GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Leapşa

+25
casp
eledas
Queensland
Wolff
mario368
liviaionita
cris_is
Methea
Faun
Vax Populi
lion
VictorMilitaru
parwous
Vica
Ravian
myrk
mastermind
mielusica
atat de simplu
sharp00714
pitulicea
RALUCA
itina
dorina_s
lynn
29 participanți

Pagina 17 din 24 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 20 ... 24  Urmatorul

In jos

Leapşa - Pagina 17 Empty Leapşa

Mesaj  lynn Dum 28 Mar - 23:56

Rezumarea primului mesaj :

E ca o leapşă normală, o primeşti, "alergi" o vreme, apoi o dai mai departe.
alerg eu prima cu 5 lucruri mai puţin cunoscute despre mine.

1. ador folkul
2. în liceu am fost rockăriţă
3. vreau să-mi fac un tatuaj pe picior
4. îmi place crema de zahăr ars
5. e primul an petrecut departe de ai mei.

leapşa merge mai departe la snow
lynn
lynn
3
3


Sus In jos


Leapşa - Pagina 17 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Vizitator Mier 17 Iun - 23:06

Foarte frumos Queeny, ma felicit ca ti-am pasat leapsa, mi-era dor sa te citesc si era singura solutie. Ma bucur din tot sufletul pentru tine, meriti tot ce e mai bun si mai frumos, atat tu cat si noi toti ! flower
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Leapşa - Pagina 17 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Queensland Joi 18 Iun - 10:42

Mersi mult, Aella! Pup you
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 17 Empty Leapsa

Mesaj  mario368 Joi 18 Iun - 14:17

Felicitari Queen , frumoasa si spumoasa descriere ....cred ca ai fi putut deveni o scriitoare de succes daca te orientai spre condei.....
mario368
mario368
4
4


Sus In jos

Leapşa - Pagina 17 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Queensland Sam 20 Iun - 11:13

Multumesc, Mario ! Pup you Mi s-a mai spus asta Very Happy
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 17 Empty Re: Leapşa

Mesaj  atat de simplu Vin 10 Iul - 23:06

Văzusem cândva ca trebuia să răspund, însă am uitat. Queen, e doar un joc, spunem atât cât vrem să spunem.  Smile
1.A trebuit sa-l eutanasiez pe Richisor si n-am mai fost om o bună bucată de timp.
2. La două săptămâni după asta am "dat" peste o cățelușă mică, mică și primul lucru pe care l-am spus a fost: "nu-i prea frumoasă".
3. A vrut cineva să ia cățelușa si mi-am zis ca de-i mai bine,așa se va intampla... dar n-a mai luat-o.
4.Dacă n-a luat-o, m-am gândit sa-i dau si-un nume, având în vedere ca am grijă de ea de pe dată de 9 iunie.
5.Așa ca am un nou suflețel la care să mă gândesc : Crampotel.  Smile
 Să meargă la Dorina, nu știu prea multe despre ea.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 17 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Vizitator Vin 10 Iul - 23:17

Imi pare tare rau pentru Richisor, Simply! Este cumplit cand trebuie sa ne despartim de prietenii nostri necuvantatori. Sad
Sa-ti traiasca si sa te bucure mult Crampotel! Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Leapşa - Pagina 17 Empty Re: Leapşa

Mesaj  atat de simplu Vin 10 Iul - 23:24

M-am atașat de ea fără sa-mi dau seama. Să fie așa cum spui tu, ,Doro.

Naiba s-o ia de virgulă în plus, numai n-am reușit s-o șterg. Very Happy
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 17 Empty Re: Leapşa

Mesaj  dorina_s Sam 11 Iul - 10:50

Cateva lucruri despre mine
1  Cred cu tarie in dragoste si daca ajungi sa iti gasesti "printul" tine-l legat cu o panglica
2. Nu imi place sa mi se iasa din cuvant si daca am hotarat ceva, acel ceva e "batut in cuie" Laughing
3. Sunt directa si impunatoare catodata rece si distanta la prima vedere, ca la a doua cu siguranta te fac sa razi
4. Profit la maxim de atuurile cu care m-a inzestrat natura
5. Daca s-ar face o excursie pe Marte as face tot posibilul sa ma inscriu la ea

predau stafeta Itinei!
dorina_s
dorina_s
5
5


Sus In jos

Leapşa - Pagina 17 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Vizitator Sam 11 Iul - 13:49

Uite o fata pe care nu este bine s-o superi Laughing Laughing Imi inghit observatiile si ii dau un verde Dorinei ptr. sinceritate Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Leapşa - Pagina 17 Empty Re: Leapşa

Mesaj  dorina_s Mier 15 Iul - 20:31

observatiile sunt binevenite
dorina_s
dorina_s
5
5


Sus In jos

Leapşa - Pagina 17 Empty Re: Leapşa

Mesaj  itina Mier 15 Iul - 22:53

Multumesc, Dorina! Laughing Si acum ce sa fac? Zic sa mai astept putin ca sa digere lumea ce ai spus tu. Razz
itina
itina
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 17 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Vizitator Joi 16 Iul - 13:02

dorina_schiopu a scris:observatiile sunt binevenite

nu era nimic grav Smile ma gandeam ca sa nu ti se iasa niciodata din cuvant, poate sa devina tare plictisitor, din cate stiu nimeni nu are intotdeauna dreptate. Sa ai deschidere si spre parerea celuilalt este nu numai binevenit dar si necesar, gandeste-te numai cum s-ar simti partenerul tau sa faca strict numai ce spui tu, ca un catelus Razz
O alta parere personala este sa nu legi pe nimeni, nici macar cu o panglica invizibila, mai devreme sau mai tarziu se va impotrivi incercand sa se elibere, este in firea omului sa fie liber, dar cum spuneam...e doar o parere de-a mea. Smile
Si ultima... este deja planificata prima expeditie cu oameni spre Marte in 2023, ai ratat-o Laughing printre ultimii 100 selectati in urma celor 3 runde de examene, se afla si o romanca care-i stabilita in Canada Smile Dar este o expeditie one way, adica de dus se duc, de intors...nu Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Leapşa - Pagina 17 Empty Re: Leapşa

Mesaj  atat de simplu Lun 20 Iul - 17:14

Laughing Și rămân acolo? E nevoie de curaj pentru asta, ca să nu spun altfel.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 17 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Vizitator Lun 20 Iul - 20:23

acolo raman Simply, cred ca nu mai au cum sa se intoarca, poate din lipsa de combustibil, sau poate se strica la aterizare, cine stie? Dar tacaniti sigur sunt, cred ca tot un fel de tacaniti din astia ne-au dat jos din copaci Wink Razz
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Leapşa - Pagina 17 Empty Re: Leapşa

Mesaj  itina Joi 30 Iul - 8:22

Am amanat, am uitat, mi-am amintit iar am uitat... Daca n-o fac nici acum, probabil ma va prinde Craciunul cu leapsa nepasata. Laughing
1. In ultima vreme cand nu sunt la munca, sunt prin coclauri cu fii-mea, nu stam locului deloc! Dar e vara si vara asa-i mai ales cand avem noroc de timp prielnic.
2. Ma zapaceste lumea de cap sa-mi gasesc pe cineva(inclusiv fii-mea) iar eu nu si nu! Laughing De ce? Poate pentru ca astept imposibilul sau poate pentru ca astept sa-mi pice din cer. Alegeti ce varianta doriti. Wink
3. De la o vreme am senzatia ca ca am devenit o persoana mai rea. Incerc sa constientizez asta ca sa limitez efectele dar nu stiu de ce imi dau seama doar dupa ce am facut ce nu trebuia sa fac sau am zis ce nu trebuia sa zic. Sad Si imi pare rau!
4. Nu vreau sa ma gandesc la viitorul indepartat. Pur si simplu prezentul de acum mi se pare cel mai bun.
5. Inca ma simt o rasfatata. Din toate punctele de vedere.

Pasez la Eledas.
itina
itina
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 17 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 17 din 24 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 20 ... 24  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum