GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce-ai face daca...?

+40
dorina_s
myrk
Florin Popa
raichu
anca7
sharp00714
itina
pauletz
aristeu
Pingu
RALUCA
tibitzzz
Adriatica
Queensland
freda white
parwous
mielusica
ionutz72
seaman65
Violoncella
atat de simplu
Nana_Duval
tegeusa
oli
zexe
daffy_
kkarin_a
mrs nobody
vaxalbinu'
lynn
Hagu_chan
Radu
free_smile
Andi
habibi77
shadow
kitty
nadufmic
snow
pitulicea
44 participanți

Pagina 18 din 35 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 26 ... 35  Urmatorul

In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 18 Empty Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Vin 22 Ian - 23:35

Rezumarea primului mesaj :

Un joc de situatii Smile
Imagineaza-te intr-o anumita conjunctura, situatie, ipostaza si povesteste-ne cum ai reactiona, cum ai iesi din situatia respectiva, cum ai rezolva-o, cum i-ai da de capat Smile
Un joc in care ne descoperim imaginatia, trairile, reactiile si talentul de a asterne toate astea pe hartie Smile

Cel care raspunde, pune o alta intrebare de genul....Ce-ai face daca.....?


Fiind vorba de un joc cu miniscenarii, NU se accepta raspunsuri scurte! Raspunsurile scurte vor fi sterse.


Ce-ai face daca ai castiga la loto 30.000 euro?


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Dum 30 Dec - 21:30, editata de 5 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Ce-ai face daca...? - Pagina 18 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  snow Dum 7 Mar - 17:57

Surprised Test ADN la secunda doi, ar fi dificil de probat asa ceva. Daca este totusi pozitiv, asta e, port crucea si-mi asum obligatiile.

Ce-ai face daca maine ai primi cadou de 8 Martie o pusca lunga de epoca? Very Happy
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 18 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  kitty Mar 9 Mar - 11:55

Pusca asta....lunga.... de epoca .... inseamna ceva...? Very Happy Trebuie sa ne facem fotografie cu ea? Very Happy sau doar sa zâmbim cand o primim ?

As zâmbi.. Laughing

Ce ai face daca as zâmbi frumos rolling on the floor ? (nu mai am idei .... Ce-ai face daca...? - Pagina 18 762404 )
kitty
kitty
4
4


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 18 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  snow Mar 9 Mar - 19:43

Laughing Pusca aia are...istorie, are si fotografie dar nu ai vazut-o inca.

Nici nu-mi inchipui ca ai putea zambi altfel decat frumos. Te-as intreba care este motivul acelui zambet.

Ce-ai face daca la un salon de masaj, maseorul atinge intentionat zone mai intime?
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 18 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Mar 9 Mar - 19:51

Embarassed L-as intreba: "Asta intra in program?" Very Happy Daca raspunsul e afirmativ, il las sa-si faca treaba, doar am platit pentru ea Laughing Laughing

Ce-ai face daca ai primi cadou un cal de curse?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 18 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Radu Mar 9 Mar - 19:54

Depinde ce cal as primii. Daca ar fi unul care se vinde pe bani grei, l-as vinde si mi-as comanda un chevy camaro din 69, restaurat.

Ce ai face daca ai fi ales Presedintele Romaniei ?
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 18 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  snow Mar 9 Mar - 22:29

As demisiona a doua zi, politica si cu mine nu facem casa buna, sunt mai departe de politica decat de planeta Marte.

Ce-ai face daca ai fi ales presedintele partidului din care faci parte? Very Happy
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 18 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Mar 9 Mar - 22:34

Very Happy Asta-i pentru Radu Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 18 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Radu Mier 10 Mar - 16:04

Avand in vedere ca eu doresc binele natiunii Laughing , singurul partid din care as face parte ar fi cel care ar avea acelasi scop: bunastarea poporului roman. Astfel, fiind ales Presedinte , as urmarii sa realizez obiectivele politice ale partidului cat mai bine.

Ce ai face daca te-ai afla intr-un avion ce se prabuseste?
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 18 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Mier 10 Mar - 20:19

Rolling Eyes Radu chiar se vede presedinte? Laughing Laughing
Daca as fi intr-un avion care se prabuseste.... m-as prabusi si eu odata cu el Laughing Laughing Ce drac sa fac? Ca n-am aripi. As muri de frica, inainte sa mi se deschida parasuta Laughing

Ce-ai face daca ai vedea ca cineva se ineaca, iar tu ai fi pe mal?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 18 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  snow Mier 10 Mar - 20:29

Sar in apa, ce sa fac, las omul sa moara? Cu toate ca e cam periculos, se agata de tine urat in faze de-astea.

Ce ai face daca ar trebui sa faci singura in masina, un drum lung de 6-700km.? Ca sofer incepator.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 18 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Mier 10 Mar - 20:34

Sari in apa? affraid Io nu.... il las sa moara. Mai bine sa moara unul, decat sa murim doi Very Happy
Hmmm.....cred ca as merge mai repede pe jos decat cu masina Very Happy Nu cred ca l-as face, mai ales nu prin oras. In afara localitatilor, mai treaca-mearga, dar prin oras nu ma simt in stare sa conduc. Dupa primii 5 km m-ar opri politia, mi-ar lua carnetul si as scapa de un drum asa lung Laughing

Ce-ai face daca ti-as propune sa te angajez ca soferul meu personal, pentru un drum de 6-700 km? :p Laughing


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Lun 10 Dec - 10:16, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 18 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  snow Mier 10 Mar - 20:43

Cu masina mea sau cu a ta? Ar fi, cred o slujba foarte placuta, sau iadul pe pamant dar as incerca sa ma adaptez situatiei pentru a te duce in siguranta la destinatie. Dar sunt sigur ca in final ar fi un drum placut.

Ce ai face daca de maine, de la servici ai avea la dispozitie masina cu sofer, pentru toate nevoile tale?
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 18 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Mier 10 Mar - 21:10

big hug Cu masina ta.... masina intra-n acelasi pret Very Happy
Masina cu sofer pentru nevoi personale? Very Happy Nu prea am nevoi personale in timpul serviciului, iar pana la wc ma pot duce pe jos Very Happy Cred ca i-as da liber soferului....da' ma gandesc sa pastrez masina, pentru cand te mai angajez pe tine pentru un drum lung Laughing Laughing

Ce-ai face daca ar trebui sa-mi cumperi o rochie dupa indicatii precise? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 18 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  snow Mier 10 Mar - 21:17

Scriu totul pe o hartie, si o pasez politicos vanzatoarei respective, cred ca stie mai multe decat mine, daca dau gres cel putin am pe cine sa dau vina.

Ce-ai face daca as aduce cine stie ce bazaconie in urma instructiunilor tale?
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 18 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Mier 10 Mar - 22:10

Laughing Laughing Laughing
M-as imbraca cu bazaconia, macar cat sa radem... si sa-mi fac cateva poze de pus pe hi5 Evil Ce sa-ti fac? Pot sa te pedepsesc? Rolling Eyes

Ce-ai face daca ar trebui sa te pedepsesc, iar pedeapsa s-o aleg eu? Twisted Evil
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 18 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 18 din 35 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 26 ... 35  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum