GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Reclamele - placere sau acceptare?

+36
Obi-Wan Kenobi
Lolita
teardrop
tegeusa
JeSsYkA
Nicole
soryn
pana
Angel
Irinna
dersky
wer908
serpico
parwous
seaman65
Polaris
juliette
dragos
E V A
dominik
sharp00714
mrs nobody
Nana_Duval
ghost
oli
zexe
Demostene
Eleonore
daffy_
iubaretu
atat de simplu
Hagu_chan
habibi77
Radu
snow
pitulicea
40 participanți

Pagina 6 din 23 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 23  Urmatorul

In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 6 Empty Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Vin 5 Feb - 20:02

Rezumarea primului mesaj :

Zi de zi ne uităm la televizor si zi de zi viaţa ne e bombardată de reclamele tv. Ne plac sau nu ne plac, suntem nevoiţi să le acceptăm ca făcând parte din viaţa noastră. Uneori le urmărim cu atenţie, alteori zappăm.... uneori le reţinem, alteori le uităm.... uneori ne plac, iar alteori le detestăm.

Există reclame care-ţi încântă privirea: o femeie superbă, un tărâm de vis, o casă precum un castel, o maşină de lux... toate astea ne fac sa visăm, să le dorim, să îndrăznim. Există şi reclame care nu te împing la visare, dar care îţi spun de ce ai nevoie, ce trebuie să foloseşti, ce anume să cumperi, de unde să cumperi, când să cumperi, iar uneori, chiar şi cu cât să cumperi. În majoritatea cazurilor, nevoile noastre sunt dictate şi influenţate de publicitate.

Ce fel de reclame ne plac? Care dintre ele ne influenţează şi în ce mod? Acestea sunt doar câteva din întrebările pe care am putea să ni le punem. Rolling Eyes
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 6 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  snow Vin 14 Mai - 20:02

Very Happy Sa mergeti voi cale de 1500 de km. la volan si la prima statie de alimentare, la un Mac, dupa 18 ore sa vedeti cum uitati de marketing
snow
snow
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 6 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  habibi77 Vin 14 Mai - 20:05

N-am zis ca nu ma prostesc si eu din cand in cand cu junkfood, numai ca pe mine nu ma prosteste nimeni sa cumpar.......cumpar ca mi-e foame.... Very Happy
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 6 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Vin 14 Mai - 20:05

Laughing Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 6 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Vin 14 Mai - 20:07

Mie daca mi-e foame imi iau ceva mai sanatos: niste placinte cu ciuperci, un corn cu multa paine..... Very Happy
Cand mi-e foame, am nevoie de paine si de fainoase, mai mult decat de carne.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 6 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  snow Vin 14 Mai - 20:09

Ma las pagubas, voi stiti mai bine.
Teoretic. Very Happy
snow
snow
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 6 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  habibi77 Vin 14 Mai - 20:09

Adevarul este ca fainoasele sunt foarte indicate in cura de slabire, si sunt si foarte sanatoase rolling on the floor


Bunica saraca imi spunea: nu mai manca atata paine ca d-aia esti proasta. rolling on the floor
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 6 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  snow Vin 14 Mai - 20:13

What?
Eu stiu ca ingrasa?
snow
snow
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 6 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  habibi77 Vin 14 Mai - 20:16

Pai si eu ce am spus? Very Happy INGRASA
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 6 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Vin 14 Mai - 20:17

Laughing Laughing Laughing
"sanatos" in sensul de copios.
Stiu ca nu-i tocmai sanatoasa..... si mai ales stiu ca ingrasa.
La cata paine mananc, nici nu-s grasa destul Very Happy
Da' nu cred ca din cauza painii-s proasta Laughing Altele-s cauzele.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 6 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  habibi77 Vin 14 Mai - 20:19

Bai.....asa imi zicea mie bunica.....asa stia ea. Laughing ca painea prosteste. Laughing si cand ma vedea cu jumate de paine in mana o apucau pandaliile Laughing
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 6 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Vin 14 Mai - 20:31

Mie, cand eram mica, nu-mi placea mamaliga. Iar tata, sa ma convinga s-o mananc, imi zicea ca mamaliga te face destept. Si mi-i dadea ca exemplu pe Creanga si pe Eminescu Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 6 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  snow Vin 14 Mai - 20:37

Paine proaspata de la cuptor cu lemne, unsa cu putina untura?
Asa era la bunici, nu stiu la voi...
snow
snow
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 6 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  habibi77 Vin 14 Mai - 20:42

Bunica o ungea cu ou...dar nu stiu de ce Razz
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 6 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  snow Vin 14 Mai - 20:43

Surprised cu ou batut, cand o scoate din cuptor.
Eu spun cum o mancam.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 6 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Vin 14 Mai - 20:44

Ca sa luceasca. Very Happy La fel ca si cozonacul.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 6 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 23 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 23  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum