GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cristalele si aura

+10
seaman65
Nana_Duval
atat de simplu
john42189
aspidistra76
Radu
redsun
snow
pitulicea
habibi77
14 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Cristalele si aura - Pagina 5 Empty Cristalele si aura

Mesaj  habibi77 Sam 20 Feb - 18:12

Rezumarea primului mesaj :

Purtati cristalele urmatoare aproape de corpul dumneavoastra ( in contact cu pielea daca este posibil) pentru ca ele sa indeplineasca urmatoarele functii:

Ambra este un protector antic, aliniaza aura la corpul fizic, minte si spirit. Extrage energia negativa si purifica astfel aura.

Ametistul purifica cu blandete aura, inchide rupturile si protejeaza inspirand energia divina.

Obsidian negru transparent ( lacrima de apas ) protejeaza cu blandete aura, impiedicand absorbtia energiilor negative.

Jadul negru pastreaza aura departe de negativitate.

Piatra sangelui este un purificator eteric foarte benefic pt aura.

Citrinul purifica si aliniaza aura , umpland bresele.

Fluorina si turmalina furnizeaza un scut psihic.

Turmalina verde vindeca gaurile din aura.

Jaisul protejeaja aura de gandurile negative ale celor din jur.

Magnetitul fortifica aura.

cuartzul purifica, protejeaza si mareste campul auric, sigiland gaurile.

Kunzinitul si selenitul protejeaza aura de influientele mentale .

Petalitul are o vibratie foarte puternica, elibereaza aura de karma negativa si de entitati.

Cuartzul fumuriu ancoreaza energia si dizolva tiparele negative inchise in aura.

Extras din \"Totul despre cristale , mica enciclopedie\" de Judy Hall


Ultima editare efectuata de catre habibi77 in Sam 20 Feb - 18:18, editata de 1 ori
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Cristalele si aura - Pagina 5 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  pitulicea Lun 26 Apr - 10:19

Poate ne povestesti si cum te-a ajutat Smile In ce sens?
Ajutor pur spiritual?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 5 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  redsun Mar 27 Apr - 9:05

Doar emotonal, am trecut printr-o perioada foarte trista. Practic, dormeam cu ele in mana, quartul in stanga si selenitul in dreapta. Dimineata le purificam in apa rece si le asezam la soare pe terasa, iar seara le luam iar cu mine in pat. Pot spune ca m-au ajutat.
two heart
redsun
redsun
2
2


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 5 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  pitulicea Mar 27 Apr - 9:08

Dar daca a fost autosugestie?
Daca a fost un fel de .... efect Placebo, sa zicem? Eu una, continui sa fiu sceptica Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 5 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  habibi77 Mar 27 Apr - 9:14

Nu este autosugestie si azi am sa-ti explic si cum functioneaza, dar sa-mi fac putin timp. Smile
Sunt curioasa daca redsun stie Smile
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 5 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  redsun Mar 27 Apr - 9:29

Asa cum v-am mai spus si de granate, am un sirag de granate pe care-l port atunci cand sunt lipsita de energie.
Ca sa va spun metoda mea, e simpla ,am vb cu cele doua cristale si le-am rugat prin puterea lor sa ma ajute . Pentru ca nu intamplator mi-au aparut in viata atunci cand aveam nevoie de ceva mai puternic decat inima si mintea mea de om ,de ceea le-am tinut in maini diferite in stanga era sufletul si in dreapta gandul ,le-am rugat sa ma calauzeasca si sa-mi dea liniste si claritate in ganduri si sentimente.
Este minunat in acea perioada am simtit legatura creeata intre mine si ele. Acum ma uit cu mare drag la ele. Cand voi fii mai linistita am sa le rog sa evoluez spiritual. Simt ca am nevoie sa evoluez in acest fel. flower
redsun
redsun
2
2


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 5 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  habibi77 Mar 27 Apr - 9:53

Eu asteptam o explicatie mai "stiintifica", dar ceea ce ai spus tu este perfect adevarat. La baza materiei este energia. Aceasta energie vibreaza cu o anumita frecventa. Materia, asa cum o stim noi, exista datorita vibratiilor de frecventa mica. Asta se numeste condensare. Tot ce exista este vibratie, chiar si pamantul are propria vibratie , care pana prin anii 90 a fost constanta, de aprox 7.8 hertzi. De atunci a inceput sa creasca ......trecem printr-o serie de schimbari pe care nu le sesizam......inima noastra este conectata la "inima" pamantului si implicit la frecventa cu care acesta vibreaza. Inima noastra este un rezonator. Asta are implicatii in modul in care simtim...curand, cand frecventa pamantului va ajunge la 13 herti nu vom mai fi capabili sa simtim frica si ura, pt ca aceste frecvente nu vor mai fi sustinute de nimic.
Cristalele au si ele fiecare propria frecventa. Atunci cand le purtam ele ne ridica nivelul vibrational. La inceput, daca diferentele sunt notabile, in viata celui care le poarta apar tot felul de evenimente care au menirea de a-l face sa se schimbe. Emotiile noastre schimba frecventa cu care noi vibram sau ele pot fi influientate de ceva mai puternic decat noi...cristalele. Very Happy

continuarea mai tarziu.. Laughing
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 5 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  redsun Mar 27 Apr - 10:20

Exact ai spus lucrurilor pe nume....stiam eu ca tu stii mult mai mult .Asta e marea mea incercare incerc sa ma aliniez la vibratia pamantului.
redsun
redsun
2
2


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 5 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  redsun Mar 27 Apr - 10:24

Nimic nu e stiintific, parerea mea e ca explicatiile stintifice sunt facute doar ca sa exprime gandirea limitata .De regula ce emanam ca gandire si explicatie e doar puterea mintii noastre omenesti ,toate teoriile se dezvolta in urma a niste informatii ,multe ,putine, eronate sau nu, nimeni nu e sigur ca a descoperit adevarul,toate sunt doar ipoteze bazate pe receptarea anumitor informatii asa zis stiintifice.
redsun
redsun
2
2


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 5 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  habibi77 Mar 27 Apr - 10:25

Totul are o explicatie logica si stiintifica Smile

Stringuri= Dumnezeu, gandeste-te la asta. Very Happy
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 5 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  redsun Mar 27 Apr - 10:29

Da Noi si Dumnezeu suntem una. Asta e singura explicatie plauzibila ,de cand stau si sap doar asta am gasit.Nimic nu simt ca e adevarat in afara de asta.Important e ceea ce simti ,gandirea e doar o forma de a te indeparta de adevar.
redsun
redsun
2
2


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 5 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  redsun Mar 27 Apr - 10:30

Mi-a trebuit mult timp sa ajung la aceasta concluzie. Dar am ajuns sa cred ca ceea ce simt nu ma inseala. Sufletul nu te inseala.
redsun
redsun
2
2


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 5 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  habibi77 Mar 27 Apr - 10:30

Energia este la baza a tot ce exista. Adevarat? Dumnezeu este energie. Noi suntem Dumnezei mai mici. Very Happy
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 5 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  redsun Mar 27 Apr - 10:32

Spune-mi si parerea ta, mi-ar place sa o citesc.
redsun
redsun
2
2


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 5 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  redsun Mar 27 Apr - 10:33

Parerea mea ca nu exista marime noi suntem unul nu dumnezei suntem un intreg facem parte dintr-un intreg.
redsun
redsun
2
2


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 5 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  redsun Mar 27 Apr - 10:35

Ca sa accedem la acea forma de energie trebuie sa simtim ca facem parte din ea.
redsun
redsun
2
2


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 5 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum