GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Visele si realitatea

+43
Annmarie
Florin Popa
SoulOfOcean
East17
dorina_s
Pingu
myrk
itina
freda white
eledas
RALUCA
mielusica
dcbal
Ostional
Queensland
Obi-Wan Kenobi
Constantin
Amrita
shadow
teardrop
parwous
serpico
Adriatica
tegeusa
Anna
Angel
Irinna
atat de simplu
lexus
zexe
sharp00714
Nana_Duval
oli
daffy_
Demostene
mrs nobody
lynn
Radu
HAUU_HAUU
aspidistra76
habibi77
pitulicea
snow
47 participanți

Pagina 33 din 43 Înapoi  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 38 ... 43  Urmatorul

In jos

Visele si realitatea - Pagina 33 Empty Visele si realitatea

Mesaj  snow Sam 10 Apr - 10:17

Rezumarea primului mesaj :

Se spune ca daca iti amintesti ziua ce ai visat noaptea, visele se vor implini.
Asa sa fie? Rolling Eyes
snow
snow
6
6


Sus In jos


Visele si realitatea - Pagina 33 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  myrk Mier 11 Ian - 13:30

Laughing Da, extrem de logice comentariile tale! Razz Laughing Sper ca problemele tale sa se rezolve cat mai curand. confused

Sa revin la vise. Am visat iarasi mult, dar mai vag de data aceasta. Ghiciti cine urmeaza! Nu, nu e Dobrescu, e Pitulicea! De data aceasta nu e prea clar visul, pitulicea nu stiu daca apare sau apare doar fugitiv, cum am spus, visul e neclar.
Sa povestim, dar. Ma pusese pitu sef peste o biblioteca. Era biblioteca ei si trebuia sa am grija de ea. Era o biblioteca frumoasa, cu multe carti, unele erau deosebite. Trebuia sa fiu atent cu cartile si cui le imprumut. Nu trebuia sa-i insel increderea, si nici nu aveam de gand sa o fac. Cam atat cu pitu!

Apoi am calatorit prin alte dimensiuni, un amic voia sa(-mi) vanda tablouri, mesteresc tot felul de aparate, canta muzica, mai apare din cand in cand si nevasta-mea (uneori mai sumar imbracata), pasari exotice, papagali, pasari de curte, oi, ciobani si caini care vor sa ma atace, pajisti inverzite, linii de inalta tensiune. Daca imi mai aduc aminte, mai scriu. Un lucru mi-a ramas insa intiparit din toate: in fata lui pitu si a propriei constiinte, vreau sa fiu responsabil! Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 33 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  pitulicea Joi 12 Ian - 21:40

rolling on the floor rolling on the floor Esti de groaza.
Totusi, interesant e ca ai visat corect. La biblioteca mea tin foarte mult si n-as lasa se se atinga de ea decat un om in care am incredere. Daca mi-ar distruge sau pierde vreo carte, odata cu ea mi-ar pierde si increderea.
De unde stiai toate astea? scratch Am discutat vreodata despre asa ceva? De fapt, am mai spus cate ceva despre asta pe forum... dar nu stiu daca erai de fata la discutii sau nu.

De data asta am retinut si eu ceva din visul meu. Am visat ca mi-am pierdut aparatul foto.
Ciudat e ca visele in care apare sau NU apare aparatul foto, sunt cele pe care nu le uit niciodata Laughing Sunt asa de afectata cand ma trezesc, incat nu pot sa le uit. Am mai povestit si altadata, mai pe la inceputul topicului, ca cel mai des vis pe care l-am avut in viata mea (s-a repetat de cel putin 10 ori) a fost acela ca plec intr-o vacanta si-mi uit aparatul foto acasa.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 33 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  myrk Joi 12 Ian - 22:14

Nu stiam nimic despre biblioteca ta si nici n-am discutat despre asta. Ca sa vezi ce inseamna unele vise. confused

myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 33 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  atat de simplu Vin 13 Ian - 7:16

Eu stiam despre biblioteca pitulicei, dar n-am visat despre ea. Laughing
Aseara m-a sunat o amica, dar eram prea obosita si nu i-am raspuns la telefon. Very Happy Noaptea trecuta am visat-o, probabil ma simteam putin de tot vinovata. confused Parca eram in bucataria mea si am scos toata mancarea din frigider ( in realitate n-am atata Laughing ) si am pus-o pe masa. In colt erau doua clatite umplute cu dulceata. Din una am muscat, desi nu-mi era foame, apoi m-am dus la somn. Dimineata nu mai era nimic pe masa, curatase amica mea, era si ea la mine. Acum nu stiu daca a mancat din mancare, cert este ca a disparut si eu am facut aceasta conexiune. Nu m-am enervat in vis, consideram ca merita sa manance. A, clatitele sigur le mancase, ca ma gandeam ca a mancat-o si pe aia inceputa. Twisted Evil Eu n-as fi facut asta, oricat de prietena mi-ar fi fost. Embarassed Si am mai visat ceva cu ea, dar nu-mi amintesc in momentul asta.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 33 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  myrk Vin 13 Ian - 9:27

Pofticioasa amica! Probabil se gandea la tine si tu la ea, pentru ca n-ai raspuns la telefon. S-o intrebi si pe ea daca te-a visat! Neaparat sa-i spui ca e o nehalita! Laughing

Simpla, ghinionul tau: iar te-am visat! Laughing Culmea e ca m-am trezit binisor, am adormit inapoi si am continuat visul de unde a ramas. Era prea interesant! Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 33 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  pitulicea Vin 13 Ian - 9:59

Laughing Laughing Mereu ma distrati cu visele voastre. Asta nu-i un motiv sa nu le mai povestiti Razz
am scos toata mancarea din frigider ( in realitate n-am atata Laughing )
Asta a fost buna de tot rolling on the floor

Credeam ca gasesc aici un vis lung... cu Florin. Laughing M-am inselat de doua ori. O data ca n-am gasit visul lui myrk si a doua oara ca nu era vorba de Florin, ci de atat de simplu. Laughing Nu-i bai. Sigur e ceva interesant Evil
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 33 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  Florin Popa Vin 13 Ian - 10:02

De ce visele cu mine ar fi mai lungi decat cu ceilalti? Laughing L-am stresat prea tare pe myrk cu inimioarele? Laughing Nici nu stie el ce-l asteapta. Laughing
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 33 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  myrk Vin 13 Ian - 10:37

Se facea ca trebuia sa ma intalnesc cu Simpla. Cred ca era in orasul ei, ca nu cunosteam zona. Dar doi oameni rai si foarte puternici cautau sa ne impiedice sa ne intalnim si imi faceam mie tot felul de sicane. Unuia ii retinusem numele, dar l-am uitat pana dimineata, desi cand m-am trezit prima data m-am straduit sa-i memorez numele. Cu toate acestea, am reusit sa ne intalnim. Simpla ma astepta, cu inca doua amice; cand a vazut ca ma apropii, a inceput sa ma analizeze si sa gandeasca: dragut baiatul, dar cam slabut. Very Happy Laughing Ma rog, simteam asta telepatic, in vis, dupa privirea ei. Laughing
Simpla era draguta, ca de obicei, bine imbracata, cu o fusta mini si cu picioarele frumoase si arata bine la fata si tinerica. Am inaintat putin stanjenit, dar hotarat spre fete si m-am desteptat.

Seria a doua (dupa ce am adormit inapoi): eram in pat cu Simpla. Nu stiu cum se intamplase, dar ma miscasem rapid! Laughing Era acelasi pat din visul cu doua zile inainte: eram in camera Simplei. Eram cam mototol si Simpla incepuse sa-si piarda increderea in performantele mele barbatesti. Stiam ca n-are dreptate, desi in vis supozitiile si logica de fier ale Simplei se confirmau: ce-i in mana nu-i minciuna. Iar neminciuna era cam molcuta! Laughing Apoi m-am ambitionat eu si cu tactica si cu rabdarea-mi caracteristice, am inceput sa facem sex. Mm, era destul de placut, ii placea si Simplei: incet-incet temerile i s-au domolit, pana au incetat complet! Laughing
Apoi iarasi cineva cauta sa ne bage bete in roate, ne urmarea- ca asa-i in vis- nu stiam cine, totul era cam neclar, asa ca ne-am oprit putin din treaba, apoi am continuat cu a doua partida de sex. Parca schimbasem si pozitia- Simpla era minunata la pat, pasarica ei era in aria mea vizuala si ne simteam foarte bine amandoi. Presupun. Laughing Asa m-am trezit iarasi.

Apoi, dupa ce am adormit, am avut treaba cu nevasta-mea pana dimineata. Logic, dupa o asemenea aventura, fie ea numai nocturna. Laughing Nu stiu exact ce-am visat, nu-mi aduc aminte, dar tot felul de intamplari, placute sau mai putin placute. Spre finalul visului, am visat c-a murit si soacra-mea (desi in realitate e moarta de mult timp- in vis era vie). Aveam necazuri cu sotia si cu inmormantarea. Si asa m-am desteptat de tot.

Simple vise! Nu le bagati in seama! Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 33 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  Florin Popa Vin 13 Ian - 10:46

Esti nebun, myrk. rolling on the floor Faceai sex sau dragoste? Laughing
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 33 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  pitulicea Vin 13 Ian - 10:54

rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor Nu esti sanatos. Rad aci ca proasta.
Oare si atat de simplu o sa rada la fel de bine? Razz Sau o sa te ia de urechi?

Inca o data ajung la concluzia ca duci lipsa de sex Razz Si inca o data ma minunez, cum poti sa continui un vis dupa ce l-ai intrerupt? Eu nu pot sa fac asta, oicat ma straduiesc. Iar visele frumoase, chiar as vrea sa le continui, dar se transforma in altele.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 33 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  myrk Vin 13 Ian - 11:04

Mai, parea sex. Da' dupa ritm parea ca facem dragoste! Laughing

Stau si eu si ma minunez (cum de s-a reluat visul). Dar am mai patit sa se reia anumite vise. Mi-ar fi parut rau sa nu se intample, sa raman cu buzele umflate! Laughing In realitate nu ma arunc asa cu capul inainte ca berbecul. Pitu, eu cred ca-s niste dorinte refulate pe undeva prin subconstient. Curiozitatea nativa, dorinta de aventura, setea de cunoastere si diversitate ar putea fi cauzele! Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 33 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  Florin Popa Vin 13 Ian - 11:06

Incearca la "Dorinte efemere". Laughing
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 33 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  myrk Vin 13 Ian - 11:08

Mai bine cu un mp! Laughing Pai Simpla n-are de ce sa se supere. Ar trebui sa-mi multumeasca. Sau cel putin sa fie multumita sufleteste! Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 33 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  atat de simplu Vin 13 Ian - 11:46

Eu tocmai mananc, dar am si ras ce-i drept. Dupa cocosi si cuci, trebuia sa apara aici si pasarica. Laughing Laughing Laughing Asa. Apoi eu nu inteleg cum eram bine imbracata daca aveam o fusta scurta... Eram prost imbracata. Laughing Din moment ce tot apar in visele lui Mircea, ceva se intampla. Suspect Eu nu ma gandesc la el. Suspect
Apoi m-am ambitionat eu si cu tactica si cu rabdarea-mi caracteristice
Tu te-ai fi ambitionat, dar eu stau prost cu rabdarea. Laughing Si la cat de slabut esti (ca tot imi ghicesti gandurile), te-as fi putut da jos din pat. N-ai fi primul. rolling on the floor rolling on the floor
Apoi iarasi cineva cauta sa ne bage bete in roate
Eu cred ca era nevasta-ta. Ia cauta bine prin memorie, n-ai intalnit-o in vis? rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor
dupa ce am adormit, am avut treaba cu nevasta-mea pana dimineata
Vezi? Ar trebui sa-mi multumesti tu, nu invers. banana
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 33 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  pitulicea Vin 13 Ian - 11:50

rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor Sa stii ca nevasta-sa era.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 33 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 33 din 43 Înapoi  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 38 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum