GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Stirile

+12
seaman65
juliette
Mr Nobody
Demostene
atat de simplu
kitty
snow
habibi77
fl3252
pitulicea
Radu
monika217
16 participanți

Pagina 8 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Stirile  - Pagina 8 Empty Stirile

Mesaj  monika217 Mar 29 Iun - 22:44

Rezumarea primului mesaj :

Deja parca stim dinainte si nu ne mai intereseaza preamult stirile, caci numai vesti proaste si mereu aceeasi poveste.Saracia celor care se uita sa vada bogatia altora.
Azi la stirile PRO TV..inundatie..reporterul intreaba pe mamaie:nu pleci? ai unde merge?, la care ea mamaie:unde sa ma duc?astept sa vina apele si pe urma ma duc..
Sa rad sau sa plang? Laughing  Sad  Crying or Very sad
monika217
monika217
1
1


Sus In jos


Stirile  - Pagina 8 Empty Re: Stirile

Mesaj  atat de simplu Vin 6 Ian - 20:01

Aghiazma se bea 8 zile? Very Happy Nu stiam. scratch
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Stirile  - Pagina 8 Empty Re: Stirile

Mesaj  pitulicea Vin 6 Ian - 20:11

Laughing Laughing Laughing Laughing Asa-i cand se intalneste credinta si inteligenta intr-o singura teasta. Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirile  - Pagina 8 Empty Re: Stirile

Mesaj  myrk Vin 6 Ian - 20:16

Aghiazma mare se bea 8 zile. Aghiazma mica poti sa bei in fiecare zi.

Se intalnesc si formeaza un tot unitar. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirile  - Pagina 8 Empty Re: Stirile

Mesaj  myrk Mar 24 Ian - 19:24

Acum, la stirile protv:
Reporter:- Ce zi sarbatorim azi?
- Ziua nationala a Romaniei!
- Pai nu e pe 1 decembrie?
- Nuu, e pe 24 ianuarie!
Reporter: - Cine s-a unit azi?
- Tara Romaneasca cu Transilvania!
- Tara Romaneasca cu toate tarile!
Reporter: - Cine a infaptuit Unirea?
- Pai.. Mos Ion Roata!
- Vlad Tepes!

Nici n-are importanta ce sarbatorim sau pe cine. Important e ca e (o noua) zi de sarbatoare! Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirile  - Pagina 8 Empty Re: Stirile

Mesaj  itina Mier 25 Ian - 12:55

Si te asteptai la altceva, Myrk? In tara in care exista oameni care nu stiu cum se numeste planeta pe care traiesc? Nu mai zic de numele tarii, al limbii vorbite sau de raspunsul la intrebarea:" Cine a fost Eminescu?"

In ultima vreme, știrile de la tv au fost preponderent legate de grațierea unor condamnați. Sunt ferm împotriva guvernarii PSD si a modului in care ei considera nimerit sa guverneze, sunt de asemenea impotriva acestei legi care a starnit atata zazanie dar nu cred ca se va rezolva mare lucru prin referendumul propus. Pentru ca oamenii care nu au iesit pana acum la vot nu vor iesi nici de data asta, din pacate. Exista mult prea multa indolenta in poporul roman, prea ne-am invatat sa  nu ne intereseze ce se intampla in jurul nostru... Practic, avem conducatorii si legile pe care le meritam!
itina
itina
6
6


Sus In jos

Stirile  - Pagina 8 Empty Re: Stirile

Mesaj  myrk Mier 25 Ian - 14:13

Crezi ca daca venea PDL-u' sau PPL-u' se schimba mare lucru? Avand in vedere ca nu se misca nimic in tara fara acord din afara, poate ar fi nevoie in primul rand de oameni de caracter, care sa stie sa spuna "nu" in momentul in care ni se impun conditii (economice) aberante. In acest fel poate am castiga ceva la capitolul demnitate si poate am fi nitel mai respectati, pentru ca imaginea noastra in lume e destul de sifonata, si asta datorita felului nostru (ereditar) ambiguu de a fi.

Cat despre vot, PSD a stiut sa speculeze foarte bine conjunctura actuala. A promis mariri de pensii si salarii bugetare. Cine a votat masiv? Pensionarii si bugetarii. Cei care lucreaza la patron sunt tot mai putini (multi pleaca afara), iar tineretul oricum e chitit sa plece afara, deci nu-l intereseaza votul si situatia din tara. Senzatia cand te uiti dimineata in oglinda si-ti dai seama ca nu se poate schimba nimic e infinit mai acuta decat inainte de '89.

Din pacate n-am profitat de "infuzia de har" din ani '90 si ne-am indreptat treptat, usor dar sigur spre prapastie. Sa vedem acum cine ne-o scoate de-acolo...

Legea asta cu amnistia e un mare sorici de porc...

Pai cei carora nu stiu pe ce planeta traiesc ar trebui sa li se interzica dreptul de vot. Vox populi, Vox Dei etc! Care Dumnezeu? Specula cu prostie! Laughing

myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirile  - Pagina 8 Empty Re: Stirile

Mesaj  raichu Mier 25 Ian - 19:40

Tocmai am povestit cu un taximetrist(mai mult ca sigur un absolvent de studii superioare, adica sofer cu diploma) din Atena.Sa vezi ce-i si la gura lor......So,turnaround si evitati sa va mai faceti sange rau cu politica.Aia de mult o face cineva care e "la butoane"
raichu
raichu
4
4


Sus In jos

Stirile  - Pagina 8 Empty Re: Stirile

Mesaj  myrk Mier 25 Ian - 19:57

Nu-mi fac sange rau. Sunt unii si altii insa care casca gura nonstop pe la A3. Multi sunt (asa-zis) intelectuali si cu studii superioare. Ce folos? Bine ca bugetu-i gros.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirile  - Pagina 8 Empty Re: Stirile

Mesaj  raichu Mier 25 Ian - 19:59

La mine A3 e la fel ca si A2 iarna.....mai mereu inchisa
raichu
raichu
4
4


Sus In jos

Stirile  - Pagina 8 Empty Re: Stirile

Mesaj  itina Mier 25 Ian - 21:02

Si la mine la fel. Nu ma mai uit nici macar la "Buna dimineata cu Razvan si Dani" pe A1.  Razz
itina
itina
6
6


Sus In jos

Stirile  - Pagina 8 Empty Re: Stirile

Mesaj  pitulicea Lun 13 Ian - 10:05

A murit si Cristina Topescu? Sad
Socanta stirea pe care tocmai am vazut-o. Nu ma uitam eu prea mult la Tv si nu stiam prea multe despre Cristina, dar e trist ca a murit si e trist cum a murit.
Dumnezeu sa o odihneasca in pace.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirile  - Pagina 8 Empty Re: Stirile

Mesaj  atat de simplu Lun 13 Ian - 19:15

Acum am aflat si eu. Sad
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Stirile  - Pagina 8 Empty Re: Stirile

Mesaj  pitulicea Joi 6 Feb - 18:58

Inca o vedeta s-a dus dintre noi Sad E vorba de Kirk Douglas. Trist moment, cu toate ca majoritatea celor din generatia lui, ne-au parasit demult.
Acum, la vestea asta, mi se face dor sa-i revad filmele.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirile  - Pagina 8 Empty Re: Stirile

Mesaj  pitulicea Lun 8 Noi - 10:09

O stire care a ajuns si la urechile mele. O vedeta (necunoscuta mie) s-a stins din viata, in urma infectarii cu Covid. Petrica Mitu Stoian, a fost internat in stare grava la ATI Resita. Interesant ca a ajuns acolo, desi fusese vaccinat cu ambele doze.
Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca. De ce i-a fost frica, nu a scapat (a se vedea inregistrarea din link).  

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirile  - Pagina 8 Empty Re: Stirile

Mesaj  pitulicea Joi 29 Sept - 10:56

Inca o stire trista din lumea muzicii Sad
Celebrul rapper Coolio a murit subit, la doar 59 de ani. Era cunoscut pentru hitul Gangsta’s Paradise
Inca o moarte subita din lungul sir de morti subite. Stop cardiac, pare-se.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirile  - Pagina 8 Empty Re: Stirile

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum