GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cristalele si aura

+10
seaman65
Nana_Duval
atat de simplu
john42189
aspidistra76
Radu
redsun
snow
pitulicea
habibi77
14 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Cristalele si aura - Pagina 11 Empty Cristalele si aura

Mesaj  habibi77 Sam 20 Feb - 18:12

Rezumarea primului mesaj :

Purtati cristalele urmatoare aproape de corpul dumneavoastra ( in contact cu pielea daca este posibil) pentru ca ele sa indeplineasca urmatoarele functii:

Ambra este un protector antic, aliniaza aura la corpul fizic, minte si spirit. Extrage energia negativa si purifica astfel aura.

Ametistul purifica cu blandete aura, inchide rupturile si protejeaza inspirand energia divina.

Obsidian negru transparent ( lacrima de apas ) protejeaza cu blandete aura, impiedicand absorbtia energiilor negative.

Jadul negru pastreaza aura departe de negativitate.

Piatra sangelui este un purificator eteric foarte benefic pt aura.

Citrinul purifica si aliniaza aura , umpland bresele.

Fluorina si turmalina furnizeaza un scut psihic.

Turmalina verde vindeca gaurile din aura.

Jaisul protejeaja aura de gandurile negative ale celor din jur.

Magnetitul fortifica aura.

cuartzul purifica, protejeaza si mareste campul auric, sigiland gaurile.

Kunzinitul si selenitul protejeaza aura de influientele mentale .

Petalitul are o vibratie foarte puternica, elibereaza aura de karma negativa si de entitati.

Cuartzul fumuriu ancoreaza energia si dizolva tiparele negative inchise in aura.

Extras din \"Totul despre cristale , mica enciclopedie\" de Judy Hall


Ultima editare efectuata de catre habibi77 in Sam 20 Feb - 18:18, editata de 1 ori
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Cristalele si aura - Pagina 11 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  atat de simplu Sam 30 Iul - 23:46

Totul frumos pana la "aderarea spre magie neagra".
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 11 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  Nana_Duval Sam 30 Iul - 23:47

Ioan, m-ai bagat in ceata..de la o carte despre cristale, ajungi la magie neagra?
Nana_Duval
Nana_Duval
5
5


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 11 Empty revin^pentru clarificari!

Mesaj  john42189 Dum 31 Iul - 0:00


Toata lumea a auzit de barbugi?
sint jucatori de zaruri care joaca si hainele de pe ei si chiar casa cu nevasta cu tot!
care este visul unui barbugiu? sa dea zaruri norocoase cu care sa cistige! adica comandate asa zis!
6:6 1:1 si cite cele!
exista o experinta care se deruleaza pe doua saptamini si in care la final ajungi sa influentezi nu stiu cum si sa ta apropi de un rezultat trecut de 70 procente de zaruri comandate! eu personal dadeam 6:6 de 3 ori la rind


pentru magia neagra nu sint in stare sa fac disertatia cu exemple pentru ca sint un pic obosit dar las deschisa discutia
ioan

john42189
1
1


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 11 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  Nana_Duval Dum 31 Iul - 0:01

In cazul asta , inseamna ca poti merge pe strada si sa dai comanda creierului sa gaseasca bani! cred ca te-ai imbogati
Nana_Duval
Nana_Duval
5
5


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 11 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  atat de simplu Dum 31 Iul - 0:03

Eu nu cred in astfel de experiente.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 11 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  seaman65 Dum 31 Iul - 0:10

Gargara.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 11 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  tegeusa Mar 2 Aug - 8:05

eu gasesc bani pe strada, am gasit si cercel de aur, si 50 lei pe jos intr-o padure, da asta pentru ca ma uit pe jos... Very Happy
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 11 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  Angel Mar 2 Aug - 21:46

Tege ai grija cu gasitul...exista o lege a echilibrului,dupa ce primesti trebuie sa daruiesti... Smile
Angel
Angel
2
2


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 11 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  Angel Mar 2 Aug - 21:51

Habibi...noi suntem energie inmagazinata in trup biologic,primim transmitem,vibram si bineinteles ca invatand sa ne cunoastem putem folosi aceasta energie.Pietrele sunt purtatoare de energie, magazine virtuale ,de unde tot prin cunoastere putem sa distribuim sau sa ne alimentam.Orice energie este de doua sensuri,ca si curentul...depinde doar de noi si puterea noastra mentala sa o inmagazinam pe cea pozitiva,respingand astfel ""maleficul""..care practic nu mai exista...Depinde doar de noi sa vrem sa ne cunoastem....cum am spus.
Angel
Angel
2
2


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 11 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  Nana_Duval Mar 2 Aug - 21:52

Lasa ca daruieste la Brasov Very Happy
Nana_Duval
Nana_Duval
5
5


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 11 Empty puterea de inmagarinare este uriasa!

Mesaj  john42189 Sam 6 Aug - 0:25

In microprocesoare se foloseste inmagazinarea sau hai sa zicem forta de operare se datoreste cristalelor! in 1990 se stia deja ca rachetele inter balistice inmagazinau in cristale de minerale date si energi; In apuseni existau femei care idolatrizau cristale imense la care faceau referinta invocind dorinte de care aveau nevoie ; faina , an bun si ploi ! poate stiti ca unul dintre pioneri cercetari rachetelor cu multe trepte a fost un roman din orastie care a studiat mineralogia ca si autodidact. acum sa unim subiectele; In Ardeal se descopera in lucrarile miniere din maramures si nu numai ci si la deva tebea sau troita ,ruda; flori de mina de o deosebita frumusete si care prin coloristica lor precum si prin orientarea in spatiu te lasa paf! Florile de mina se vindeau la straini , in general ! , Aflindu_ma la Kalsrue in Germania am gasit un magazin unde am regasit sute de pietre de neasemuita valoare si forme care stateau expuse spre vinzare. Existase o interdictie de vinzare spre alte tari a gemelor dar se pare ca saracia face ca batrini minieri si maistri sa_si vina florile de mina la pret de nimic din lipsa de cunoastere a valori financiare! O tara care a dat un bun exemplu a fost brazilia care vinde geode dar fabricate artificiala sa nu mai vorbim de Rusia! dar noi sintem mici in valoare cu tehnologia ce o au!
Cam pina aici ca vad ca am deviat de la inmagazinarea fortelor la comert international! cu bine IOAN

john42189
1
1


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 11 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  shadow Sam 6 Aug - 7:55

John , nu stiu de unde-ai luat materialul ala dar contine multe inadvertentze ...
Nu cred in puterea miraculoasa a cristalelor , fizic vorbind , majoritatea cristalelor sunt formate din elemente stabile chimic , cu legaturi puternice intre atomi , sunt materiale reci , aflate in intuneric sunt fara ''viatza''...lumina este ceea care le insufleteste iar noi cei care le atribuim puteri supranaturale ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 11 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  habibi77 Joi 11 Aug - 13:52

Angel a scris:Habibi...noi suntem energie inmagazinata in trup biologic,primim transmitem,vibram si bineinteles ca invatand sa ne cunoastem putem folosi aceasta energie.Pietrele sunt purtatoare de energie, magazine virtuale ,de unde tot prin cunoastere putem sa distribuim sau sa ne alimentam.Orice energie este de doua sensuri,ca si curentul...depinde doar de noi si puterea noastra mentala sa o inmagazinam pe cea pozitiva,respingand astfel ""maleficul""..care practic nu mai exista...Depinde doar de noi sa vrem sa ne cunoastem....cum am spus.

De acord hug
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 11 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  atat de simplu Vin 12 Aug - 18:47

Chiar discutasem cu cineva acum o saptamana despre aura, dar nu legat de cristale.E un subiect care ma intereseaza si despre care am citit ceva.Culmea e ca niciodata nu am suficienta energie pentru a discuta despre asta pe forum.Nici nu as sti de unde s-o incep, sunt atatea de spus...Asa ca prefer sa nu mai spun nimic.Habi are suficienta rabdare , eu nu am. Smile
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 11 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  shadow Vin 12 Aug - 19:24

''Pietre purtatoare de energie '' - atzi folosit acest termen de nenumarate ori - poate cineva sa-mi explice in ce consta sau in ce credeti ca ar consta aceasta energie pe care ziceti ca ar emana-o cristalele ?...si despre ce cristale ar fi vorba concret ?... ma gandesc ca ar trebui sa cunoasteti aceste amanunte din moment ce sustineti o ipoteza Rolling Eyes ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Cristalele si aura - Pagina 11 Empty Re: Cristalele si aura

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum