GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mai multe imagini - un singur cuvant!

+4
myrk
atat de simplu
shadow
Florin Popa
8 participanți

Pagina 9 din 33 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 21 ... 33  Urmatorul

In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 9 Empty Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 5 Feb - 11:37

Rezumarea primului mesaj :

La cat de mult ne plac jocurile, un nou joc nu putea sa se lase prea mult asteptat.
Inspirata de jocurile de Ligamentari si GHICESTE!, am nascocit un nou joculet, care sper sa functioneze si sa aiba priza la publicul efemer Wink
Regulile sunt simple: se dau imagini care sa indice fiecare cate un cuvant (litera), iar alaturate sa formeze un alt cuvant, care va fi, de fapt, SOLUTIA Idea


Exemplu:
Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 9 Images11 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 9 Luna_310

Solutia: 1 + 4 = 5


Asa cum v-ati dat seama, solutia este: ALUNA respect


Exclamation Redimensionati pozele cand le incarcati si setati dimensiuni de 320 px.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 9 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Mar 27 Feb - 11:35

Asta era ideea Florine Cool ... ok

Simplo , na ,na ,na ,na , .... da' cam tarziu Razz

shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 9 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  atat de simplu Mar 27 Feb - 11:43

Laughing N-am ce face. Dar nu stii ca e mai bine mai tarziu decat niciodata? Laughing Stiam si eu o piesa de genul asta si numai nu mi s-a aratat. Laughing Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 9 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Mar 27 Feb - 13:20

Hai sa mai pun si eu una, ca n-am pus demult Smile
Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 9 2222  Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 9 3338  Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 9 4410

2 + 4 + 2 = 8
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 9 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Florin Popa Mar 27 Feb - 13:23

ap + roba + ta = aprobata Very Happy
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 9 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Mar 27 Feb - 14:08

Sigur ca da ok

Va mai dau una.
Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 9 2224 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 9 3339

3 + 6 = 9


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Sam 3 Mar - 10:01, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 9 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Mar 27 Feb - 14:35

Imi este mai usor cand le fac eu fiindca stiu solutiile rolling on the floor ... da' incerc : ras franta ? Cool
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 9 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Mar 27 Feb - 14:46

Sigur ca da ok
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 9 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  atat de simplu Mier 28 Feb - 19:50

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 9 117 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 9 219
Cam lacrimogena poza a 2-a, dar mi-am calcat pe inima de data asta Laughing :
3+3=6
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 9 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Mier 28 Feb - 20:04

EMO + TIE ... zic eu Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 9 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  atat de simplu Mier 28 Feb - 20:54

Si bine zici. Razz
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 9 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Mier 28 Feb - 21:21

Ce bine ca mai ghicesc si eu din cand in cand Laughing
Mai incerc si eu una.
Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 9 2228  Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 9 3340

3 + 5 = 8
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 9 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  atat de simplu Mier 28 Feb - 21:32

Patalama? Razz
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 9 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Mier 28 Feb - 21:58

Ce repede te-ai prins Laughing Razz ok
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 9 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  atat de simplu Mier 28 Feb - 22:17

Drept sa-ti spun, primul meu gand a fost la sex. Laughing Nici nu stiu de unde a aparut.
Ei, patul a fost dupa sex. Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 9 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Joi 1 Mar - 11:28

Asa speram si eu, sa va ganditi la sex Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 9 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 33 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 21 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum