GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mai multe imagini - un singur cuvant!

+5
daniell
myrk
atat de simplu
shadow
Florin Popa
9 participanți

Pagina 30 din 33 Înapoi  1 ... 16 ... 29, 30, 31, 32, 33  Urmatorul

In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 30 Empty Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 5 Feb - 11:37

Rezumarea primului mesaj :

La cat de mult ne plac jocurile, un nou joc nu putea sa se lase prea mult asteptat.
Inspirata de jocurile de Ligamentari si GHICESTE!, am nascocit un nou joculet, care sper sa functioneze si sa aiba priza la publicul efemer Wink
Regulile sunt simple: se dau imagini care sa indice fiecare cate un cuvant (litera), iar alaturate sa formeze un alt cuvant, care va fi, de fapt, SOLUTIA Idea


Exemplu:
Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 30 Images11 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 30 Luna_310

Solutia: 1 + 4 = 5


Asa cum v-ati dat seama, solutia este: ALUNA respect


Exclamation Redimensionati pozele cand le incarcati si setati dimensiuni de 320 px.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 30 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Joi 9 Feb - 12:23

Nici tu n-ai chicit. Very Happy
Primul cuvant e bun. La al doilea mai aveti un pic de lucru Wink
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 30 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Lun 13 Feb - 21:59

Eu zic sa mergem cu săniuța pe omăt pana la bancomat Cool  .

Întrebarea este cine pune cardul la bătaie ? Very Happy
shadow
shadow
6
6


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 30 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 13 Feb - 22:01

Ia te uita cine a ghicit! ok Stiam eu ca daca trece shadow pe aici, apare si raspunsul bun Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 30 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  zaraza26 Vin 17 Feb - 15:57

Vă propun această ghicitoare!

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 30 Pentic11

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 30 Chip10

4 + 3 = 7
zaraza26
zaraza26
4
4


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 30 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Vin 17 Feb - 22:10

Eu știu dar nu spun Very Happy  ....
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 30 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Vin 17 Feb - 22:18

De ce sa nu spui? Daca stii, spune Laughing Eu nu stiu scratch
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 30 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Dum 19 Feb - 17:25

Hai sa va dau  un pont : la imaginea a doua solutia defineste o expresie , un sentiment .

Nu pot da eu raspunsul final  fiindca am ''complotat'' impreuna cu Zaraza la acest joc  Very Happy ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 30 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Dum 19 Feb - 18:02

CULT + URA?
pitulicea
pitulicea
6
6


zaraza26 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 30 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  zaraza26 Dum 19 Feb - 20:17

Cultură, da! t2022
zaraza26
zaraza26
4
4


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 30 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 20 Feb - 13:47

A fost faina. Daca nu ma ajuta shadow, nu-i dadeam curand de capat. Poza 2 nu-mi inspira ura. Ura o percep ca pe un sentiment mai inabusit, care fierbe sub capac Laughing
Hai sa vin si eu cu una usoara.

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 30 Red-an10 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 30 Adobes10

3 + 5 = 8
pitulicea
pitulicea
6
6


zaraza26 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 30 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Lun 20 Feb - 17:36

Am privit cu atenție imaginile pe telefonul meu cu display minuscul , am urmărit mersul norilor , am calculat unghiul in care cade lumina soarelui , am contemplat dragostea pura dintre mama și prunc , in fine , ii dau dreptate lui Pitu , a făcut una ușoară Razz .... rămâne sa găsesc soluția Very Happy Laughing ...
shadow
shadow
6
6


pitulicea și Mell apreciază acest mesaj

Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 30 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 20 Feb - 17:46

rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor Lasa norii si soarele, desi, si ei tot acolo sunt Exclamation Mai bine indreapta-ti privirea spre mama Very Happy love Exclamation
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 30 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Lun 20 Feb - 22:32

N a mai încercat nimeni sa dea o soluție  ? Surprised

As merge pe sus ținut , acum dacă și Pitu vrea sa meargă Laughing , dacă nu nu i bai , încerc altceva Cool ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 30 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Mar 21 Feb - 9:15

Asta era raspunsul corect ok Vezi ca n-a fost greu? Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 30 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Mier 22 Feb - 11:31

Daca nu puneti voi, mai pun tot eu una. Nu stiu daca e grea sau usoara, mie mi se pare usoara, daca am facut-o eu Laughing

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 30 1-abdo10 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 30 Ff044a10

4 + 5 = 9
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 30 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 30 din 33 Înapoi  1 ... 16 ... 29, 30, 31, 32, 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum