GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Visele si realitatea

+43
Annmarie
Florin Popa
SoulOfOcean
East17
dorina_s
Pingu
myrk
itina
freda white
eledas
RALUCA
mielusica
dcbal
Ostional
Queensland
Obi-Wan Kenobi
Constantin
Amrita
shadow
teardrop
parwous
serpico
Adriatica
tegeusa
Anna
Angel
Irinna
atat de simplu
lexus
zexe
sharp00714
Nana_Duval
oli
daffy_
Demostene
mrs nobody
lynn
Radu
HAUU_HAUU
aspidistra76
habibi77
pitulicea
snow
47 participanți

Pagina 32 din 43 Înapoi  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 37 ... 43  Urmatorul

In jos

Visele si realitatea - Pagina 32 Empty Visele si realitatea

Mesaj  snow Sam 10 Apr - 10:17

Rezumarea primului mesaj :

Se spune ca daca iti amintesti ziua ce ai visat noaptea, visele se vor implini.
Asa sa fie? Rolling Eyes
snow
snow
6
6


Sus In jos


Visele si realitatea - Pagina 32 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  Florin Popa Mar 10 Ian - 8:59

Ma innebuneste inimioara aia... saraca cum se zbate sa scape de-acolo Laughing
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 32 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  shadow Mar 10 Ian - 9:28

atat de simplu a scris: ....De obicei retineam ce-am visat, mai ales daca ma tot trezeam si apoi reluam visul. Neutral

Da , e curios , de obicei visele urate sunt retinute Rolling Eyes  ... Simplo , poate n-ai visat nimic , doar te-ai trezit  asa cu o stare nedefinita , usor negativa Razz ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 32 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  pitulicea Mar 10 Ian - 11:16

Eu dupa ce ma trezesc, nu mai reiau visul. Incep altul.

Laughing Laughing Sunteti niste figuri, cu visele voastre. Atat de simplu mereu viseaza "incalcit" Laughing
La mine vad ca-i o perioada de haos. Nu mai dorm adanc, nu mai visez sau daca visez nu mai stiu ce-am visat. confused
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 32 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  atat de simplu Mar 10 Ian - 11:47

Ba am visat. Razz Mi-am si amintit cand m-am trezit prima data, am si rumegat putin, apoi am adormit iar, apoi iar mi-am amintit, dar dimineata uitasem complet visul. Very Happy Dar tin minte ca am visat. Laughing Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 32 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  Florin Popa Mar 10 Ian - 12:01

Zvacul e de vina, pitu. Laughing
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 32 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  myrk Mar 10 Ian - 13:46

Am visat-o azi-noapte (de fapt azi dimineata) pe Simpla. Eram in vizita la ea acasa, mai eram cu cineva si ne-a facut patul sa dormim. Eu am ridicat capul s-o vad cum arata, eram curios. Simpla era intr-o camasuta de noapte foarte scurta. Am analizat-o din cap pana-n picioare si am inceput, bineinteles, cu picioarele. Very Happy Laughing Na, asa era visul, nu l-am programat eu! Avea picioarele slabe si faine, apoi eram foarte curios cum arata la fata, n-o vazusem niciodata. Am ridicat privirea: era tunsa scurt, blonda, parul foarte aranjat, ingrijit, frumoasa la fata si tenul foarte bine ingrijit, parca era si putin bronzata faţa, nu avea tenul foarte alb cum il au fetele blonde. Uau- mi-am zis, ce fata faina Simpla! Parc-ar fi o actrita de top americana! Apoi s-a schimbat visul. Sunt convins ca daca o intalnesc pe Simpla pe strada, o voi recunoaste dupa fata din vis. Fata, nu faţa! Laughing

Inca doua vise mi-au ramas intiparite in memorie de dimineata: ajutam o femeie care bause si nu se putea tine pe picioare. Alte doua incercau sa o ridice, dar nu puteau. M-am dus, am ajutat-o sa se ridice si am vrut sa-i dau bani de drum, dar a refuzat. Ma ruga insistent sa fiu cat mai discret despre intamplare, si in timp ce ii aduceam argumente sa aiba incredere in mine, s-a transformat in... Basescu! Laughing Domnul Basescu zambea la mine, cum il stim, mi-a strans mana si a plecat, s-a urcat intr-un autobuz si dus a fost.

Al treilea: ma suna la telefon o fata faina, o unguroaica pe care am cunoscut-o cand am avut amandoi niste interventii pe cord. Ma suna si n-am apucat sa raspund, sa vorbesc cu ea, sa vad ce mai face. Eram mirat ca ma suna, nu mai vorbisem de foarte multi ani. In timp ce priveam spre ecranul telefonului, s-a incheiat si acest vis.

Ce de vise!
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 32 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  Florin Popa Mar 10 Ian - 13:51

Ce mult visezi pentru o singura noapte, myrk. Laughing De dormit, cand mai dormi? Laughing
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 32 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  myrk Mar 10 Ian - 13:54

Laughing Habar n-am! Am visat mai mult, dar nu mai tin minte! Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 32 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  pitulicea Mar 10 Ian - 15:42

rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor Zapacitule. Faina faza cu Basescu. Io zic sa nu te mai uiti la stiri.
Mai bine stai pe foum. Uite, visezi frumos, cu atat de simplu Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 32 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  myrk Mar 10 Ian - 15:52

Pai nu prea ma uit, pituliceo. S-ar parea ca la noapte, dupa toate probabilitatile, tu urmezi! Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 32 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  Florin Popa Mar 10 Ian - 15:59

Numai sa nu urmeze Dobrescu Laughing
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 32 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  myrk Mar 10 Ian - 16:19

Laughing Asta ar fi un cosmar, un vis urat! Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 32 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  atat de simplu Mar 10 Ian - 17:05

Mircea, nu promit sa te visez la fel de bine la noapte. Laughing Ba chiar s-ar putea sa nu te visez deloc. rolling on the floor Vad ca visezi si tu la fel de mult ca mine, de aia nu mai apuc sa ma odihnesc. nail biting Tot nu mi-am amintit visul de noaptea trecuta. Very Happy Poate retin macar unul din noaptea asta. Twisted Evil
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 32 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  myrk Mar 10 Ian - 17:33

Decat urat, mai bine sa nu ma visezi deloc! Razz Laughing Ma rog, cine poate promite ce si cum sa viseze? Oricum, nu mi-am propus sa visez pe cineva anume. Important este sa visam frumos... daca tot visam. Wink
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 32 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  atat de simplu Mar 10 Ian - 18:34

Nimeni nu poate promite, de aia mi s-a parut comica asocierea promisiunii cu visul. Razz E o promisiune desarta, cu alte cuvinte nu te-as fi visat nici sa fi vrut. rolling on the floor rolling on the floor Am fost atenta la formulare. thinking Sa stii ca visul tau de noaptea trecuta are o interpretare pentru mine. Smile Am o mica problema si are legatura cu visul tau. Razz
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 32 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 32 din 43 Înapoi  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 37 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum