GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce-ai face daca...?

+40
dorina_s
myrk
Florin Popa
raichu
anca7
sharp00714
itina
pauletz
aristeu
Pingu
RALUCA
tibitzzz
Adriatica
Queensland
freda white
parwous
mielusica
ionutz72
seaman65
Violoncella
atat de simplu
Nana_Duval
tegeusa
oli
zexe
daffy_
kkarin_a
mrs nobody
vaxalbinu'
lynn
Hagu_chan
Radu
free_smile
Andi
habibi77
shadow
kitty
nadufmic
snow
pitulicea
44 participanți

Pagina 28 din 35 Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 31 ... 35  Urmatorul

In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 28 Empty Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Vin 22 Ian - 23:35

Rezumarea primului mesaj :

Un joc de situatii Smile
Imagineaza-te intr-o anumita conjunctura, situatie, ipostaza si povesteste-ne cum ai reactiona, cum ai iesi din situatia respectiva, cum ai rezolva-o, cum i-ai da de capat Smile
Un joc in care ne descoperim imaginatia, trairile, reactiile si talentul de a asterne toate astea pe hartie Smile

Cel care raspunde, pune o alta intrebare de genul....Ce-ai face daca.....?


Fiind vorba de un joc cu miniscenarii, NU se accepta raspunsuri scurte! Raspunsurile scurte vor fi sterse.


Ce-ai face daca ai castiga la loto 30.000 euro?


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Dum 30 Dec - 21:30, editata de 5 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Ce-ai face daca...? - Pagina 28 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Queensland Lun 18 Feb - 15:45

Am deja unul, e drept ca apartine copiilor mei. Asa ca cred ca mi-ar fi cam greu cu doi, desi ador cainii. Totusi, un apartament de 50 mp e cam impropriu pentru o canisa Very Happy Cred ca l-as oferi cadou unor alti iubitori de caini.

Ce-ai face daca persoana pe care o iubesti in acest moment s-ar decide ''brusc, instantaneu si dintr-o data'' sa plece definitiv in strainatate?
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 28 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  tegeusa Lun 18 Feb - 16:40

As asigura-o ca tot aici ma v-a gasi si la intoarcere, ca vom vorbi pe skipe si ca nu voi bea multa bere. Bine, la ultima afirmatie mi-as incrucisa degetele pe la spate. Very Happy

Ce-ai face daca ar sosi sfarsitul lumii pentru toti in afara de tine? Very Happy
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 28 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  RALUCA Joi 21 Feb - 8:42

As prefera sa fiu in aceasi tabara cu ei. Este adevarat ca imi place sa fiu singura uneori dar m-ar apuca disperarea stiind ca voi fi singura tot restul vietii mele. Cel mai rau si mai rau mi-ar parea sa o pierd pe mama , asa ca mai bine sa vina sfarsitul lumii si pentru mine.

Ce-ai face daca seful tau ti-ar spune ca nu iti plateste zilele de concediu?
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 28 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Mier 27 Feb - 21:09

I-as pune contractul de munca in fata si l-as ruga sa-l citeasca si sa ma intrebe unde nu intelege Very Happy Ii explic eu. Daca nu intelege si nu intelege, as sta in concediu neplatita, dupa care m-as intoarce la serviciu si 24 de zile as sta cu mana in san - platita. Daca ar indrazni sa ma ameninte ca ma da afara, l-as da in judecata.

Ce-ai face daca ai afla ca tatal tau, nu e tatal tau? Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 28 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Violoncella Joi 28 Feb - 17:35

Cum in viata asta nu ma mai mira nimic, nu cred ca as face mare lucru. As chestiona insa persoanele implicate doar pentru ceva research in caz ca m-apuc sa scriu o carte semi-fiction. Very Happy

Ce-ai face daca ai afla ca ti-a fost schimbat copilul la nastere? (asta pt cei cu copii) Smile
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 28 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Joi 28 Feb - 19:32

Eu n-am copii, da' pot sa raspnd Smile As face tot posibilul sa-mi gasesc copilul si as incerca sa-l "castig", asta insemnand ca as incerca sa-l fac sa ma iubeasca.. Dar nici de cel pe care l-am crescut (din greseala), nu m-as putea desparti. M-as atasa de el, ca de proriul meu copil si va fi prea tarziu sa incerc sa nu-l mai iubesc Smile

Ce-ai face daca, cel cu care iei masa, s-ar ineca si si-ar pierde respiratia?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 28 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  aristeu Joi 28 Feb - 20:04

As incerca o tehnica pe care am vazut-o in filme si daca nu ar merge as face o incizie si i-as baga un pai. Rolling Eyes nu stiu la ce numar se suna Razz

Ce ai face daca te-ai pierde in padurea Amazoniana?

aristeu
aristeu
4
4


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 28 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Joi 28 Feb - 20:31

As face tot posibilul sa nu ma pierd, pentru ca odata pierduta, m-as pierde cu firea si n-as mai sti ce sa fac Very Happy As face un infarct, as face pe mine de frica, as face orice sa supravietuiesc si sa ajung inapoi in civilizatie. As merge, as merge, as merge... cat as fi in viata nu m-as opri. Pana la urma tot as da de oameni Very Happy

Ce-ai face daca de maine n-ai mai putea umbla?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 28 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Queensland Sam 2 Mar - 15:31

Doamne, ce intrebari v-au trecut prin capsor Surprised La ultima, desi mi-e greu sa ma gandesc la asa ceva, recunosc ca m-am pus in aceasta situatie de cateva ori (pe langa cecitate, mutism si alte dizabilitati...) si cred ca dupa fazele de negare si acceptare, specifice, ar urma adevarata lupta de a-mi depasi noua conditie... Tocmai am vazut pe MTV o emisiune interesanta, despre o tanara in carucior (nu scaun ''electric, vorba lu' Eba Laughing ), incercand sa se lanseze in muzica rap si m-a impresionat profund ! Cred ca as face la fel, as incerca sa nu-mi petrec mult timp in autocompatimire...

Ce-ai face daca ai afla ca mai ai de trait doar 6 luni? What a Face
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 28 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Lun 18 Mar - 21:40

Nu stiu, m-ai luat prea din scurt Very Happy 6 luni...e asa de putin. Chiar nu stiu. Avand in vedere ca mereu am vazut moartea ca pe o eliberare si mereu am asteptat-o, ar trebui sa cred ca vestea asta ar fi o bucurie. Nu cred, totusi, ca odata pusa in fata faptului implinit, voi putea sari in sus de bucurie. Inclin sa cred ca m-as pierde cu totul.... cel putin 3 luni din 6. As fi (cred) distrusa. Eu vreau sa mor, dar sa nu stiu si sa nu doara Very Happy

Ce-ai face daca ai primi mostenire o casuta, in varf de munte, atat de varf, incat sa nu poti urca la ea decat cu piciorul.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 28 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pauletz Lun 18 Mar - 21:44

As accepta-o si mi-as petrece acolo concediul, as considera-o oaza mea de eliberare, ar fi unul din visele mele.

Ce ai face daca ai afla ca esti inselat/a?
pauletz
pauletz
3
3


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 28 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Vizitator Lun 18 Mar - 23:06

As vrea sa stiu motivele, sa discutam unde am gresit amandoi, si ce perspective de viitor avem, daca ar fi un accident si ar fi sincer as incerca sa trec peste, chiar daca nu voi uita. Cum se zice? O data nu se pune. In niciun caz n-as plati cu aceeasi moneda, asa ca, daca iubirea si intelegerea sunt prezente se poate trece peste, nu total, dar cu sinceritate se rezolva. Daca nu mai exista iubire, fiecare pe drumul lui si ramanem prieteni. Very Happy

Ce-ai face daca ar trebui sa minti pe cineva pentru binele lui?
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 28 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Violoncella Dum 24 Mar - 10:32

Nu ar fi greu pentru mine. Ca pot minti si pentru binele meu! Laughing
Nu-i chiar asa! Sunt a terrible liar! Imi e foarte greu sa mint, daca ma cunosti cat de cat vezi asta din prima. Smile Dar daca e pentru bine, ma straduiesc mai mult sa nu se vada.

Ce ai face daca o greseala din trecut s-ar intoarce sa iti darame prezentul?
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 28 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  freda white Dum 24 Mar - 13:48

as primi-o cu bratele deschise. as ruga-o ca dupa ce termina de daramat ce mai e in picioare (daca mai gaseste ceva), sa stranga si molozul si sa-l duca la gunoi. macar sa ramana curat dupa...
ce ai face daca intr-o seara senina de vara te-ai intalnii cu un extraterestru pe aleea unui parc :green
freda white
freda white
4
4


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 28 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Violoncella Dum 24 Mar - 14:33

As fi extrem de fericita! Laughing Ar face lumina macar intr-o dilema a mea. Ca am cam multe si asta-i frustrant rau.

Ce-ai face daca ti s-ar solicita ajutorul intr-o actiune periculoasa pentru viata ta?
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 28 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 28 din 35 Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 31 ... 35  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum