GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Fara "da" si "nu"

+48
myrk
eledas
shu
mariana m
aristeu
Athena
Pingu
magda17m
Florin2013
soryn
Blossom777
RALUCA
abica25
haden
djack
Asgard
arriatna
Adriatica
ionutz72
Amrita
fata_cu_sosete_de_diamant
no.body
elis27
xena
dall
wsorry
cautaltceva
raichu
Queensland
habibi77
Irinna
mielusica
GANDACEL
moonstone
freda white
wer908
Melodia
atat de simplu
dersky
serpico
tegeusa
Mr Nobody
Nana_Duval
oli
mrs nobody
parwous
pitulicea
Violoncella
52 participanți

Pagina 43 din 45 Înapoi  1 ... 23 ... 42, 43, 44, 45  Urmatorul

In jos

Fara "da" si "nu" - Pagina 43 Empty Fara "da" si "nu"

Mesaj  Violoncella Dum 26 Iun - 11:57

Rezumarea primului mesaj :

Joculetul asta ii foarte simplu. Se adreseaza o intrebare. Urmatorul va trebui sa raspunda la aceasta intrebare fara sa foloseasca "da" si "nu". Si apoi sa adreseze o alta intrebare.
Daca a gresit si a folosit cuvintele interzise, cel ce a intrebat ii stabileste o pedeapsa. Ex: "Sa deblocheze topicul "Ce ai face daca?", "Sa ii faca un cadou virtual unui alt forumist", "Sa ii faca o dedicatie altui forumist", "Sa compuna patru versuri despre vara", etc.

Si incep eu.

Ti se potriveste ca o manusa acest forum?



Adaugat de admin: Pentru raspunsurile mai scurte de 5 cuvinte, dau vot rosu Evil
Violoncella
Violoncella
5
5


Dianna apreciază acest mesaj

Sus In jos


Fara "da" si "nu" - Pagina 43 Empty Re: Fara "da" si "nu"

Mesaj  atat de simplu Sam 11 Ian - 21:19

As fi vrut sa-mi ramana, insa le-am consumat pe toate:ba o criza de fiere, ba o lipsa de chef, ba o pofta de-a citi, ba o reparatie pe alocuri ( se exclude persoana mea  Very Happy ).Daca imi mai ramaneau, le adunam la cele din anul asta.In felul asta puteau sa mi se inmulteasca si crizele de fiere, si lipsa de chef, si poftele.  Laughing 
Daca ar fi sa alegi intre un da spus atunci cand trebuie si un nu spus exact la momentul potrivit, ce ai alege?
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Fara "da" si "nu" - Pagina 43 Empty Re: Fara "da" si "nu"

Mesaj  Vizitator Dum 12 Ian - 11:12

As alege prima varianta desi si a doua suna la fel de interesant, dar pentru ca este musai sa am o optiune merg pe prima. Ideal ar fi sa ma pot folosi de amandoua, poate negociem?  Wink 

Ce ai raspunde unei cerei in casatorie venita din partea unuia pe care il placi si il admiri foarte tare in secret, dar pe care nu il cunosti prea bine?
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Fara "da" si "nu" - Pagina 43 Empty Re: Fara "da" si "nu"

Mesaj  pitulicea Vin 17 Ian - 16:34

As putea sa-i raspund in mai multe cuvinte si raspunsul acesta ar trebi sa-l multumeasca, avand in vedere lipsa de cunoastere dintre noi. Ar trebui sa cer o amanare a raspunsului, un timp de gandire, niste motive pentru care sa raspund afirmativ.  confused  Sa-mi placa un om, de la distanta, e insuficient. Vreau o casatorie pe termen lung si l-as accepta ca sot doar pe acela care mi-o poate oferi. Wink

Ti-ar placea ca weekendul sa tina 5 zile?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Fara "da" si "nu" - Pagina 43 Empty Re: Fara "da" si "nu"

Mesaj  itina Mar 21 Ian - 20:56

Probabil as raspunde afirmativ doar daca "week-end" ar insemna timpul in care sunt in timpul liber. Altfel, ma lasa rece durata lui.  Razz 

Crezi ca esti atat de calm incat sa nu ajungi vreodata sa faci o criza de nervi?
itina
itina
6
6


Sus In jos

Fara "da" si "nu" - Pagina 43 Empty Re: Fara "da" si "nu"

Mesaj  atat de simplu Mar 21 Ian - 21:02

Pot sa fiu calma mai mereu (daca asta-mi propun)  Razz , dar criza de nervi poate tine si de alte motive, motive care uneori tin de altceva in afara de lipsa calmului meu.  Laughing 

Iti pare rau ca nu ai spus un nu intr-un moment decisiv?
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Fara "da" si "nu" - Pagina 43 Empty Re: Fara "da" si "nu"

Mesaj  Vizitator Mar 21 Ian - 21:06

Fireste, ar fi trebuit sa fac asta si intreaga mea viata ar fi fost altfel. Dar eram tanara, prostanaca si orgolioasa si am ales raspunsul gresit, consecintele au fost dintre cele mai neplacute.

Asa-i ca nu iti place sa mergi desculta prin iarba prospat cosita, plina de roua diminetii?
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Fara "da" si "nu" - Pagina 43 Empty Re: Fara "da" si "nu"

Mesaj  atat de simplu Mar 21 Ian - 21:15

Asa-i... ca-mi place.E doar una dintre micile placeri care ne pot insenina ziua, care ne pot conecta la natura, care ne pot face sa uitam de noi...pentru cateva clipe.

Iti place nisipul de pe plaja?
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Fara "da" si "nu" - Pagina 43 Empty Re: Fara "da" si "nu"

Mesaj  Vizitator Mar 21 Ian - 21:19

Plaaaaaaaace, imi place tare daca este fin si curat  Smile  Daca-i plin de scoici , alge si alte prostii, mai bine lipsa...pot sta si pe iarba foarte bine...sau pe ce-mi aduc de acasa  Smile 

Sigur nu vrei sa mai vezi zapada anul asta?
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Fara "da" si "nu" - Pagina 43 Empty Re: Fara "da" si "nu"

Mesaj  atat de simplu Mar 21 Ian - 21:24

Sad  Vreau sa vad, cum sa ... (multe puncte care inlocuiesc un cuvant pe care vreau sa-l evit) .Vreau si azi, vreau si maine, vreau toata luna asta...Ba mai vreau si-n februarie.Si daca as inceta sa fiu calma, chiar as incerca sa trag pe cineva la raspundere.Norocul meu ca-s calma...De fapt, al altora...  Suspect Neutral 

Iti place chiar atat de mult ploaia?
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Fara "da" si "nu" - Pagina 43 Empty Re: Fara "da" si "nu"

Mesaj  itina Mar 21 Ian - 21:28

Ploaia...pot spune ca imi place cand imi place.  Laughing Altfel, ma abtin de la comentarii pentru ca ar fi in defavoarea ei.  Razz Uneori, picurii de ploaie iti starnesc melancolia si visezi si oftezi... day dreaming 

Crezi ca e ceva in lumea asta care e considerat de nelipsit dar fara de care tu te-ai lipsi?

itina
itina
6
6


Sus In jos

Fara "da" si "nu" - Pagina 43 Empty Re: Fara "da" si "nu"

Mesaj  Vizitator Mar 21 Ian - 21:32

Atat de mult de parca as fi Fata Ploii , pana si burnita aia scarboasa multora,  imi place, dar mai de la distanta, adica eu in casa la caldura, dansa afara unde-i sade bine  Laughing  Ploaia de vara, aia calda si galagioasa, cu stropi mari care ti se sparg greu in crestetul capului, este o frumusete pe care o apreciez si incerc sa ma bucur de ea ori de cate ori este posibil, eventual fara umbrela.  Smile  Ploaia care curge monoton cand ma duc la culcare, este cea mai frumoasa muzica si cel mai bun somnifer pentru mine. Ce mai, imi place cand ploua!  Smile 

Iti place rockul, indiferent de care?

Cer scuze, nu luati in seam,a intrebarea mea  Sad 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Fara "da" si "nu" - Pagina 43 Empty Re: Fara "da" si "nu"

Mesaj  pitulicea Mier 22 Ian - 18:02

Imi place rockul, insa e greu sa spun ca imi place orice melodie din orice subgen al rock-ului. Unele melodii imi plac de ma dau pe spate, pe altele imi e imposibil sa le ascult. Cine crede ca as fi o rockerita, se inseala Very Happy

Azi n-ai prea avut timp si chef pentru forum.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Fara "da" si "nu" - Pagina 43 Empty Re: Fara "da" si "nu"

Mesaj  Vizitator Mier 22 Ian - 18:16

Chef as fi avut, dar timpul a fost zgarcit cu mine, abia mi-a ajuns pentru ce mi-am propus pentru azi, plus ca blanosul are chef de-o plimbare, chef care-mi lipseste aproape cu desavarsire.   Rolling Eyes 

Este adevarat ca te-ai inscris la preselectia pentru colonizarea planetei Marte?
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Fara "da" si "nu" - Pagina 43 Empty Re: Fara "da" si "nu"

Mesaj  pitulicea Joi 23 Ian - 9:38

Laughing Laughing  Exista asa ceva? M-as fi inscris doar din curiozitate, sa vad daca as fi potrivita. Insa locul meu e pe Pamant. Aici ma simt cel mai "acasa". Schimbarile mari ma sperie, asa ca ma multumesc cu ce am si cu cat am.

Te-ar deranja daca ar ninge doua zile la rand si zapada ar creste de cel putin 1 m?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Fara "da" si "nu" - Pagina 43 Empty Re: Fara "da" si "nu"

Mesaj  Vizitator Joi 23 Ian - 18:03

Exista  Laughing  am citit ca de la noi doar o oradeanca a fost acceptata la preselectie.  Smile 

Deranjul ar fi minim daca s-ar intampla asta in zilele libere, si pana sa am eu nevoie sa circul ar fi strazile si trotuarele curate. De fapt este putin important cand ar ninge, nemtii ies sa curete trotuarul imediat ce s-au depus cativa cm. de zapada, iar strazile sunt mereu libere. Mai greu putin este cu inghetul.  Smile 

Ti-ar placea sa iti inchei fiecare masa cu un desert delicios?
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Fara "da" si "nu" - Pagina 43 Empty Re: Fara "da" si "nu"

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 43 din 45 Înapoi  1 ... 23 ... 42, 43, 44, 45  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum