GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce-ai face daca...?

+40
dorina_s
myrk
Florin Popa
raichu
anca7
sharp00714
itina
pauletz
aristeu
Pingu
RALUCA
tibitzzz
Adriatica
Queensland
freda white
parwous
mielusica
ionutz72
seaman65
Violoncella
atat de simplu
Nana_Duval
tegeusa
oli
zexe
daffy_
kkarin_a
mrs nobody
vaxalbinu'
lynn
Hagu_chan
Radu
free_smile
Andi
habibi77
shadow
kitty
nadufmic
snow
pitulicea
44 participanți

Pagina 35 din 35 Înapoi  1 ... 19 ... 33, 34, 35

In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 35 Empty Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Vin 22 Ian - 23:35

Rezumarea primului mesaj :

Un joc de situatii Smile
Imagineaza-te intr-o anumita conjunctura, situatie, ipostaza si povesteste-ne cum ai reactiona, cum ai iesi din situatia respectiva, cum ai rezolva-o, cum i-ai da de capat Smile
Un joc in care ne descoperim imaginatia, trairile, reactiile si talentul de a asterne toate astea pe hartie Smile

Cel care raspunde, pune o alta intrebare de genul....Ce-ai face daca.....?


Fiind vorba de un joc cu miniscenarii, NU se accepta raspunsuri scurte! Raspunsurile scurte vor fi sterse.


Ce-ai face daca ai castiga la loto 30.000 euro?


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Dum 30 Dec - 21:30, editata de 5 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Ce-ai face daca...? - Pagina 35 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  zaraza26 Vin 10 Feb - 23:12

Mi-aș aminti cum se descurcau bunicii și străbunicii. Aș juca parcă un rol, aș fi în rolul lor... M-aș juca la lumina lămpii cu gaz, făcând desene pe perete cu palmele. M-aș culca o dată cu găinile și m-aș trezi o dată cu ele. Very Happy Aș mânca salate, semințe și ce-oi mai găsi...Dacă aș putea, aș strânge niște prieteni să facem șezătoare și la lumina lămpii am spune ghicitori și am povesti vrute și nevrute.

Ce-ai face dacă te-ai muta pe o insulă pustie, presupunând că ceva te-a atras acolo? Cât de pustie... las la latitudinea celui care răspunde. Very Happy
zaraza26
zaraza26
4
4


pitulicea și Mell apreciază acest mesaj

Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 35 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Mier 7 Feb - 10:25

Sper sa nu fiu, totusi, singura pe insula aceea Smile M-as apuca sa-mi fac un acoperis deasupra capului, dupa care m-as apuca de gradinarit. As cauta in jur tot ce se poate manca, as culege, as face stocuri... Deci casa si masa ar fi primele ganduri. Daca ar mai fi si alte vietuitoare, m-as apropia de ele... indiferent ca ar fi oameni sau animale Smile Daca situatia nu ar fi asa de grava si as avea deja o casa pe insula respectiva, mi-as duce acolo cartile. Pe langa gradinarit, as citi, as sta la soare, m-as plimba... Nu m-as plictisi nici o clipa Smile

Ce ai face daca ar trebui sa fii babysitter la doi copii foarte rai? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


zaraza26 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 35 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  zaraza26 Mier 7 Feb - 10:34

Aș afla de la părinți tot ce se poate despre apucăturile lor, ca să știu cât de cât la ce să mă aștept. Apoi aș improviza pe parcurs. Sigur ar fi totul o joacă, altfel nu aș avea cum să rezist și să fac față. Important e să îi găsească bine părinții când se întorc acasă. Depinde de vârsta lor, cum o să mă găsească pe mine!! rolling on the floor

Ce-ai face dacă ai trimite din greșeală un mesaj ciudat șefului/șefei?
zaraza26
zaraza26
4
4


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 35 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 35 din 35 Înapoi  1 ... 19 ... 33, 34, 35

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum