GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Shoppingul on-line

+15
shadow
atat de simplu
Pingu
ganditoarea
Anna
seaman65
juliette
oli
Demostene
fotohobby
mrs nobody
habibi77
Radu
snow
pitulicea
19 participanți

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Shoppingul on-line - Pagina 5 Empty Shoppingul on-line

Mesaj  pitulicea Vin 5 Feb - 22:03

Rezumarea primului mesaj :

Cu toții avem nevoi, dorințe, plăceri. Pentru a le satisface pe majoritatea dintre ele, e deajuns să ai suficienți bani în buzunar, să dai buzna într-un magazin, să alegi ceea ce-ti place și să te-ntorci acasă mulțumit. Dacă n-ai gasit ceea ce căutai în primul magazin, nu dispera: încerci în următorul. Aici e prea scump, dincolo nu-ți place culoarea, ai găsit culoarea dar nu se potrivește mărimea..... Ce-i cu toată bătaia asta de cap?!?
Soluția salvatoare? S-a inventat INTERNETUL!!! cheers
De ce să mai ieși din casă, să alergi din magazin în magazin până obosești, de ce să dai peste vânzătoare plictisite și nu totdeauna amabile, de ce toată plăcerea shoppingului să se transforme într-un chin, când poți să obții tot ceea ce dorești printr-un singur click. Nu ai nevoie decât de un calculator conectat la Internet și aventura virtuală începe. Simplu, rapid și eficient.
Apariția magazinelor virtuale, a căror număr a crescut substanțial în ultimii ani, a determinat din ce în ce mai mulți utilizatori ai internetului să viziteze aceste magazine, în periplul lor prin lumea virtuală. Unii s-au lăsat vrăjiți de experiența inedită, alții de ofertele atractive, iar alții de comoditatea actului de cumpărare. Unii au cumpărat din aceste magazine, iar alții s-au mulțumit să le privească.

Cât de multă încredere au cumpărătorii români în această modalitate de achiziție?
Cât de mulțumiți sunt cei care au folosit-o?
Care sunt magazinele virtuale pe care obisnuiesc sa le frecventeze?
Care sunt produsele pe care cumpărătorii preferă să le cumpere on-line și care sunt rațiunile prin care aleg această modalitate?
Ce ne multumeste si ce ne nemultumeste la aceasta metoda, in aparenta, atat de avantajoasa?
Acestea sunt câteva din întrebările la care am putea gasi raspunsuri impreuna Smile


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Lun 28 Mar - 13:41, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Shoppingul on-line - Pagina 5 Empty Re: Shoppingul on-line

Mesaj  itina Sam 29 Mar - 22:59

Eu nu am incredere si pace, in shopping-ul online.  Neutral 
Atata timp cat am doua picioare, ma voi deplasa unde trebuie, ca sa fiu eu sigura de ce cumpar.  Twisted Evil 
itina
itina
6
6


Sus In jos

Shoppingul on-line - Pagina 5 Empty Re: Shoppingul on-line

Mesaj  atat de simplu Sam 29 Mar - 23:01

Eu nu ma pot deplasa pana in Bucuresti, de exemplu, chiar daca am picioare.  Smile Azi am primit 2 gantere si-s multumita de ele.Sunt exact asa cum ma asteptam sa fie.  Smile
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Shoppingul on-line - Pagina 5 Empty Re: Shoppingul on-line

Mesaj  itina Sam 29 Mar - 23:10

Ma rog. Sunt situatii si situatii.  Razz 
Sa le stapanesti sanatoasa si sa le folosesti la fel.  Razz 
itina
itina
6
6


Sus In jos

Shoppingul on-line - Pagina 5 Empty Re: Shoppingul on-line

Mesaj  atat de simplu Sam 29 Mar - 23:35

Multumesc!  Smile Exact, sunt situatii si situatii.  Razz
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Shoppingul on-line - Pagina 5 Empty Re: Shoppingul on-line

Mesaj  myrk Lun 31 Mar - 1:30

Itina, shopping-ul online e de incredere, atata timp cat cumperi de la magazine de incredere!  Smile Simpla... ce faci cu ganterele alea?  Surprised Smile 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Shoppingul on-line - Pagina 5 Empty Re: Shoppingul on-line

Mesaj  atat de simplu Lun 31 Mar - 7:51

Le ridic incetisor.  Laughing   Laughing 
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Shoppingul on-line - Pagina 5 Empty Re: Shoppingul on-line

Mesaj  Vizitator Lun 31 Mar - 11:36

Si eu am incredere in shopping-ul online, n-am fost dezamagita, mai ales de emag, niciodata. Azi comanzi, maine primesti.  Smile  Poate problemele apar la returnare sau la defectiuni, dar n-am avut ocazia inca, sper nici sa nu am.
SImpla, pe cine vrei sa omori?  Laughing 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Shoppingul on-line - Pagina 5 Empty Re: Shoppingul on-line

Mesaj  myrk Lun 31 Mar - 18:00

Pe grasime!  confused Nu, nu-s eu Simpla!  it wasn\'t me 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Shoppingul on-line - Pagina 5 Empty Re: Shoppingul on-line

Mesaj  seaman65 Mier 2 Apr - 5:31

Cand produsele din magazinele on-line sunt apreciabil mai ieftine decat cele din magazinele traditionale, de ce as cumpara din magazinul traditional?
Sa zicem ca iau un cuptor electric, magazinul on-line nici nu vede ce-i inauntru, doar mi-l paseaza mie si-si ia comisionul.  Very Happy 
N-are ce sa mearga prost. Probelem sunt la obiectele care trebuiesc probate (pantofi, haine) ca sa poti cumpara.
De multe ori chiar si specificatiile tehnice ale produselor sunt mai detaliate on-line decat poate sa-ti spuna vanzatorul traditional, care poate sa vanda de la a la z produse electronice si electrocasnice, n-are cum sa le stie pe toate.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Shoppingul on-line - Pagina 5 Empty Shoppingul online

Mesaj  myrk Mier 10 Sept - 16:00

Am facut o comanda la emag si-am luat teapa! De dimineata completez formulare de retur si dau telefoane! Sper sa se rezolve! confused Mare prostie! scratch Pai daca iau eu teapa, de altii, mai putin cunoscatori, ce sa zic? scratch
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Shoppingul on-line - Pagina 5 Empty Re: Shoppingul on-line

Mesaj  Vizitator Mier 10 Sept - 17:15

Si eu am patit cu o imprimanta, dar au fost foarte prompti, a venit curierul si-a luat-o fara sa platesc nimic si mi-au schimbat-o, dupa cum optasem, la service stiu ca dureaza doua saptamani. Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Shoppingul on-line - Pagina 5 Empty Re: Shoppingul on-line

Mesaj  myrk Mier 10 Sept - 20:02

Am comandat multe produse de la emag, dar vad ca in ultimul timp incep sa am probleme cu el. Am comandat pentru cineva componente ca sa-i construiesc un calculator, iar la un an i-a crapat sursa. Bineinteles ca din toate produsele, lipsea garantia la sursa! M-am rugat vreo luna sa-mi trimita garantia, dar intre timp mi se acrise: am scociorat prin balcon si i-am montat vecinei Razz o sursa reparat de mine, o are si-acum. Razz Acu' mi-au trimis un produs cu ambalajul un pic deteriorat si carcasa zgariata. Sa vad ce se va intampla la retur! Ca sa nu mai spun de-un aparat de tuns in care am gasit un fir de par (scurt Razz ) si un adaptor wireless de putere cu mufa miniusb defecta! Probabil ca n-o sa mai cumpar de la emag... daca vor continua asa! confused
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Shoppingul on-line - Pagina 5 Empty Re: Shoppingul on-line

Mesaj  Pingu Mier 10 Sept - 21:01

Emag nu mai trimite garantiile prin curier, o primesti ori daca ridici de la un magazin emag, ori o gasesti in contul creat la ei. Smile
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Shoppingul on-line - Pagina 5 Empty Re: Shoppingul on-line

Mesaj  Vizitator Mier 10 Sept - 21:06

Daca ai optat pentru resigilate, e posibil, sunt mai ieftine, dar cred ca sunt folosite sau zgariate, dar asta se specifica pe site-ul lor. Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Shoppingul on-line - Pagina 5 Empty Re: Shoppingul on-line

Mesaj  myrk Mier 10 Sept - 23:23

Pai n-am cumparat de la resigilate, desi sunt si oferte bune. confused Bine, acu' zgariat poate insemna ca l-ai scos din cutie si l-ai pus inapoi, fara sa-i faci nimic. Dar al meu produs avea o zgarietura de toata frumusetea! Am frecat si eu cu un burete umezit si cu o carpa uscata si-am mai estompat-o! confused Pingu, toate garantiile erau, numai una nu era deloc! Ce-i asa de greu de priceput? Razz Si inca o tampenie (azi): seria de pe garantie nu corespunde cu seria produsului! Asta nu-i cea mai mare prostie si teapa? scratch
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Shoppingul on-line - Pagina 5 Empty Re: Shoppingul on-line

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum