GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ZODIACUL SOFERILOR

+9
mielusica
mrs nobody
oli
Nana_Duval
masajerotik10
Radu
habibi77
snow
pitulicea
13 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

ZODIACUL SOFERILOR Empty Sofer in functie de zodie

Mesaj  pitulicea Vin 26 Feb - 20:56

Soferul Berbec
Berbecul isi doreste sa fie primul care are ultimul model de masina pentru a atrage atentia tuturor vecinilor. De asemenea, tot el va fi primul care o va urca intr-un pom, uitandu-se dupa trecatori daca il admira.

Soferul Taur
Cel mai nou prototip al unei masini ar fi pe placul Taurului, chiar daca inca nu a aparut pe piata, acesta ar da orice sa o aiba. Ii plac lucrurile originale, vrand sa iasa in evidenta, prefera sa isi duca masina la un tuning auto.

Soferul Gemeni
Gemenii prefera, desigur, doua masini. Una pentru familie, cu care sa isi plimbe nevasta si copiii la iesiri in weekend, iar cealalta pentru ei. Cea din urma este dotata cu tot felul de echipamente de fite, sistem audio performant, jante, plasme si alte optiuni extravagante.

Soferul Rac

Prefera o masina micuta si draguta precum una de jucarie. O masina japoneza de mici dimensiuni si pe baterii, nepoluanta, i s-ar potrivi cel mai bine. O sa i se faca mila si ii va cere scuze cand va merge cu ea pe teren accidentat.

Soferul Leu
O masina decapotabila este cea mai potrivita pentru un Leu. El isi doreste sa fie admirat alaturi de automobilul sau impunator prin lux si eleganta.

Soferul Fecioara
Fecioara prefera o masina sigura. Nu vrea geamuri in diverse tente de culori, ci o cat mai buna vizibilitate. Masina trebuie sa fie destul de mare pentru a rezista in eventualitatea unui accident. Un SUV, nu neaparat luxos, este cel mai potrivit.

Soferul Balanta
Balanta nu are nicio preferinta, este innebunita sa conduca. Poate fi o rabla, un tractor sau ultimul racnet de masina, pentru Balanta este important doar sa se deplaseze cu o viteza decenta si sa isi rezolve treburile.

Soferul Scorpion
Intimitatea este un punct important pentru Scorpion, prin urmare masina trebuie sa aiba neaparat geamuri de culoare inchisa. E intotdeauna pregatit pentru o aventura pe bancheta din spate.

Soferul Sagetator
Orice cutie metalica veche, fie si un cazan, care se poate deplasa din punctul A in punctul B, fara a implica prea multe costuri, este masina ideala pentru un Sagetator.

Soferul Capricorn
Cand vine vorba de masini, Capricornul este foarte pretentios, masinile decente il fac sa se simta ca si cum ar merge cu un mijloc de transport in comun. Masinile mari, luxoase sunt in topul preferintelor acestor nativi.

Soferul Varsator
Masina trebuie sa ofere o ambianta placuta, sa aiba un sistem de sunet preformant, tapiserie de culoare deschisa, nu neaparat din piele, si inca un lucru foarte important este odorizantul, care trebuie sa fie de cea mai buna calitate.

Soferul Pesti
"Chiar trebuie sa invat sa conduc? La ce imi va folosi?"


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Joi 8 Sept - 14:33, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ZODIACUL SOFERILOR Empty Re: ZODIACUL SOFERILOR

Mesaj  pitulicea Vin 26 Feb - 20:57

Prefera o masina micuta si draguta precum una de jucarie.

E pe naiba Very Happy D'aia visez numa' la 4x4 si la un Pathfinder? Very Happy Sa fie mica?
Din contra.... imi plac mari, cat mai mari What a Face car sa strivesc totul in cale
La volan


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Joi 8 Sept - 14:31, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ZODIACUL SOFERILOR Empty Re: ZODIACUL SOFERILOR

Mesaj  snow Vin 26 Feb - 21:02

rolling on the floor rolling on the floor Cazan?
snow
snow
6
6


Sus In jos

ZODIACUL SOFERILOR Empty Re: ZODIACUL SOFERILOR

Mesaj  pitulicea Vin 26 Feb - 21:03

Lasa ca pui tu mana pe cazanul ala si faci masina din el car
Parca nu stim noi? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ZODIACUL SOFERILOR Empty ZODIACUL SOFERILOR

Mesaj  snow Mier 21 Apr - 21:15

Berbec

Berbecul conduce destul de bine. Dar asta nu prea conteaza caci orice activitate, inclusiv sofatul, este, pentru el, o competitie si, bineinteles, trebuie sa iasa pe primul loc. Trebuie sa fie primul care pleaca de la semafor, chiar daca e la sfarsitul cozii, trebuie sa fie cel mai rapid de pe sosea, chiar daca e la volanul unui Oltcit si, bineinteles, trebuie sa puna mana pe cel mai bun loc de parcare, chiar daca incalca drepturile persoanelor cu handicap. Ambitia il transforma intr-un sofer nesabuit si grabit. Din pacate, pentru el, de multe ori, ajunge de pe primul loc direct in topul intamplarilor ridicole: isi "parcheaza" masina in fantana arteziana, plonjeaza in rauri, se rastoarna in parcare.

Taur

Si taurul ar putea un sofer bun daca nu ar exista proverbiala lui ambitie, de multe ori prosteasca. Daca te apropii de o coliziune frontala cu un Taur, fii tu cel care renunta, pentru ca el va accelera pana in ultimul moment, doar ca sa-ti arate ca nu se da la o parte pentru nimeni. Cand nu are motive sa fie ambitios, Taurul se inchide in masina lui si habar nu are ca exista o lume si in afara. Atata timp cat are stomacul plin, benzina in rezervor si nu il preseaza vreo necesitate naturala, el se simte bine si putin ii pasa de ceea ce se intampla in exterior. Isi va vedea de drumul lui, fara sa-i pese de nevoile celorlati soferi sau de bunul simt in trafic.

Gemeni

Geamanul este cosmarul oricarei companii de asigurari. Nelinistit, se plictiseste usor, devine frustrat cand lucrurile se misca incet si simte mereu nevoia sa faca mai multe lucruri in acelasi timp. Dupa ce ia nenumarate amenzi, se hotaraste sa nu mai vorbeasca la telefon in timp ce conduce. Dar, pentru ca ceva tot trebuie sa faca, isi gaseste alte ocupatii la fel de placute: se machiaza, isi face manichiura, citeste ziarul, isi potriveste radioul. De acum nu mai ia amenzi, dar intra in toate gardurile pe care le intalneste in cale. Masina unui geaman este intotdeauna peticita, plina de zgarieturi si indoituri.

Rac

Racul este prietenos si ii face placere sa aiba grija de ceilalti. In viata de zi cu zi, aceasta este o calitate, insa in trafic nu-l ajuta deloc. Pe ceilalti soferi aproape ca ii considera parte din familia sa. Drept urmare, incearca sa-i protejeze ca si cum ar fi cu totii copiii lui. Daca cineva iti face loc sa intri intr-o coloana cand nimeni nu-ti da prioritate, atunci acela este cu siguranta un Rac. Ti-ar da si o roata de la masina lui daca i-ai cere-o. Din pacate pentru el, aceasta politete si grija excesiva pentru ceilalti il fac sa intarzie in trafic mai mult decat orice alt sofer.

Leu

Leu simte nevoia sa fie rege si pe sosea. Masina de lux e tronul sau. Insa nu se opreste aici. De teama ca s-ar putea face de ras, nu conduce decat daca este un sofer bun si stapaneste perfect toate manevrele. Din pacate, « sofer bun » are un alt inteles pentru el decat pentru ceilalti. Pentru Leu, un sofer bun este cel care conduce cu viteza o masina puternica, cel care circula pe trotuar ca sa scape de aglomeratie, cel care trece pe rosu sau parcheaza pe linia de tramvai. In loc sa primeasca plecaciuni si cuvinte de lauda, ca orice rege, Leul primeste amenzi si injuraturi. Insa lui nu-i pasa. E prea mandru ca sa se amesteca printre ceilalti si sa stea la coada odata cu ei.


Fecioara

Fecioara este tipicara si adesea se rataceste printre detalii, pierzand din vedere ce e mai important. Nu pleaca de pe loc fara sa-si aranjeze scaunul, oglinzile si centura, asa cum a invatat la scoala de soferi si nu-i pasa de coada imensa care se formeaza in spatele ei. Prea ocupata sa respecte, ca la carte, regulile de circulatie uita ca mai sunt si altii pe aceeasi strada. Isi aminteste de ei, atunci cand ii vede ca gresesc si e gata oricand sa traga pe dreapta doar ca sa faca morala vreunui sofer mai tanar si mai zglobiu. Feciora are cele mai putine sanse sa fie implicata intr-un accident, insa are cele mai mari sanse sa provoace unul in urma ei.

Balanta

Un lucru atat de practic cum este sofatul nu se impaca deloc cu caracterul boem al Balantei. Mai degraba se deplaseaza cu bicicleta decat cu masina. Dar daca indeplinirea scopurilor sale nobile o cere va merge si cu masina. Permanent in cautarea echilibrului, Balanta ar putea conduce bine daca nu ar fi atat de preocupata sa ia decizia corecta. Depasesc sau nu? Stanga sau dreapta? Parchez aici sau acolo? Orice decizie, oricat de mica, primeste maximum de importanta si timp. Desi ar putea sa para un sofer precaut, Balanta este doar nehotarata, ceea ce nu o ajuta deloc in traficul aglomerat si ii aduce numai «urari de bine » din partea celorlalti.

Scorpion

Scorpionul este pasional si se implica total in tot ce face, iar sofatul nu este o exceptie. Are principii clare in ce priveste marca masinii pe care o conduce. Se ataseaza de masina ca de un prieten si are grija de ea de parca ar fi copil. Cand conduce este atat de concentrat de parca soarta intregii lumi ar depinde de el. De-ar fi fost asa lumea ar fi disparut de mult. Pentru ca tocami pasiunea care il caracterizeaza il face un sofer nesabuit si razbunator. Daca ii tai calea sau i se pare lui ca-i tai calea, e in stare sa te urmareasca kilometri intregi pana cand va avea ocazia sa ti-o plateasca cu aceeasi moneda.

Sagetator

Sagetatorul crede ca sofeaza cu stil. Ii plac masinile scumpe, muzica la nivelul maxim si orice lucru care atrage atentia asupra lui. Mai mult, ii place sa riste si, pentru ca are experienta in asta, crede ca poate s-o faca in siguranta. Masina decapotabila, intr-o culoare tipatoare, care intra in depasiri spectaculoase si riscante este cu siguranta condusa de un sagetator. Un sagetator care probabil vorbeste si la telefon in acelasi timp pentru ca in masina se simte izolat si are nevoie sa comunice. De ce face asta? Nici el nu stie. Cert e ca la un moment dat ii va parea rau.

Capricorn

Capricornul se gandeste mai mult la scopul sau si mai putin la mijloacele prin care il atinge. Tot ce conteaza pentru el este ca trebuie sa ajunga in locul X. Mai putin il intereseaza cum ajunge acolo. Nu conteaza aspectul si pretul masinii pe care o conduce. In schimb conteaza sa fie in perfecta stare de functionare. Capricornul nu-si risca nici timpul, daramite viata. Viteza, spectacolul nu sunt pentru el. Conduce prudent, uneori excesiv de prudent, si n-ar depasi limita de viteza nici daca viata lui ar depinde de asta. Daca te grabesti nu te urca in masina lui. S-ar putea sa ajungi mult mai tarziu decat ai fi crezut vreodata.

Varsator

Varsatorul sta sub semnul lui Uranus, planeta independentei si a vitezei. Asta se vede perfect in modul sau de a cnduce: cu viteza, fara sa-i pese de reguli, ca si cum ar fi singur pe strada. Ar putea fi un sofer bun, daca s-ar controla putin. In majoritatea timpului este impulsiv si nesabuit, deci predispus accidentelor. Mai mult, este iresponsabil si in ce priveste masina pe care o considera un fel de perpetuum mobile. Habar nu are cand trebuie sa puna benzina sau sa faca un schimb de ulei. Inainte sa pleci cu el la drum lung, asigura-te ca ii functioneaza directia si frana si ca are destula benzina in rezervor.

Pesti

Pestele e una din acele persoane care nu ar trebui sa primeasca permis. Daca este capabil sa conduca 15 minute in timpul examenului, asta nu inseamna ca poate face un drum lung. Chiar si cand se straduieste sa se concentreze, gandul ii zboara aiurea, nici el nu stie la ce. Sofatul necesita o atentie deosebita, calitate care Pestelui ii lipseste cu desavarsire. Visand la valuri si flori de camp, nu vede semnele de prioritate, trecerile de pietoni sau stopurile masine din fata. De fapt, cel mai frecvent accident la pesti este tamponarea din spate. Pur si simplu nu are prezenta de spirit necesara ca sa franeze la timp.
snow
snow
6
6


Sus In jos

ZODIACUL SOFERILOR Empty Re: ZODIACUL SOFERILOR

Mesaj  pitulicea Vin 23 Apr - 21:04

Racul este prietenos si ii face placere sa aiba grija de ceilalti. In viata de zi cu zi, aceasta este o calitate, insa in trafic nu-l ajuta deloc. Pe ceilalti soferi aproape ca ii considera parte din familia sa. Drept urmare, incearca sa-i protejeze ca si cum ar fi cu totii copiii lui. Daca cineva iti face loc sa intri intr-o coloana cand nimeni nu-ti da prioritate, atunci acela este cu siguranta un Rac. Ti-ar da si o roata de la masina lui daca i-ai cere-o. Din pacate pentru el, aceasta politete si grija excesiva pentru ceilalti il fac sa intarzie in trafic mai mult decat orice alt sofer.
Cata dreptate are Laughing Laughing Laughing
Eu, cu bunul simt care ma caracterizeaza, nu prea am ce cauta printre nebunii de pe sosea Very Happy
Numai eu stau dupa fiecare si imi fac griji pentru ei.... de s-a si enervat sora-mea pe mine: "Da' mai lasa-i in pace, nu te mai gandi la altii!"
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ZODIACUL SOFERILOR Empty Re: ZODIACUL SOFERILOR

Mesaj  snow Vin 23 Apr - 21:10

Very Happy
Hai cu mine, eu...in dreapta, nu la volan.
Durata?.. Very Happy intre 5 si 6 zile.!
Rezultat...acasa rac, pe drum, la volan... Evil
snow
snow
6
6


Sus In jos

ZODIACUL SOFERILOR Empty Re: ZODIACUL SOFERILOR

Mesaj  pitulicea Vin 23 Apr - 21:11

Care-i dreapta? Laughing Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ZODIACUL SOFERILOR Empty Re: ZODIACUL SOFERILOR

Mesaj  habibi77 Vin 23 Apr - 21:12

Pesti

Pestele e una din acele persoane care nu ar trebui sa primeasca permis. Daca este capabil sa conduca 15 minute in timpul examenului, asta nu inseamna ca poate face un drum lung. Chiar si cand se straduieste sa se concentreze, gandul ii zboara aiurea, nici el nu stie la ce. Sofatul necesita o atentie deosebita, calitate care Pestelui ii lipseste cu desavarsire. Visand la valuri si flori de camp, nu vede semnele de prioritate, trecerile de pietoni sau stopurile masine din fata. De fapt, cel mai frecvent accident la pesti este tamponarea din spate. Pur si simplu nu are prezenta de spirit necesara ca sa franeze la timp.

Imi place pe la spate, auzi. Laughing Laughing
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

ZODIACUL SOFERILOR Empty Re: ZODIACUL SOFERILOR

Mesaj  Radu Vin 23 Apr - 21:15

rolling on the floor
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

ZODIACUL SOFERILOR Empty Re: ZODIACUL SOFERILOR

Mesaj  pitulicea Vin 23 Apr - 21:16

DA....eu am o mare problema cu asta. Nu stiu care-i dreapta si care-i stanga, decat daca mimez scrisul. Asa imi dau seama care-i dreapta. Iar la volan, nu prea am timp sa fac asa ceva. Problema asta o am de cand ma stiu Very Happy Cat am facut scoala de sofer, reusisem sa ma obisnuiesc.... eu sunt stanga, scaunul de langa mine dreapta. Invatasem chestia asta. Dar daca mi-ai fi spus brusc: "ridica mana stanga sus", n-as fi facut-o pana nu-mi derulam in gand toate invatamintele ... eu= stanga, scaunul=dreapta Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ZODIACUL SOFERILOR Empty Re: ZODIACUL SOFERILOR

Mesaj  habibi77 Vin 23 Apr - 21:17

rolling on the floor rolling on the floor
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

ZODIACUL SOFERILOR Empty Re: ZODIACUL SOFERILOR

Mesaj  pitulicea Vin 23 Apr - 21:17

habibi77 a scris:Imi place pe la spate, auzi. Laughing Laughing

rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ZODIACUL SOFERILOR Empty Re: ZODIACUL SOFERILOR

Mesaj  snow Vin 23 Apr - 21:18

Sad Si voi va lasati amagiti de asa ceva?
Asta e facut de militieni Very Happy
snow
snow
6
6


Sus In jos

ZODIACUL SOFERILOR Empty Re: ZODIACUL SOFERILOR

Mesaj  habibi77 Vin 23 Apr - 21:19

Eu nu cred in "horoscoape"....eu sunt atenta la volan...adica in dreapta Laughing
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

ZODIACUL SOFERILOR Empty Re: ZODIACUL SOFERILOR

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum