GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mai multe imagini - un singur cuvant!

+4
myrk
atat de simplu
shadow
Florin Popa
8 participanți

Pagina 10 din 33 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 21 ... 33  Urmatorul

In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 10 Empty Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 5 Feb - 11:37

Rezumarea primului mesaj :

La cat de mult ne plac jocurile, un nou joc nu putea sa se lase prea mult asteptat.
Inspirata de jocurile de Ligamentari si GHICESTE!, am nascocit un nou joculet, care sper sa functioneze si sa aiba priza la publicul efemer Wink
Regulile sunt simple: se dau imagini care sa indice fiecare cate un cuvant (litera), iar alaturate sa formeze un alt cuvant, care va fi, de fapt, SOLUTIA Idea


Exemplu:
Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 10 Images11 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 10 Luna_310

Solutia: 1 + 4 = 5


Asa cum v-ati dat seama, solutia este: ALUNA respect


Exclamation Redimensionati pozele cand le incarcati si setati dimensiuni de 320 px.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 10 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  atat de simplu Vin 2 Mar - 20:27

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 10 118 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 10 220
5+4=9
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 10 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Vin 2 Mar - 23:58

COCOS + TARC? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 10 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  atat de simplu Sam 3 Mar - 21:18

Da, n-am fost pe faza aseara.  Razz
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 10 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Sam 3 Mar - 22:44

scratch

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 10 42357-xl Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 10 Maxresdefault

6 + 4 = 10
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 10 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  atat de simplu Lun 5 Mar - 7:44

Anticipare?
Initial, am incercat ceva cu 6, ca 2+4=6. Razz M-am reorientat apoi. Acum,nu-s tocma-i convinsa ca asta e solutia, desi se potriveste. Altceva n-am mai gasit.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 10 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Lun 5 Mar - 12:42

Nu esti tocmai convinsa dar ar trebui sa fii Razz ...

cat rose felicitari  , ai reusit fara ajutor Razz  ,  iar nu m-am straduit suficient Very Happy Laughing
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 10 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 5 Mar - 12:55

Da, felicitari pentru amandoi. Eu ma blocasem pe romani aseara si nu mai puteam misca de acolo Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 10 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  atat de simplu Lun 5 Mar - 13:45

Eu chiar am crezut ca vrei sa ne incurci cu suma primelor doua numere pare, care e sase. Laughing Apoi am realizat ca lucrurile sunt mai simple decat imi par mie. Laughing

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 10 Images12 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 10 221
Asta ar trebui sa fie simpla. Razz
5+4=9
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 10 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Florin Popa Lun 5 Mar - 16:12

romantari
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 10 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  atat de simplu Lun 5 Mar - 18:24

Nu.  Neutral Pitulicea ar trebui sa stie, ea mi-a dat ideea.  Razz
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 10 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 5 Mar - 18:56

Totusi, nu stiu Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 10 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  atat de simplu Lun 5 Mar - 20:18

Pai, care e treaba cu dintii aia?  Laughing Doar am mai discutat azi de ei.  Wink
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 10 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 5 Mar - 20:23

Prima imagine ma incurca.... daca nu-i roman Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 10 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  atat de simplu Lun 5 Mar - 20:30

Hai ca te ajut, aia e.  Laughing Inca un ajutor suplimentar, nu trebuie schimbat prea mult la ce-a scris Florin.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 10 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 5 Mar - 20:37

Atunci e romantare Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 10 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 33 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 21 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum