GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vecinul nostru, extraterestrul

+2
itina
habibi77
6 participanți

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 2 Empty Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  habibi77 Sam 9 Noi - 21:59

Rezumarea primului mesaj :

La ora actuală, Institutul de Cercetare SETI (Search for Extra-Terrestrial Intelligence - Detectarea Inteligenţelor Extraterestre) din California (SUA) se pregăteşte să reia cercetările, dezvoltând în acest scop o reţea specială de radiotelescoape, numită Allen Telescope Array (ATA) - Reţeaua de Telescoape Allen. Acest nou model de reţea este alcătuit din zeci de antene parabolice având, fiecare dintre ele, un diametru de 6 metri şi care sunt interconectate pentru a forma un ansamblu mult superior, prin sensibilitatea recepţiei, în raport cu cea mai performantă antenă parabolică ce există în prezent, aparţinând observatorului din Arecibo. ATA a devenit deja operaţională în anul 2007 cu 45 de telescoape, dar va fi finalizat abia peste 3 ani, când vor fi în funcţiune 350 de telescoape ce vor fi interconectate pentru a forma un ansamblu de o mare sensibilitate.


Biblia ne spune ca D-zeu ne-a creat "dupa chipul si asemanarea sa" Pe ei cine i-a creat?

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 2 Extracoverint
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 2 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  myrk Dum 10 Noi - 15:10

Este foarte mult de povestit... si v-ati plictisi! Smile As putea sa va pun o intrebare insa: ce inseamna forma superioara de viata? Asta implicand si aspectul material, si cel spiritual! Smile 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 2 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  itina Dum 10 Noi - 15:14

Astia-s norii mei, de aproape si de departe! Smile 

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 2 Wav9



Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 2 Aytm

itina
itina
6
6


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 2 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  myrk Dum 10 Noi - 15:20

Interesant! Smile 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 2 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  itina Dum 10 Noi - 15:21

E de dat la ziare, nu? Razz 
itina
itina
6
6


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 2 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  pitulicea Dum 10 Noi - 15:28

Woooow Surprised Surprised  Foarte interesant. Chiar bizar Laughing 
Fain sa poti vedea si surprinde cu aparatul foto asa o ciudatenie. Nu se intampla prea des.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 2 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  habibi77 Dum 10 Noi - 15:51

Chiar ca e bizar! Laughing Laughing 
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 2 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  pitulicea Dum 10 Noi - 15:54

Sigur erau doar nori? Laughing  Niste nevinovati de nori? Prea arata SF.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 2 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  Vizitator Dum 10 Noi - 16:03

Chiar te duce cu gandul la un OZN.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 2 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  myrk Dum 10 Noi - 16:05

Itina, pentru tine ar fi valabil titlul (de ziar Very Happy ) : vecinul meu, extraterestrul! Laughing 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 2 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  itina Dum 10 Noi - 16:20

Nu stiu ce sa zic. Fii-mea mi-a aratat si m-a intrebat daca ala e nor. Smile 
itina
itina
6
6


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 2 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  myrk Dum 10 Noi - 16:30

Ciudat! Smile Pai si intr-un final nu s-au imprastiat norisorii? Smile Sa nu zici c-ai fost rapita! Laughing 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 2 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  itina Dum 10 Noi - 16:31

Nu. Am facut poza si mi-am vazut de drum. confused 
itina
itina
6
6


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 2 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  myrk Dum 10 Noi - 16:36

Pacat! Ai pierdut o intalnire de gradul trei, iar noi o poveste! Laughing 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 2 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  itina Dum 10 Noi - 16:42

Exact de extraterestri imi ardea mie! Laughing Mergeam la piata, era tarziu, aveam de facut cumparaturi si pe urma si mancare! Neutral 
itina
itina
6
6


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 2 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  myrk Dum 10 Noi - 17:47

Ei, vezi? De asta n-ai fost rapita! Laughing 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Vecinul nostru, extraterestrul - Pagina 2 Empty Re: Vecinul nostru, extraterestrul

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum