...sa imi iau avant plutind lin precum o pasare in inaltul cerului, sa admir intai frumusetile pamantului, apele, padurile, muntii si abia apoi s-o iau usor spre inalturile inalturilor incercand sa cuceresc si alte taramuri.

Crezi ca esti gras (a).
itina
itina
6
6


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Fara "da" si "nu" - Pagina 45 Empty Re: Fara "da" si "nu"

Mesaj  pitulicea Mier 30 Noi - 20:22

Chiar asa si cred Laughing Vad rotunjimi peste tot pe unde ma uit: pe burta, pe fund, pe picioare, pana si pe maine. Daca ar fi doar o parere, as incapea in toate hainele din dulap. Prin urmare, chiar sunt grasa. Se vede asta si in pozele pe care le-am postat pe forum, doar ca unii dintre voi ma mint frumos Razz Laughing

Inchei usor relatiile cu cei din jurul tau? Rolling Eyes
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Fara "da" si "nu" - Pagina 45 Empty Re: Fara "da" si "nu"

Mesaj  zaraza26 Mier 15 Feb - 16:00

Ce să închei?... Mai întâi să-mi fac. Cu alte cuvinte, îmi fac puține relații și de aceea durează... cât vor ele.

Îți place înghețata?
zaraza26
zaraza26
4
4


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Fara "da" si "nu" - Pagina 45 Empty Re: Fara "da" si "nu"

Mesaj  pitulicea Mier 15 Feb - 20:08

Laughing Laughing Ce tare ai fost.
Imi place gheata, cand am chef sa ma joc si sa ma dau pe gheata. Imi place si cand vad turturi mari de gheata, cu conditia sa ramana pe streasina Very Happy In bauturi o evit. Imi provoaca dureri in gat.

Ce nu-ti doresti pentru luna martie?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Fara "da" si "nu" - Pagina 45 Empty Re: Fara "da" si "nu"

Mesaj  myrk Joi 16 Feb - 0:05

C.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Fara "da" si "nu" - Pagina 45 Empty Re: Fara "da" si "nu"

Mesaj  myrk Joi 16 Feb - 0:08

Ci ghiațî, uăi? Era vorba dispri înghețatî! Ș-ai folosît șî cuvântu' "nu"!

Zaraza, pedepsăști-o pi pitu! Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Fara "da" si "nu" - Pagina 45 Empty Re: Fara "da" si "nu"

Mesaj  zaraza26 Joi 16 Feb - 10:23

Sî putea citi înghețatî, dacă îi plași sî fii ca un sloi. M-am născut în județul Iaș șî am pliecat di acolo în 1988.

A folosit particula cu prișina ca sî scrie cerința.
zaraza26
zaraza26
4
4


Sus In jos

Fara "da" si "nu" - Pagina 45 Empty Re: Fara "da" si "nu"

Mesaj  zaraza26 Joi 16 Feb - 10:26

În luna martie ar fi bine să fie toporași, viorele, fără struguri, gutui, must.

Ce ai face în câteva zile la munte?
zaraza26
zaraza26
4
4


Sus In jos

Fara "da" si "nu" - Pagina 45 Empty Re: Fara "da" si "nu"

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 45 din 45 Înapoi  1 ... 24 ... 43, 44, 45

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum