GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mai multe imagini - un singur cuvant!

+4
myrk
atat de simplu
shadow
Florin Popa
8 participanți

Pagina 31 din 33 Înapoi  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33  Urmatorul

In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 31 Empty Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 5 Feb - 11:37

Rezumarea primului mesaj :

La cat de mult ne plac jocurile, un nou joc nu putea sa se lase prea mult asteptat.
Inspirata de jocurile de Ligamentari si GHICESTE!, am nascocit un nou joculet, care sper sa functioneze si sa aiba priza la publicul efemer Wink
Regulile sunt simple: se dau imagini care sa indice fiecare cate un cuvant (litera), iar alaturate sa formeze un alt cuvant, care va fi, de fapt, SOLUTIA Idea


Exemplu:
Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 31 Images11 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 31 Luna_310

Solutia: 1 + 4 = 5


Asa cum v-ati dat seama, solutia este: ALUNA respect


Exclamation Redimensionati pozele cand le incarcati si setati dimensiuni de 320 px.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 31 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Mier 22 Feb - 21:31

Nimeni nu a încercat sa dea o soluție  ? thinking
Nu va place jocul ? Very Happy ... uite ce imagini tentante !
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 31 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Joi 23 Feb - 20:19

Daca n-ati ghicit cuvantul intreg, hai sa vedem daca ati ghicit macar unul dintre ele. confused Nu incearca nimeni? Rolling Eyes
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 31 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Joi 23 Feb - 21:41

Pitu , cred ca am soluția dar așteptam sa mai joace și altcineva , nu de alta dar o sa meargă vorba ca mi dai răspunsurile înainte Evil ... Laughing

Ia sa vedem , avem un abdomen ...... frumos Razz , din 4 litere Twisted Evil și o punga plină cu ....... figurine Cool , din 5 litere .

Hai ca nu i așa greu ! Twisted Evil
shadow
shadow
6
6


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 31 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Vin 24 Feb - 7:57

Laughing Laughing E clar... solutia o ai, inseamna ca a fost chiar usoara. Asteptam doar sa o dea cineva bounce
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 31 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  zaraza26 Vin 24 Feb - 8:07

Cu ajutorul sugestiilor lui shadow, încerc eu: plat + forme = platforme sau platformă

Poate îmi trebuie mai mult exercițiu... Inițial mi s-a părut foarte greu. Very Happy

Vin eu imediat cu o ghicitoare, ar trebui să fie nerușinat de ușoară! Poate vin și ceilalți de pe grup să încerce! big hug
zaraza26
zaraza26
4
4


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 31 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Vin 24 Feb - 8:14

Bravo, zaraza  ok  
Cu ajutor de la shadow, ai reusit sa ghicesti.  big hug  Asta era: PLATFORMA
Cred ca e vorba si de exercitiu. La inceput par mai grele, ca nu prea stii de unde sa le apuci...
Hai cu ghicitoarea. Nu conteaza daca e usoara sau grea, important e sa avem jucarii bounce
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 31 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  zaraza26 Vin 24 Feb - 8:16

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 31 Calara10

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 31 Man-st10

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 31 Tranda10

3 + 2 + 3 = 8

Așa e, pitu! Mulțumesc! Am postat ghicitoarea! I love you
zaraza26
zaraza26
4
4


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 31 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Sam 25 Feb - 16:44

CAL + OM + FIR = CALOMFIR
pitulicea
pitulicea
6
6


zaraza26 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 31 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  zaraza26 Sam 25 Feb - 18:02

Așa e! t2022
Se pare că ceilalți membri nu sunt interesați de acest joc! emot-mmmsmug
zaraza26
zaraza26
4
4


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 31 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Vin 3 Mar - 9:24

Una usoara Rolling Eyes  ...

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 31 Cel-mai-bun-mediu-pentru-un-peste-Betta Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 31 159623739_c63a6d

solutia  3 + 4 = 7
shadow
shadow
6
6


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 31 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  zaraza26 Vin 3 Mar - 10:46

BOL + EROU = BOLEROU?
zaraza26
zaraza26
4
4


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 31 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Vin 3 Mar - 17:52

Bolerou ... flower ok
shadow
shadow
6
6


zaraza26 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 31 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  zaraza26 Sam 4 Mar - 10:43

Am o idee, dar trebuie sa cobor din tren, sa vad ce fac mâțele etc și apoi mă ocup și de voi! Twisted Evil
zaraza26
zaraza26
4
4


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 31 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  zaraza26 Sam 4 Mar - 19:08

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 31 Lup_ce10

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 31 Priza_10

3 + 5 = 8
zaraza26
zaraza26
4
4


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 31 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Sam 4 Mar - 19:52

SUR + PRIZA! clown
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 31 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 31 din 33 Înapoi  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum