GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Poezii de-ale membrilor

+14
Ciprian Dan
myrk
Andy11
Annmarie
Florin Popa
lion
Mihaela Bambina
Emilia Emy
itina
Vica
atat de simplu
liviaionita
shadow
pitulicea
18 participanți

Pagina 9 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

In jos

Poezii de-ale membrilor - Pagina 9 Empty Poezii de-ale membrilor

Mesaj  pitulicea Mier 15 Apr - 13:10

Rezumarea primului mesaj :

Sunt momente cand simtim in versuri.
Sunt momente cand dorim sa asternem pe-o coala alba toate acele simtaminte.
Sunt momente cand dorim ca si altii sa citeasca ceea ce am simtit, am gandit, am scris.
Momentele acelea nu trebuie sa le lasam sa se piarda... Cuvintele acelea trebuie sa-si gaseasca un loc printre multe alte cuvinte scrise aici, pe forum. In mod sigur, sunt multi cei care ar dori sa le citeasca si sa simta alaturi de cei care le-au scris Smile  
Acest topic va e dedicat voua, celor care simtiti, ganditi, traiti in versuri sau in rime.  cat flower  Incantati-ne si bucurati-ne cu versurile voastre.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Poezii de-ale membrilor - Pagina 9 Empty Re: Poezii de-ale membrilor

Mesaj  pitulicea Vin 7 Iun - 22:32

ok Faina poezia, danut. Ne bucuram ca ne-ai povestit in versuri despre iubirea ta Razz Te mai asteptam si cu alte versuri. Sigur mai ai Wink

Noroc cu tine, ca ai postat aici. Asa am vazut ca ramasesera necitite niste poezii. Le-am citit, le-am apreciat, le-am savurat Smile Imi place sa vad oameni cu imaginatie.
Interesanta poezia Zarazei. Prima. Totusi, cam sumbra Rolling Eyes Nu ma gandeam ca Zaraza gandeste asa Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


zaraza26 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Poezii de-ale membrilor - Pagina 9 Empty Re: Poezii de-ale membrilor

Mesaj  danutz Sam 8 Iun - 11:23

Cine a pomenit ceva despre iubirea mea Surprised Ca am imaginatia prea bogata uneori asta e altceva Razz Multumesc pentru aprecieri:)
danutz
danutz
2
2


pitulicea și zaraza26 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Poezii de-ale membrilor - Pagina 9 Empty Re: Poezii de-ale membrilor

Mesaj  myrk Sam 8 Iun - 13:02

Prima poezie a Zarazei nu mi se pare sumbră, ci dătătoare de speranță. Adică oricât de zdrențuit ai fi, poate ai un scop în lumea asta. Nu spun cu siguranță, pentru că nici eu nu-s sigur. Laughing Cât despre a doua poezie, presupun că alea negre mititele or fi mașini. Deși Opeluri Corsa negre n-am văzut niciuna, plus că încă nouă mașini diferite mititele negre nu cred că există pe mapamond. Laughing Dacă Zaraza s-a gândit la negrese, alea nu sunt mititele și au portbagajul mare. Și puța la fel. Ca după negri. Laughing

Dănutz dacă ar găsi o basarabeancă, s-ar vindeca de "iubire". La început, aceasta bagă mâna adânc în buzunarul de la pantaloni pentru a apuca obiectul de iubit, apoi și mai adânc după portofel. Și rămâne setată așa. Laughing Evident că în condițiile astea, ai șanse mari să te iubească. Până la următorul buzunar cu "portofoliu" mai mare. Laughing Dar hai să recitim împreună prima poezie a Zarazei. Laughing
myrk
myrk
6
6


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Poezii de-ale membrilor - Pagina 9 Empty Re: Poezii de-ale membrilor

Mesaj  zaraza26 Sam 8 Iun - 17:06

Da, myrk, te-ai apropiat de sensul dat de mine versurilor în proporție de 99%. Very Happy Cu cuvintele mele, aș spune că poți să te simți sărac, nevrednic, dar adevărul din viața ta este că poți fi balsam pentru alții, prin darurile native pe care le ai. Asta generalizând. Fără generalizare, eu așa mă simt. O ființă oarecare, cu daruri pe care vreau să le ofer cu drag altora. Uneori treci peste confortul tău și faci un bine. Răsplata este nemăsurată.

Vai, myrk! N-ai văzut Opel Corsa neagră? Hai la mine! Laughing Am mers cu așa ceva vreo 4 ani la serviciu. M-am inspirat din realitate. Very Happy
zaraza26
zaraza26
4
4


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Poezii de-ale membrilor - Pagina 9 Empty Re: Poezii de-ale membrilor

Mesaj  myrk Lun 10 Iun - 12:09

Laughing Vin. Vin roșu, demidulce. Laughing Uite că pitu a înțeles altceva. Dar dacă nu spunea, chiar dacă a interpretat un pic eronat, nu citeam eu poezia. Deci tot răul spre bine! Laughing

Mamă ce pozitivi suntem! Laughing
myrk
myrk
6
6


pitulicea și zaraza26 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Poezii de-ale membrilor - Pagina 9 Empty Re: Poezii de-ale membrilor

Mesaj  pitulicea Lun 10 Iun - 12:54

Eu mereu vad sumbru Laughing  Probabil si viitorul de dupa alegeri e roz, doar eu il vad negru.
Hai, mai scrieti niste poezeii, ca-mi place sa le citesc si sa le interpretez gresit Laughing Laughing


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Sam 22 Iun - 21:00, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


zaraza26 și Liviu Plesan apreciază acest mesaj

Sus In jos

Poezii de-ale membrilor - Pagina 9 Empty Re: Poezii de-ale membrilor

Mesaj  myrk Mar 11 Iun - 11:26

Da. Tu crezi că noi scriem poezii cât ai pocni din degete. Sau când, la comandă. Laughing

Poezia tre' să treacă prin screamătul creației. Sau freamătul, cum vrei. Așteaptă și tu. Laughing
myrk
myrk
6
6


pitulicea, zaraza26 și Liviu Plesan apreciază acest mesaj

Sus In jos

Poezii de-ale membrilor - Pagina 9 Empty Re: Poezii de-ale membrilor

Mesaj  danutz Sam 22 Iun - 17:53

In antiteza cu prima poezie postata acum cateva zile au rezultat urmatoarele versuri Smile

In loc de urare

De aceasta data
Nu-ti urez nimic
As putea doar daca
M-ai ruga un pic

Eu am spus destule
De ani buni incoace
De aceasta data
Nu mai pot si pace

Asta nu inseamna
Ca nu imi doresc
A ta rugaminte
Cu drag s-o primesc

Pentru ca stii bine
Cum te pretuiesc
Vino tu la mine
Si iti daruiesc

Poate o urare
Poate altceva
Astept doar sa vina
Rugamintea ta
danutz
danutz
2
2


pitulicea și zaraza26 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Poezii de-ale membrilor - Pagina 9 Empty Re: Poezii de-ale membrilor

Mesaj  pitulicea Sam 22 Iun - 21:03

Asta-i mai vesela si mai optimista. Imi place mai mult asa ok In viata e bine sa lasi cate o usa deschisa spre fiecare om.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Poezii de-ale membrilor - Pagina 9 Empty Re: Poezii de-ale membrilor

Mesaj  danutz Dum 23 Iun - 11:05

Imi place ce ai spus cu usa deschisa,parca as fi spus-o eu.Multumesc Smile
danutz
danutz
2
2


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Poezii de-ale membrilor - Pagina 9 Empty Re: Poezii de-ale membrilor

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum