GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Reclamele - placere sau acceptare?

+37
elis27
Obi-Wan Kenobi
Lolita
teardrop
tegeusa
JeSsYkA
Nicole
soryn
pana
Angel
Irinna
dersky
wer908
serpico
parwous
seaman65
Polaris
juliette
dragos
E V A
dominik
sharp00714
mrs nobody
Nana_Duval
ghost
oli
zexe
Demostene
Eleonore
daffy_
iubaretu
atat de simplu
Hagu_chan
habibi77
Radu
snow
pitulicea
41 participanți

Pagina 10 din 24 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 17 ... 24  Urmatorul

In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 10 Empty Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Vin 5 Feb - 20:02

Rezumarea primului mesaj :

Zi de zi ne uităm la televizor si zi de zi viaţa ne e bombardată de reclamele tv. Ne plac sau nu ne plac, suntem nevoiţi să le acceptăm ca făcând parte din viaţa noastră. Uneori le urmărim cu atenţie, alteori zappăm.... uneori le reţinem, alteori le uităm.... uneori ne plac, iar alteori le detestăm.

Există reclame care-ţi încântă privirea: o femeie superbă, un tărâm de vis, o casă precum un castel, o maşină de lux... toate astea ne fac sa visăm, să le dorim, să îndrăznim. Există şi reclame care nu te împing la visare, dar care îţi spun de ce ai nevoie, ce trebuie să foloseşti, ce anume să cumperi, de unde să cumperi, când să cumperi, iar uneori, chiar şi cu cât să cumperi. În majoritatea cazurilor, nevoile noastre sunt dictate şi influenţate de publicitate.

Ce fel de reclame ne plac? Care dintre ele ne influenţează şi în ce mod? Acestea sunt doar câteva din întrebările pe care am putea să ni le punem. Rolling Eyes
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 10 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Vin 11 Mar - 20:08

Frumos spotul, frumosi jeansii... da' nu-mi place baiatul. Very Happy
Prea copil. Rolling Eyes
Mie, Armani imi inspira barbatie.... forta..... O fi avand muschi copilul asta, da' nu-i barbat Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 10 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  atat de simplu Vin 11 Mar - 20:13

Oricand prefer o pereche de jeansi. Smile
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 10 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Vin 11 Mar - 20:20

Si eu prefer o pereche de jeansi si ii cumpar cu sau fara reclama.
Dar, daca tot e sa li se faca reclama, ma uit mai cu placere la un barbat frumos si viril, decat la un pusti caruia abia i-a mijit parul sub brat si inca n-a aflat ca se poate epila Laughing
Nu mi se pare o alegere buna pentru Armani.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 10 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  atat de simplu Vin 11 Mar - 20:26

Cu siguranta ca se uita cele apropiate de varsta lui.Depinde spre ce segment este adresata reclama.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 10 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Vin 11 Mar - 20:48

Nu stiu ce sa zic.... Un brand ca Armani, nu cred ca se limiteaza la segmentul adolescenti Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 10 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  atat de simplu Vin 11 Mar - 21:31

Ma refer la jeans.Probabil ca e un articol vestimentar adresat cu precadere tinerilor sau, ma rog, celor foarte tineri(ca si noi suntem inca tineri). Smile
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 10 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  oli Dum 13 Mar - 14:20



E buna . Mi-a luat ceva timp sa vad la ce se face reclama ! Laughing Laughing
oli
oli
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 10 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Dum 13 Mar - 14:23

Laughing Laughing
Da... e faina. O idee ingenioasa. Cand vezi urmarile, n-ai cum sa nu-l folosesti Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 10 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  oli Dum 13 Mar - 14:47



Laughing Laughing Laughing Laughing
oli
oli
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 10 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Dum 13 Mar - 14:57

Ce m-a speriat asta .... Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 10 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  oli Dum 13 Mar - 14:59

Are limba cam mare .... Laughing Laughing Laughing Laughing
oli
oli
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 10 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  oli Sam 19 Mar - 10:05

cu dedicatie ....

oli
oli
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 10 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Sam 19 Mar - 11:44

Very Happy Very Happy Evil
Chiar asa o fi? Si daca-l bea femeia, ce se intampla?
(O sa aiba el cu cine sa fie Taur? Very Happy )
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 10 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  oli Sam 19 Mar - 11:46

o doare capul ..pitu.! Laughing Laughing
oli
oli
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 10 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Sam 19 Mar - 11:49

Asta-i grav Very Happy
Asta inseamna ca nu-i el suficient de Taur Very Happy Altfel ar durea-o toate cele Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 10 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 24 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 17 ... 24  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum