GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce-ai face daca...?

+40
dorina_s
myrk
Florin Popa
raichu
anca7
sharp00714
itina
pauletz
aristeu
Pingu
RALUCA
tibitzzz
Adriatica
Queensland
freda white
parwous
mielusica
ionutz72
seaman65
Violoncella
atat de simplu
Nana_Duval
tegeusa
oli
zexe
daffy_
kkarin_a
mrs nobody
vaxalbinu'
lynn
Hagu_chan
Radu
free_smile
Andi
habibi77
shadow
kitty
nadufmic
snow
pitulicea
44 participanți

Pagina 33 din 35 Înapoi  1 ... 18 ... 32, 33, 34, 35  Urmatorul

In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 33 Empty Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Vin 22 Ian - 23:35

Rezumarea primului mesaj :

Un joc de situatii Smile
Imagineaza-te intr-o anumita conjunctura, situatie, ipostaza si povesteste-ne cum ai reactiona, cum ai iesi din situatia respectiva, cum ai rezolva-o, cum i-ai da de capat Smile
Un joc in care ne descoperim imaginatia, trairile, reactiile si talentul de a asterne toate astea pe hartie Smile

Cel care raspunde, pune o alta intrebare de genul....Ce-ai face daca.....?


Fiind vorba de un joc cu miniscenarii, NU se accepta raspunsuri scurte! Raspunsurile scurte vor fi sterse.


Ce-ai face daca ai castiga la loto 30.000 euro?


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Dum 30 Dec - 21:30, editata de 5 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Ce-ai face daca...? - Pagina 33 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  dorina_s Vin 7 Apr - 15:16

As arunca cu perna in el, Laughing si dupa m-as apuca sa vad pe unde a intrat ca sa astup gaura!
Ce ai face daca te prinde ploaia cand esti la plimbare?
dorina_s
dorina_s
5
5


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 33 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Florin Popa Vin 7 Apr - 15:20

As scoate umbrela, daca as avea una la mine. Laughing Daca nu m-as adaposti sub cel mai apropiat acoperis. Daca nici posibilitatea asta n-as avea-o, mi-as continua drumul mai departe... cantand in ploaie. Laughing

Ce ai face daca ai cadea imbracat(a) in apa, toamna?
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 33 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Indra Vin 7 Apr - 23:31

Daca ar fi o zi insorita, m-as lasa in voia razelor de soare, care ar sti sa ma usuce mangaietor. Daca ar fi o zi friguroasa, as pleca in cea mai mare viteza acasa si as face o baie fierbinte.

Ce ai face daca... te-ai indragosti la prima vedere de o persoana?
Indra
Indra
4
4


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 33 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Mar 18 Apr - 22:03

M-as considera nebuna Laughing Nebuna sau suficient de batrana incat sa fi dat in mintea copiilor. Dragoste la prima vedere? Nu exista asa ceva. Ar fi un foc de paie, iar mie-mi place caldura pe care-o degaja jarul.

Ce-ai face daca ai descoperi un manuscris al unui autor celebru, decedat cu multi ani in urma?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 33 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  myrk Mar 18 Apr - 22:38

Ei, nu exista. Tu mereu te raportezi doar la trairile personale. Laughing

Ce-as face? L-as publica si-as spune ca am scris eu cartea. Pai? Laughing

Ce-ai face daca te-ai culca la Cluj si dimineata te-ai trezi la... Bucuresti? Era sa scriu Botosani! Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 33 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  dorina_s Joi 20 Apr - 7:23

M-as bucura, mi-as suna rudele de acolo si i-as vizita!
Ce ai face daca iti trebuie un act ?
dorina_s
dorina_s
5
5


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 33 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  myrk Joi 20 Apr - 12:06

Apai, no, hai la Botoseni, cu Ghita of course! Wink

Ce fel de act? Laughing Fac ce-am facut de curand: am alergat pe drumuri, am dat anunt in Monitorul Oficial, am asteptat anuntul, am stat la coada la Posta, m-am dus la notariat sa legalizez hartii, am cumparat timbre fiscale apoi am asteptat iar eliberarea actului original. Plus doua ciocolate, ca-s baiat fin. Iaca ce fac! Laughing

Ce-ai face daca te-ar prinde ninsoarea facand plaja la Mamaia? Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 33 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Dum 23 Apr - 10:15

Laughing Laughing Ce-ar face toti cei din jur. As trage repede pe mine toate "zdrentele" din dotare: cearsaf, prosop de plaja, tricou, slapi Neutral si as lua-o la fuga spre hotel, la caldurica. Chiar nu-mi doresc sa fiu ninsa pe pielea goala Very Happy Ar fi, oricum, e experienta de neuitat. As tremura putin, dar m-as si distra de asa o intamplare.

Ce-ai face daca ai gasi un caine vagabond dormind la usa ta?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 33 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Annmarie Vin 2 Iun - 1:25

Am avut mai multi caini, pana am locuit la casa. Apoi, parca casa a luat cu ea tot ce ii apartinea, dar nu si pe noi.

Noi am inceput sa traim in apartament.

Pe vremea aceea, am gasit odata un catel, in prag. Cica l-au dat jos dintr-un tren. M-am uitat la el si m-am gandit, nu pot sa-l tin in apartament. Nu ma pricep sa-l invat sa nu murdareasca. Mocheta nu o pot ridica. Apoi, am considerat, totusi, ca merita o sansa. L-am adus in casa, i-am facut baie, i-am dat sa manance si l-am introdus in programul meu, desi a fost destul de inuman sa ma trezesc la 4 dimineata, cand vroia sa iasa. L-am scos de mai multe ori pe zi , totusi, nu vreau sa zic ce s-a ales de mocheta in cateva saptamani, desi am frecat pana am facut rana la genunchi. Uneori scancea, ca toti cateii. Imi doream sa poata sta la noi. Apoi, vecinii au vrut sa ma denunte, fiindca au gasit ideea, vocea sau prezenta cainelui deranjanta, asa ca am rugat-o pe vara mea sa il adopte. Ea iubeste animalele si are curte. L-a adoptat. De atunci am legat ideea de a avea un caine cu casa cu curte.

Insa, daca as gasi din nou un caine in prag, nu as sta pe ganduri. Cred ca as scoate mocheta si mi s-ar falfai de vecini Smile

Ce ai face daca noptile ar fi albe ?
Annmarie
Annmarie
4
4


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 33 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  itina Mar 16 Ian - 15:02

Nu mi-ar fi prea bine, sincer. Sunt obisnuita cu "negrul" noptilor si nu-mi plac noutatile! Laughing Oricum, din punctul meu de vedere, noaptea e facuta pentru somn! Twisted Evil Si daca mai am parte de vreo noapte alba, o data la nu stiu cat timp, sufar pana imi revin. Neutral

Ce ai face daca ai trai intr-o lume idilica, gen paradis, unde toata lumea ar iubi pe toata lumea?
itina
itina
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 33 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  atat de simplu Mar 16 Ian - 16:52

Laughing  M-as scarbi. As cauta o alta lume...normala. Ca mie imi plac extremele si trebuie sa si urasc pe cineva, chiar daca unii omuleti nu mi-ar displacea. Si o lume idilica pentru mine ar fi o lume in care oamenii ar fi sinceri. Smile  De ce sa ma minta aia din lumea idilica a Itinei ca ma plac? Laughing Eu as vrea sa fie sinceri si sa-mi spuna ca ii enervez. Ei, in cazul asta nu mi-as mai cauta alta lume, as sta in lumea asta in care mai pot sa urasc si eu pe cineva pentru ca-i...sincer. rolling on the floor

Ce-ai face daca ai fi nevoit sa traiesti intr-o lume in care sa te urasca toti? Laughing Ai incerca s-o schimbi c-o vorba buna, ceva sau ti-ai lua talpasita in basmul Itinei? rolling on the floor
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 33 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  itina Mar 16 Ian - 18:44

1. Eram sigura ca voi primi un raspuns de genu', indiferent cine mi l-ar fi dat.  Laughing
2. Inca nu mi-e clar daca nu as fi dat si eu acelasi raspuns.
3. Daca e lume idilica, nu exista minciuna, draga mea Simpla!  Laughing

Ar fi foarte greu sa traiesc intr-o lume in care sa ma urasca toti. Nu stiu de ce dar inca pun pret pe parerea celor din jurul meu. Mai intai as incerca sa gasesc un raspuns la intrebarea: "De ce?". In functie de raspuns, as gasi si o solutie. Sau nu.  Very Happy

Ce ai face daca lumea s-ar schimba atat de mult incat nu ti-ai mai gasi locul in ea? Daca te-ai trezi intr-o zi si totul ar fi cu fundul in sus?  Neutral
itina
itina
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 33 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  atat de simplu Mar 16 Ian - 20:21

De ce sa nu fie minciuna? Daca ai fi spus ideala, nici atunci n-as spune ca nu exista minciuna. O lume idilica ar fi ca o lume de poveste tihnita, eu asa o vad, dar si acolo exista minciunele.  Laughing

Pai, ce sa raspund? Eu nu prea imi gasesc de felul meu locul, mare diferenta n-ar fi.  Laughing Daca s-ar schimba chiar atat de mult lumea, e posibil chiar sa-mi placa, deci as face foarte bine.  Twisted Evil Unde mai pui ca mie imi si plac situatiile ciudate.  Smile

Ce sa intreb si eu?  scratch Ce-ai face daca prin actiunile tale reusesti sa faci rau unei persoane pe care, de fapt, vrei s-o ajuti?
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 33 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  itina Mar 16 Ian - 20:26

Mi-ar parea foarte rau. Chiar nu vreau sa fac rau nimanui, indiferent de ce relatie am cu persoana respectiva sau...nu am.  Neutral

Ce ai face daca ai putea sa intelegi graiul animalelor?
itina
itina
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 33 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  atat de simplu Mar 16 Ian - 20:40

As vorbi mai des cu ele.  Laughing Macar ar parea ca nu mai vorbesc singura.  Laughing Desi, as putea vorbi si c-un perere daca as vrea. Cine nu ma lasa?  gun 

Ce-ai face daca in seara asta ar ninge ca-n povesti? (nu-i vorba de povestea Itinei, astea-s alte povesti).  belly
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 33 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 33 din 35 Înapoi  1 ... 18 ... 32, 33, 34, 35  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum