GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce-ai face daca...?

+40
dorina_s
myrk
Florin Popa
raichu
anca7
sharp00714
itina
pauletz
aristeu
Pingu
RALUCA
tibitzzz
Adriatica
Queensland
freda white
parwous
mielusica
ionutz72
seaman65
Violoncella
atat de simplu
Nana_Duval
tegeusa
oli
zexe
daffy_
kkarin_a
mrs nobody
vaxalbinu'
lynn
Hagu_chan
Radu
free_smile
Andi
habibi77
shadow
kitty
nadufmic
snow
pitulicea
44 participanți

Pagina 27 din 35 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 31 ... 35  Urmatorul

In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 27 Empty Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Vin 22 Ian - 23:35

Rezumarea primului mesaj :

Un joc de situatii Smile
Imagineaza-te intr-o anumita conjunctura, situatie, ipostaza si povesteste-ne cum ai reactiona, cum ai iesi din situatia respectiva, cum ai rezolva-o, cum i-ai da de capat Smile
Un joc in care ne descoperim imaginatia, trairile, reactiile si talentul de a asterne toate astea pe hartie Smile

Cel care raspunde, pune o alta intrebare de genul....Ce-ai face daca.....?


Fiind vorba de un joc cu miniscenarii, NU se accepta raspunsuri scurte! Raspunsurile scurte vor fi sterse.


Ce-ai face daca ai castiga la loto 30.000 euro?


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Dum 30 Dec - 21:30, editata de 5 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Ce-ai face daca...? - Pagina 27 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  atat de simplu Mar 11 Dec - 21:39

In caz ca as auzi(desi e cu semnul intrebarii), m-as face ca nu aud.De ce naiba mai sunt telefoanele?Chiar daca sunt date pe silentios... Laughing
Ce-ai face daca ar trebui sa fii cinstit/a? Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 27 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Mier 9 Ian - 10:21

As fi. Nu cred ca am fost vreodata altfel. Cel putin, asa cred eu despre mine, ca sunt cinstita si corecta Smile Evident, altii sunt de alta parere, se poate vedea asta cu ochiul liber, la topicul de Reclamatii Laughing Ce-as face...in plus? Nu stiu cum m-as putea perfectiona. As studia problema daca ar trebui neaparat sa ma schimb in "mai bine". Very Happy

Ce-ai face daca ti-ai vedea fotografia intr-o revista "de scandal"?


pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 27 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  RALUCA Mier 23 Ian - 9:03

Nu stiu ce as face . Cu siguranta as nega tot si as spune ca pozele de acolo sunt trucate. Dar cum nu sunt o persoana atata de importanta slabe sanse sa apar in asa reviste

Ce-ai face daca in cladirea in care lucrezi ar exista o bomba ?
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 27 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Mier 23 Ian - 9:18

Nu stiu, as face ce fac toti ceilalti. As fugi afara, sa ma pun in siguranta. Dupa mine...potopul Laughing Sunt destui barbati in cladire, sunt cei de la paza, care n-au decat sa ia primele masuri si sa anunte organele competente... Doar n-o s-o dezamorsez eu cu manutele mele Laughing Nu suntem in filme aici.

Ce-ai face daca ai face autostopul, iar dupa cateva sute de metri soferul ti-ar pune mana pe picior?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 27 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  RALUCA Mier 23 Ian - 14:12

La cat sunt de intoarsa pe dos in momentul asta si la cat imi sunt de urati barbatii tot in momentul asta i-as da un pumn in freza de ar vedea stele verzi. Sau poate as fi eu de vina ca am stat sa fac autostopul

Ce ai face daca cea mai buna prietena ar povesti toate secretele vostre?
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 27 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Vin 1 Feb - 22:59

N-ar mai fi cea mai buna prietena. Smile Cand as afla ca a facut asta, as rupe orice legatura cu ea. Nu mi-ar mai folosi la nimic. Daca nu poti avea incredere intr-o prietena, ce nevoie mai ai de ea? confused

Ce-ai face daca ai vedea coborand din cer o nava cu extrateresti? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 27 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  atat de simplu Vin 1 Feb - 23:14

Laughing As fi sigura ca am visat si ca tocmai m-am trezit din vis,asa ca mi-as da cu apa pe fata (daca m-as speria de fetele lor) sau m-as culca la loc.Depinde. Laughing
Ce-ai face daca ti-ar suna la usa un fost iubit pe care nu l-ai mai vazut de ...ani?(depinde de cine raspunde:pot fi 20 de ani Very Happy pentru cei ca mine, pot fi 2 ani pentru cei ca Magda si tot asa...) Very Happy
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 27 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Vin 1 Feb - 23:22

Un fost iubit de acu' 20 de ani? scratch Nici macar nu-mi amintesc ce iubiti aveam eu la 20 de ani Laughing Prea putin probabil ca l-as pofti inauntru - si daca l-as pofti, prea putin probabil ca l-as invita sa ia loc, ca sa nu stea prea mult Laughing L-as intreba foarte nedumerita de ce ma cauta, ce vrea de la mine, cu ce pot sa-l ajut. Sigur are un interes, ca de draga ce-i sunt nu ma cauta dupa atatia ani. Very Happy Mai pe scurt, n-as fi deloc bucuroasa.

Ce-ai face daca un coleg de servici, ca sa se amuze, ti-ar pune o piuneza pe scaun?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 27 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Violoncella Sam 2 Feb - 8:52

Nu-mi plac glumele de genul asta! Daca chiar imi faci o farsa pune-ti mintea la contributie pentru una mai elaborata. Astea puerile au din partea mea aceeasi reactie. Te fac sa iti fie rusine de nu mai poti, problema e ca te fac sa nici nu mai vrei sa imi vorbesti o perioada. Is destul de patimasa uneori, asta ii musai sa mai temperez, daca nu vreau sa imi cumpar o 'bula' personala in care sa imi duc viata linistita de acum incolo! Smile)

Ce-ai face daca te-ai trezi dimineata cu surpriza ca esti foarte schimbat/a ca fel de abordare a vietii? Ca, brusc esti foarte sociabil , cand tu nu erai aproape deloc, sau ca, brusc, esti foarte risipitor, cand pe tine de fapt te caracteriza o oarecare cumpatare. (astea sunt exemple)
Ce-ai face? Ai incerca sa te schimbi la loc? Sau ai experimenta o alta ...abordare?
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 27 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Mar 12 Feb - 20:46

Greu de raspuns la o astfel de intrebare. Daca m-as schimba brusc, inseamna ca as gandi altfel... adica diferit. Daca as gandi diferit, nu m-ar deranja modul meu (nou) de a fi. Nederanjata fiind, n-as incerca sa ma schimb Smile As lua lucrurile asa cum sunt. As socializa, m-as distra, as cheltui, as face tot ce nu fac acum, dar ce mi s-ar parea absolut firesc atunci confused

Ce-ai face daca prietenii tai cei mai buni ar muri si copilul lor, de varsta frageda, ar ramane fara parinti, in grija ta.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 27 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  RALUCA Vin 15 Feb - 9:47

Categoric l-as lua la mine. Mi-ar place sa am un copil chiar daca nu este al meu. Nu ar duce lipsa de nimic. Din acel moment ar fi copilul meu

Ce ai face daca ti-ar bate politia la usa si ti-ar spune ca esti urmarita de interpol si sunt nevoiti sa te aresteze?
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 27 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  tegeusa Vin 15 Feb - 9:49

Nu le-as deschide. Lasa sa bata pana se plictisesc, ca am usa metalica si numai cu bomba o sparg. Very Happy

Ce-ai face daca Superman te-ar ruga sa-l ajuti sa-si spele sosetele?
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 27 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Pingu Lun 18 Feb - 4:02

I-as da un super pumn si l-as trimite frumusel sa si le spele singur. Very Happy
Eu spal sosetele numai pentru femeia pisica. Razz

Ce ai face daca ai primi cadouri repetate de la un necunoscut? Smile
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 27 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Queensland Lun 18 Feb - 10:11

Ooo, nici macar nu m-ar interesa de la cine sunt, atata timp cat sunt consistente Laughing As multumi in gand unui oarecare domn X si m-ar ruga ca naravul sa-l tina cat mai mult Very Happy

Ce-ai face daca, din nefericire si Doamne-fereste, n-ar mai exista forumul acesta?
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 27 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Pingu Lun 18 Feb - 14:19

As pastra legatura cu fiecare cum pot sau ne-am trage grup pe facebook. Very Happy Tehnologie exista sa ne facem alte platforme de comunicare. Smile
Ce ai face daca ai primi un caine?
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 27 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 27 din 35 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 31 ... 35  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum