GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

+40
raichu
Mihaela Bambina
liviaionita
dorina_s
mario368
sharekhan
Ravian
itina
sharp00714
myrk
East17
mariana m
AlexIulia
Athena
aristeu
pauletz
Sibel16
bicflo
Violoncella
shadow
atat de simplu
RALUCA
mercur
BlackDiamond
Vasile Ascunziseanu
Obi-Wan Kenobi
parwous
habibi77
Amrita
Queensland
seaman65
soryn
Nana_Duval
elis27
mrs nobody
floreac
oli
tegeusa
pitulicea
no.body
44 participanți

Pagina 21 din 54 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 37 ... 54  Urmatorul

In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 21 Empty Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  no.body Mar 21 Feb - 9:20

Rezumarea primului mesaj :

Pentru ca imi plac foarte mult jocurile de inteligenta, testele de inteligenta, etc., m-am gandit sa infiintez acest topic. Sunt sigur ca nu ma veti lasa singur aici...



Se dau urmatoarele cifre si grupuri de cifre:

? 953 13(18)5(16)(21)93 93987
(18)(15)939(16) (14)(21)(18)(20)(14)9 59(18)1(12)1(16)

Aflati codul si dati-mi raspunsul codat.
Ia sa va vad Very Happy !
no.body
no.body
4
4


gergelyerzsebet apreciază acest mesaj

Sus In jos


Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 21 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  RALUCA Vin 14 Dec - 15:06

M-am gandit o saptamana la asta. Poate sare alcineva cu alta explicatie Laughing
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 21 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  atat de simplu Vin 14 Dec - 20:06

pitulicea a scris: Cine il iubeste pe Jerry? Puteti da si explicatia corecta?

Mama lui, probabil. Laughing Mai e nevoie de explicatie? Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 21 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Vin 14 Dec - 20:47

De explicatie nu, dar e nevoie sa ne spui cum o cheama Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 21 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  atat de simplu Vin 14 Dec - 21:03

Incepe cu E? Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 21 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  shadow Sam 15 Dec - 17:41


Mie mi-a dat asa : Bruce -> Elena -> David -> Lorena -> Dan -> Elisabeta -> Jerry -> Iulia -> Bruce
Sageata semnifica ''iubeste pe '' .
Intre Bruce si Elisabeta este o antipatie comuna Very Happy ...
Solutie logica ? .. mi-ar lua ceva vreme sa insir toate toate calculele matematice care le-am facut pana i-am dat de capat Laughing ... vreo 5 foi A4 ... am facut un fix pe problema asta Evil
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 21 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  Violoncella Sam 15 Dec - 17:45

Smile)) io m-am gandit la problema aia cu oamenii, casele, tigarile, bauturile, animalele si am renuntat la gandire. Smile
Oare de ce se urasc Bruce si Elisabeta?? Smile)
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 21 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Sam 15 Dec - 17:48

Laughing Laughing La aia m-am gandit si eu si mi-am innodat creierul. La asta nici n-am incercat sa ma mai gandesc. Am asteptat sa gasiti voi raspunsul si solutia.
Lenesa de mine Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 21 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  RALUCA Lun 17 Dec - 9:16

Si totusi care este raspunsul corect?
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 21 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Lun 17 Dec - 9:19

Numai Dumnezeu stie! Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 21 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  RALUCA Lun 17 Dec - 9:25

Atunci putem pune urmatorul joc sau asteptam sa isi faca si El cont aici? Laughing Laughing
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 21 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Lun 17 Dec - 9:26

Laughing Laughing Laughing Asteptam...
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 21 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Dum 23 Dec - 9:38

Solutia corecta era Elisabeta.... da' cum s-a ajuns la rezultatul asta, nu stiu sa va spun. Se pare ca logica Ralucai a fost buna Smile

Hai sa trecem la altul:


Descoperiti relatia existenta intre cele sase numere din primele trei patrulatere pentru a-l deduce pe cel care lipseste in patrulaterul al patrulea.
Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 21 0945789001177510783462f637fe6e87056131782
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 21 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  shadow Dum 23 Dec - 10:00

123 este numarul lipsa Cool ... matematica simpla : 12 este factorul comun .

La problema precedenta Elisabeta este raspunsul ... v-am spus ca am facut adevarate ecuatii din datele problemei , barbatii necunoscuti erau B1, B2 , B3 , femeile F1, F2 ,F3 Laughing ...si tot le-am calculat pana ce Elisabetei i s-a aratat ca-l iubeste pe Jerry si numai pe el Very Happy
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 21 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Dum 23 Dec - 10:02

Laughing Laughing Laughing Matematicianule care esti ... si expert intr-ale inimii Razz

Bravo... raspuns corect. 123 e. ok
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 21 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  RALUCA Dum 23 Dec - 10:04

Daca faceam si eu o poza la hartia pe care am facut un catralion de sageti testul de mai devreme nu se intelegea nimic Laughing
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 21 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 21 din 54 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 37 ... 54  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum