GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dorinte efemere

5 participanți

Pagina 6 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

In jos

Dorinte efemere - Pagina 6 Empty Dorinte efemere

Mesaj  pitulicea Joi 16 Feb - 14:26

Rezumarea primului mesaj :

Ideea acestui topic e una foarte simplă: fiecare scrie ce își dorește (își exprimă o dorință), iar următorul care postează încearcă să îi îndeplinească dorința  witch

Citiți cu atenție dorința de dinainte... îndepliniți-o ....și nu uitați să lăsați altă dorință.
Acesta e un joc. Dacă nu aveți dorințe virtuale, nu postați în topicul acesta!  respect   
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Dorinte efemere - Pagina 6 Empty Re: Dorinte efemere

Mesaj  pitulicea Joi 28 Mar - 9:51

Are iepurasi, are puisori, are oua....e buna! Laughing  Multumesc. E cam rotunda pentru masa mea dreptunghiulara, dar cu o foarfeca buna, ii fac si colturi Laughing

Am pus repede oala pe foc si ti-am pregatit ciorba Wink Ia de gusta.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Eu imi doresc un lunetist care sa-l recunoasca pe Iohannis si pe intuneric Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Dorinte efemere - Pagina 6 Empty Re: Dorinte efemere

Mesaj  zaraza26 Joi 28 Mar - 13:46

Mulțumesc pentru ciorbă, a fost și foarte gustoasă, nu numai aspectuoasă! love

Uite, cel mai bun lunetist din lume. Wali din Ucraina, care se zice că a nimerit ținta de la 3,5 km. Cred că e cel mai potrivit! Mai era o imagine cu un lunetist oarecare, care avea tehnică de ultimă generație. Dar în final am preferat o imagine mai puțin războinică, dar cu impact mortal sigur. Very Happy

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Eu îmi doresc o tufă de liliac mov.
zaraza26
zaraza26
4
4


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Dorinte efemere - Pagina 6 Empty Re: Dorinte efemere

Mesaj  pitulicea Vin 29 Mar - 8:14

Sper sa-si faca treaba la fel de bine si pe partia de schii sau prin tari exotice, pe-acolo pe unde umbla tinta Laughing Laughing

Am gasit o tufa de liliac pentru tine, dar sa stii ca una de-asta mi-ar prinde bine si mie Laughing Ar imbalsama toata straduta mea.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Imi doresc un balansoar frumos de gradina. Sa ma leagan in el in zilele calde.
pitulicea
pitulicea
6
6


zaraza26 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Dorinte efemere - Pagina 6 Empty Re: Dorinte efemere

Mesaj  zaraza26 Sam 30 Mar - 10:46

Parcă-i și simt parfumul îmbătător!! Eu am un liliac, dar e anemic, că pământul aici e cum e. Liliacul e într-un colț al grădinii, nu prea aproape de cărare. Socrul începuse să îl curețe la un moment dat, tăind crengile tinere și lăsând partea bătrână. De! Era oglinda lui... După ce am trecut eu la comandă, am reușit treptat să îl revigorez, măcar să aibă niște flori mai mari și mai multe. Cât de cât...

Am constatat că sunt mai multe tipuri de balansoar, așa că te rog să îl alegi pe cel mai potrivit ție! love

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
zaraza26
zaraza26
4
4


Sus In jos

Dorinte efemere - Pagina 6 Empty Re: Dorinte efemere

Mesaj  myrk Sam 30 Mar - 10:58

Bun. Și pentru că Zaraza n-a lăsat dorința, o las eu: nu doresc să-l ' puște pă președinte. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Dorinte efemere - Pagina 6 Empty Re: Dorinte efemere

Mesaj  zaraza26 Sam 30 Mar - 20:21

Da, nu am pus dorința pentru că ieri când am vrut să scriu, nu am putut încărca pozele. Pagina nu coopera deloc. Very Happy Iar când am reluat procesul azi, abia după-masă mi-am dat seama că nu mi-am exprimat nicio dorință.
Îmi doresc o jucărie: un cal de lemn.
zaraza26
zaraza26
4
4


Sus In jos

Dorinte efemere - Pagina 6 Empty Re: Dorinte efemere

Mesaj  pitulicea Vin 19 Apr - 8:30

Zic ca ne putem limita la o poza. O dorinta, o poza.  Very Happy Oricum, ideea e sa indeplinim dorinta dupa mintea noastra, nu a celuilalt Wink
Dorinta lui myrk s-a indeplinit Laughing  Dulapul inca misca!

Ti-am adus un cal de lemn. E cal, e de lemn. Laughing  Si-n plus, nu ai probleme cu el cand trebuie sa-l bagi in poiata. Razz
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Imi doresc o locomotiva.
pitulicea
pitulicea
6
6


zaraza26 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Dorinte efemere - Pagina 6 Empty Re: Dorinte efemere

Mesaj  zaraza26 Vin 19 Apr - 9:55

Bun și calul ăsta! Oricum nu aveam de gând să îl încalec, că n-am făcut asta nici când eram la vârsta potrivită! Very Happy Măcar de aș fi avut cal! De lemn. Laughing

Am găsit o locomotivă deosebită!! E un model de jucărie care redă în cele mai mici amănunte ultima locomotivă construită la Electroputere Craiova. Are și un decodor digital cu sunet, care oferă text în limba română cu ruta de parcurs la alegere.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Eu îmi doresc un piersic înflorit!
zaraza26
zaraza26
4
4


Sus In jos

Dorinte efemere - Pagina 6 Empty Re: Dorinte efemere

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum