GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vecinul nostru, extraterestrul

+2
itina
habibi77
6 participanți

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 3 Empty Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  habibi77 Sam 9 Noi - 21:59

Rezumarea primului mesaj :

La ora actuală, Institutul de Cercetare SETI (Search for Extra-Terrestrial Intelligence - Detectarea Inteligenţelor Extraterestre) din California (SUA) se pregăteşte să reia cercetările, dezvoltând în acest scop o reţea specială de radiotelescoape, numită Allen Telescope Array (ATA) - Reţeaua de Telescoape Allen. Acest nou model de reţea este alcătuit din zeci de antene parabolice având, fiecare dintre ele, un diametru de 6 metri şi care sunt interconectate pentru a forma un ansamblu mult superior, prin sensibilitatea recepţiei, în raport cu cea mai performantă antenă parabolică ce există în prezent, aparţinând observatorului din Arecibo. ATA a devenit deja operaţională în anul 2007 cu 45 de telescoape, dar va fi finalizat abia peste 3 ani, când vor fi în funcţiune 350 de telescoape ce vor fi interconectate pentru a forma un ansamblu de o mare sensibilitate.


Biblia ne spune ca D-zeu ne-a creat "dupa chipul si asemanarea sa" Pe ei cine i-a creat?

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 3 Extracoverint
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 3 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  atat de simplu Dum 10 Noi - 18:35

Na, cum a ratat Itina rapirea. Laughing  Presimt ca acum ii pare rau ca a fost asa grabita. Laughing 
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 3 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  pitulicea Dum 10 Noi - 19:27

Mai oameni buni....habi a deschis un subiect serios, iar voi ati inceput si aici cu mistourile. E frumos?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 3 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  itina Dum 10 Noi - 19:28

Poza mea nu-i la misto. confused 
itina
itina
6
6


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 3 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  pitulicea Dum 10 Noi - 19:31

Am zis eu ceva de poza? Laughing 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 3 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  itina Dum 10 Noi - 19:34

Pot sa pun o filmare cu un ozn? Smile Dar nu-i filmata de mine. Neutral 
itina
itina
6
6


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 3 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  atat de simplu Dum 10 Noi - 19:34

Eu sunt convinsa ca Habi va gusta glumele (daca o deranjeaza, sa ne spuna). Smile Se poate glumi si despre ceva serios.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 3 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  habibi77 Dum 10 Noi - 19:38

Dragii mei, eu apreciez glumele voastre mai mult decat va imaginati. Vreau sa va simtiti liberi sa spuneti orice. Smile 

Itina, poti posta orice consideri ca are legatura cu subiectul. Nu trebuie sa fie filmat de tine. Smile 
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 3 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  itina Dum 10 Noi - 19:48



Pentru o farsa, se uita cam multi oameni pe cer... Si mai e si zi, lumina! Smile
itina
itina
6
6


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 3 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  habibi77 Mar 12 Noi - 15:09

Chiar e farsa? Eu nu-mi dau seama prea bine ce-i acolo. thinking 
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 3 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  freda white Mar 12 Noi - 15:22

pai hai sa o luam ca dupa biblie. Dumnezeu a facut cerul si pamantul. daca a facut pamantul inseamna ca tot el a facut si celelalte planete. ok. si de ce nu le-ar fi populat si pe celelalte? sau macar pe cateva dintre ele. ar fi absurd ca o entitate cu capacitate atat de mare de creatie sa se opreasca doar la noi.
freda white
freda white
4
4


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 3 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  habibi77 Mar 12 Noi - 15:36

Ok. S-o luam altfel.....Darwin zice ca am iesit din supa primordiala.....De ce ar exista doar o supa? Laughing 
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 3 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  itina Mar 12 Noi - 17:06

E bine ca toata lumea e de acord. Razz 
itina
itina
6
6


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 3 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  myrk Joi 13 Feb - 17:44

In timp ce ma plimbam cu naveta mea spatiala (de bere), am facut poza asta! Nu e prelucrata in nici un fel! Spuneti-mi voi daca nu avem vizitatori! scratch Laughing
Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 3 0oeu
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 3 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  pitulicea Joi 13 Feb - 17:55

Laughing Laughing Laughing Ce-ai pozat acolo .... si cata bere ai baut inainte?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 3 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  myrk Joi 13 Feb - 17:59

Eram intr-o cladire si am pozat norii!  confused N-am zis ca am baut!  Very Happy Ca daca beam... spuneati ca am vedenii!  Laughing Razz 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 3 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum