GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

DIN LUMEA SPORTULUI

+31
Wolff
myrk
itina
kam3l3on
freda white
RALUCA
Pingu
shadow
elis27
Obi-Wan Kenobi
serpico
zexe
tegeusa
seaman65
Nana_Duval
mihaic3001
daffy_
oli
elly
dragos
bursuc
atat de simplu
Mr Nobody
juliette
aspidistra76
bostanul_spatial
habibi77
Radu
snow
kitty
pitulicea
35 participanți

Pagina 28 din 30 Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30  Urmatorul

In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 28 Empty DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  pitulicea Lun 25 Ian - 19:40

Rezumarea primului mesaj :

Jucatoarea de tenis Venus Williams a socat publicul cu tinuta sa in timpul ultimei sale evolutii la Australian Open.
In timpul partidei disputate cu Lucie Safarova, pe care a reusit sa o invinga, tenismena a atras atentia cand s-a aplecat dupa un prosop si a lasat impresia ca nu poarta lenjerie intima. Ulterior, ocupanta locului 6 in clasamentul WTA a explicat incidentul: "Am purtat chiloti, doar ca erau de aceeasi culoare cu pielea mea..."


A avea, sau a nu avea chiloti? Aceasta-i intrebarea Very Happy
Totusi, cu asa o fustita, nu cred ca ar fi cineva atat de nebun, incat sa joace tenis fara lenjerie intima.


https://www.youtube.com/watch?v=B2Fgt3LeabE
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 28 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  myrk Sam 7 Oct - 11:26

Simona Halep numarul 1 mondial la tenis feminin, astazi, acum, dupa ce a invins-o pe Ostapenko in semifinalele turneului de la Beijing. Bravo, Simona! Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 28 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  pitulicea Sam 7 Oct - 12:15

Wooooow, ce performata Surprised Felicitari Simonei! cat flower wine smile
Pana si eu, care nu-s deloc pasionata de sport, ma simt emotionata Smile Foarte frumos sa vezi ca avem si astfel de oameni in tara asta plina de oameni de doi bani.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 28 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  myrk Sam 7 Oct - 12:25

La tenis poti privi, este sportul "alb", frumos, curat. Iar daca vrei emotii, priveste la meciurile Simonei. Te vei simti ca intr-un avion care face acrobatii aeriene. Laughing

Ai vrut sa spui oameni cu bani. S-avem pardon. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 28 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  myrk Mier 11 Iul - 21:13

Despre campionatul mondial de fotbal, n-am apucat sa spun nimic. Iar de pe smartphone imi vine greu sa scriu.

Pe scurt, la campionatul asta am mers pe Anglia. Pana acum mi-a iesit. Sa vedem daca pana la capat.  Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 28 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  pitulicea Mier 11 Iul - 21:36

E campionat de fotbal acum? Rolling Eyes Ce bine ca n-am un barbat in casa Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 28 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  myrk Vin 13 Iul - 17:33

Da? Bucura-te, atunci!  Razz

Anglia a plecat acasa, desi o vedeam campioana mondiala. A luat bataie de la Croatia, chiar de parea, in prima repriza, ca englezii se vor califica fara probleme in finala. In a doua parte a jocului insa si in prelungiri, au fost dominati de croati. Acum nu pot sa nu tin decat cu croatii. Nu vreau sa castige infatuatii francezi. 

Dupa meci, a fost intervievata presedinta Croatiei. Simpatica, frumoasa, desteapta, vorbind o engleza fluenta si impecabila. Faceam o comparatie in gand intre presedinta lor si Veorica noastra, care, desi se lauda ca stie engleza, in prezenta oficialilor straini, are nevoie de translator. Cam asta e diferenta de cultura si civilizatie intre noi si alte popoare. Dar e bine ca noi suntem rotunzi, mereu. Si campioni mondiali la amicale.  Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 28 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  myrk Joi 22 Aug - 0:21

Am citit o declaratie a lui Cornel Dinu despre Gabriel Tamas. Gabi Tamas e un fotbalist bun si frumusel care a fost adus la Dinamo de Cornel Dinu (pe cand era antrenor la Dinamo) de la Brasov. Cand era foarte tinerel, Tamas pare-mi-se ca a plecat de la Dinamo la o echipa din Anglia. Iar englezii se pare ca nu sunt cei mai cuminti oameni din lume, in special fotbalistii, dupa meciuri, se imbata zdravan si se distreaza cu femei (vezi si cazul Adrian Mutu), apoi... se antreneaza normal. La fotbal. Si tot asa. Laughing Iar baiatul Tamas n-a rezistat nici el ispitei culturale din Anglia. Laughing

Cum Cornel Dinu e cunoscut pentru declaratiile sale cu accente filozofice si umoristice, am citit declaratia lui pana la capat. Iata ce spune renumitul om de fotbal, pe scurt: cand l-am cunoscut pe Tamas, era ca o fata mare. Nu stiu cand a intrat diavolul intr-insul, probabil atunci cand a plecat in Anglia. Laughing

Scurt si la obiect. Laughing Chestia e ca mie imi place Tamas, ca persoana si ca fotbalist. Eu cred ca ceea ce il cam face s-o ia razna e nitel aroganta lui, face unele declaratii elucubrante. In esenta lui, eu insa il vad un baiat bun, chiar daca presa incearca sa-l demonizeze.

M-a amuzat declaratia lui Dinu. Acu', ma gandesc ca fetele mari, cand calca pe bec, pe langa ce mai intra in ele, nu stiu daca si simultan, mai intra si diavolul, conform Dinu Cornel. Si dupa aia, tin'-te! Laughing

Sa fim cuminti. Wink Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 28 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  pitulicea Joi 22 Aug - 11:24

Laughing Laughing Nu stiu cine-i Gabriel Tamas, dar uite-asa am aflat de existenta lui. Si de existenta si de transformare Wink Deci nu mai e fata mare Very Happy
Da' cu ce incurca asta la alergatul dupa minge si sutul la poarta? scratch Virginii joaca mai bine? Intreb si eu, ca nu ma pricep Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 28 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  myrk Joi 22 Aug - 13:32

Prostitutia are multe fete. Fetze. Laughing Aici nu era vorba despre virginitate sexuala, ci despre faptul ca baiatul asta bea. Chiar daca ai o constitutie fizica robusta, o viata extrasportiva dezordonata te deregleaza in primul rand mental. Te zapaceste, te deconcentreaza, mintea ti-e la altele. Dupa ce faci tampenii, ai nevoie de o oarecare perioada de timp ca sa-ti revii. Unii nu-si mai revin niciodata.  Laughing  D-aia pe vremuri fotbalistii, inaintea unor meciuri importante, intrau in cantonamente de cateva saptamani. Laughing

Acu' e democratie, peste tot. Very Happy Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 28 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  pitulicea Joi 22 Aug - 13:44

Aha. Daca bea, e de neiertat Razz
Da, cam multa democratie. Evil
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 28 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  myrk Joi 22 Aug - 14:04

Nu intereseaza pe nimeni iertarea la care te gandesti tu. Razz Ideea e sa joace pentru echipa cand intra pe teren. Tamas si-a dat autogol, a dat mingea cu capul in propria poarta. De asta a fost luat in colimator. Si s-a gasit explicatia: diavolul. Laughing

Cum am spus, eu il consider un baiat bun. Wink
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 28 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  pitulicea Joi 22 Aug - 14:32

Laughing Laughing Pai in cazul asta diavolul e de vina, nu el Laughing Sa-l ia pe diavol in colimator. La biserica, toata lumea!
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 28 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  myrk Joi 22 Aug - 22:44

Pai pe diavol nu-l vede lumea, doar prin om se vede, prin efecte. Daca nu esti atent, si la biserica se mai pot lipi de tine si alti diavoli, care ies din altii, pe langa ala mic pe care-l aveai tu. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 28 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  myrk Lun 2 Sept - 23:31

Mă uit la digisport, la nişte nume de fotbalişti: Carnat, Lazar. Intenţionat am scris cu diacritice. Adică pe ăia îi cheamă Cârnat (sau Cârnaţ), Lazăr. Ce tot Carnat şi Lazar?

Mai erau nume de astea simpatice: Jilavu, Mutu, Surdu, Hora, Papură, Briceag. Mai sunt câteva, dar nu mi le aduc aminte acum. Unele ar trebuie schimbate obligatoriu. Laughing

Papură între timp a devenit antrenor la Craiova. Când au luat bătaie oltenii recent, intr-un meci internaţional, televiziunile au titrat: oltenii lui Papură (vodă- zic eu). Laughing

Este un fotbalist olandez, Virgil van Dijk, joacă în Anglia. Pe tricoul lui de joc scrie Virgil- Virgil simplu. Dick în engleză înseamnă sculă, se scrie altfel dar se pronunţă la fel. Unii comentatori pronunţă van Diik, dar e Dick toată ziua. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 28 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  pitulicea Mar 3 Sept - 9:09

Laughing Laughing Numele sunt nume. De ce sa le schimbi? Sa ramana asa cum au fost de la parinti ori de la stramosi.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 28 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 28 din 30 Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum