GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Leapşa

+25
casp
eledas
Queensland
Wolff
mario368
liviaionita
cris_is
Methea
Faun
Vax Populi
lion
VictorMilitaru
parwous
Vica
Ravian
myrk
mastermind
mielusica
atat de simplu
sharp00714
pitulicea
RALUCA
itina
dorina_s
lynn
29 participanți

Pagina 18 din 24 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24  Urmatorul

In jos

Leapşa - Pagina 18 Empty Leapşa

Mesaj  lynn Dum 28 Mar - 23:56

Rezumarea primului mesaj :

E ca o leapşă normală, o primeşti, "alergi" o vreme, apoi o dai mai departe.
alerg eu prima cu 5 lucruri mai puţin cunoscute despre mine.

1. ador folkul
2. în liceu am fost rockăriţă
3. vreau să-mi fac un tatuaj pe picior
4. îmi place crema de zahăr ars
5. e primul an petrecut departe de ai mei.

leapşa merge mai departe la snow
lynn
lynn
3
3


Sus In jos


Leapşa - Pagina 18 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Vizitator Joi 30 Iul - 11:54

Itina scumpo, din cer sigur nu pica, dar asta stii si tu f bine Laughing
Tu insa esti sigur cu picioarele pe pamant si un om bun, chiar daca ai impresia ca te-ai mai asprit putin. Cred ca este si f. greu sa ramai bun si inocent in Romania zilelor noastre. Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Leapşa - Pagina 18 Empty Re: Leapşa

Mesaj  itina Joi 30 Iul - 13:26

Multumesc, Doro. Pup you E frumos sa citesti vorbe spuse din suflet! Smile
itina
itina
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 18 Empty Re: Leapşa

Mesaj  pitulicea Joi 30 Iul - 20:36

Ce lucruri frumoase am citit aici, despre fiecare dintre cei care au prins leapsa ok  Ramasesem in urma, tocmai la pagina 12... De atunci tot citesc si citesc si citesc... si votez si votez si votez.
Sunteti niste oameni minunati, interesanti, hazlii. Mi-e greu sa mai fac acum comentarii, daca v-ati miscat atat de repede cu postatul (iar eu atat de incet cu cititul).  O sa comentez doar la ultima postare, inainte sa apuce sa posteze si eledas si sa raman iar de tren.

Itina, cand e sa pice din cer, va pica... crede-ma Smile La fel mi-a picat si mie. Poti sa faci sute de eforturi disperate sa gasesti pe cineva si tot n-ai sa gasesti ce iti doresti si ce ti se potriveste, decat atunci cand vrea Cel de Sus Smile
Cat despre viitor, lasa-l acolo unde e. Vine el la tine. Deocamdata traieste clipa Wink
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 18 Empty Re: Leapşa

Mesaj  itina Joi 30 Iul - 22:35

Si eu gandesc la fel, Pitu. Multumesc. Smile
itina
itina
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 18 Empty Re: Leapşa

Mesaj  mario368 Mar 4 Aug - 14:45

Interesanta si faina descriere Itina !!
Si eu m-as mai plimba uneori pe coclauri , insa aliatul meu....timpul ....fuge mult mai repede decat pot eu sa alerg...asa ca ...mai rar pe coclauri.... Laughing
mario368
mario368
4
4


Sus In jos

Leapşa - Pagina 18 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Vica Mar 4 Aug - 22:46

Cum sa nu fii rasfatata itina cu fata asta nevinovata Laughing Laughing Traieste fiecare clipa cu intensitate si bucurie pentru ca viata este atat de frumoasa cand o traiesti langa persoanele dragi.
Vica
Vica
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 18 Empty Re: Leapşa

Mesaj  itina Joi 6 Aug - 7:12

Multumesc, dragilor! Smile
itina
itina
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 18 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Vizitator Mier 12 Aug - 10:17

Azi am vazut si eu leapsa Itinei si bineinteles ca sunt obligata sa-i dau un verde in ciuda rautatii mele in crestere. Laughing Si subscriu ca la sedinta antevorbitorilor mei, cand o fi sa fie va fi. Si pentru mine la fel ! Laughing Pup you flower S-o anuntam pe Eledas. Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Leapşa - Pagina 18 Empty Re: Leapşa

Mesaj  itina Mier 12 Aug - 14:00

Rautate in crestere? Multumesc oricum, Aella.
itina
itina
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 18 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Vizitator Mier 12 Aug - 14:21

Te parafrazam ironic, nu cred ca poti deveni o persoana rea daca fondul tau este bun. Daca te referi la rautacisme, astea sunt asa ca sarea si piperul, nu sunt din suflet ci doar din gura. Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Leapşa - Pagina 18 Empty Re: Leapşa

Mesaj  itina Joi 13 Aug - 7:02

Iar eu am uitat sa bag emoticonul Laughing ! Ca ma amuzasei! Razz Si pe bune, mi-ar placea sa pot trece prin viata mai calma decat sunt desi lumea ma stie ca sunt dar eu vreau si mai si! Si as vrea sa fiu ceva mai altruista... Dar gata! Mi-a trecut randul! O asteptam pe Eledas! Smile
itina
itina
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 18 Empty Re: Leapşa

Mesaj  eledas Joi 13 Aug - 13:09

Itinooo! Dupa ce ca intru din rar in mai rar pe aici. ma mai fericisi si cu o "leapsa"  confused

1) In general nu-mi place sa vorbesc despre mine. In schimb imi place sa ma analizez, sa ma caut si sa ma gasesc pe mine pentru mine, dat fiind faptul ca prin natura umana, toti suntem inevitabil, mereu intr-o anumita faza de schimbare/transformare sufleteasca, si nu pot accepta sa imi simt sufletul ca intr-o temnita ci vreau sa fiu propria stapana a simtirilor mele pentru a ramane bine ancorata in prezent. Cu atat mai mult cu cat acum sunt intr-o perioada in care nu ma simt bine in pielea mea, as vrea sa schimb cate ceva, trebuie sa schimb cate ceva si o voi face cat de curand.
2) Personal ma consider o rebela in ciuda varstei, fac ce vreau, numai cand vreau si daca vreau (excluzand programul de servici care este existential necesar) si sunt pregatita mereu sa suport consecintele in cazul in care as da gres. Mereu reactionez din "stomac" ceva de genul hotarare luata, hotarare indeplinita. Foarte rare ori stau in cumpana pentru ca sa nu apuc sa ma razgandesc si sa nu pot spune "imi pare rau de ceea ce nu am facut" In schimb in multe seminare de igiena psihica (la servici obligatorii) mi se spune ca sunt extrem de controlata. Se poate sa ma vad eu atat de diferit fata de cum ma vad altii!?? confused

3) Despre faptul ca ma inderpt cu pasi repezi spre 55 si minte ioc, drept dovada ca stau cu tinerelele pe forum, nu mai vorbesc. La Evil ca n-o sa ma apuc de studiat intens filozofia desi nu este de dat la o parte si de multe uneori ma intreb "de ce sunt aici, care este sensul?" (nu pe forum) ...
4) Nu-mi place sa calc rufe dar nu suport nici sa le vad necalcate asa ca, am luat hotararea ca din septembrie imi iau femeie la calcat. Asta este clar ca buna ziua!
5) Uneori sunt taioasa (la vorba) pentru a imi sustine punctul de vedere iar cand nu reusesc, zic ca tine si fac ca mine. Au austrieci si nemtii astia o vorba care, in viata reala mi se potriveste :  "Die hat Haare auf den Zähnen" = "are par pe dinti" Laughing Cei care vorbesc germana pot interpreta mai bine sensul, sa va traduca ei Laughing
Stop! Terminat "relatare"!

Leapsa i-o dau la Rolling Eyes mario368 Punct
eledas
eledas
4
4


Sus In jos

Leapşa - Pagina 18 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Vizitator Joi 13 Aug - 13:21

Hai ca bine a facut Itina ca te-a fericit pe tine cu leapsa si pe noi sa te citim. Cred ca avem varsta pe care o simtim nu cea din actele de identitate, asa ca tine-o tot asa. Bine ai venit in clubul femeilor care fac ce vor si nu le place sa calce, dar uite ca mai exista barbati care adora sa faca asta, Wolff de exemplu ne da clasa si toate l-am vrea in casa. Laughing
Mi-a placut tot ce-ai scris. ok flower
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Leapşa - Pagina 18 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Vizitator Joi 13 Aug - 13:31

Si mie, ca nici eu nu-s mai mintoasa si-mi petrec timpul pe forum cu pustoaicele...dar daca pe ele nu le deranjeaza, pe mine nici atat Laughing Laughing
Esti cumva varsator Eledas? Ca am gasit multe chestii in comun cu tine si la care nu ma asteptam Laughing
Felicitari, frumos te-ai analizat, verdeee!  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Leapşa - Pagina 18 Empty Re: Leapşa

Mesaj  eledas Joi 13 Aug - 13:41

Multumesc aella!
Doro! eu sunt o contradictie Laughing  Adica rac (atipic cu spune Pit mereu) cu ascendent in berbec. Doua semne zodiacale care se bat cap in cap din orice privinta.
eledas
eledas
4
4


Sus In jos

Leapşa - Pagina 18 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 18 din 24 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum