GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania?

+14
mielusica
seaman65
dominik
serpico
mrs nobody
mihaic3001
valeria
fotohobby
daffy_
atat de simplu
dragos
Radu
Mr Nobody
pitulicea
18 participanți

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania? - Pagina 4 Empty Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania?

Mesaj  pitulicea Joi 19 Aug - 20:59

Rezumarea primului mesaj :

Coalitia Organizatiilor Pacientilor cu Afectiuni Cronice acuza conducerea Romaniei din ultimii 20 de ani de starea actuala a sistemului sanitar si propune adoptarea unei legi a responsabilitatii care sa oblige orice persoana aleasa prin vot sau numita politic sa se trateze in sistemul romanesc.
Reprezentantii Coalitiei considera ca principalii vinovati pentru "situatia mizerabila in care a ajuns sistemul de sanatate" sunt cei care s-au aflat la conducerea tarii in ultimii 20 de ani.
Pentru a iesi din criza sistemului de sanatate, COPAC propune sa se decida, printr-o lege a responsabilitatii alesilor fata de Romania, ca orice persoana aleasa de popor prin vot pe o functie, de la presedinte pana la consilierul local de la o primarie, precum si cei numiti politic intr-o functie de conducere sa fie obligati sa-si trateze problemele de sanatate in sistemul sanitar din Romania, atat ei cat si familile lor.
"Daca incalca aceasta regula, sa isi piarda automat functia, daca merg sa se trateze in sistemele de sanatate ale altor tari, aceasta fapta sa fie considerata dauna adusa imaginii Romaniei si sa suporte consecintele".


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Joi 7 Mar - 21:27, editata de 2 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania? - Pagina 4 Empty Re: Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania?

Mesaj  pitulicea Mier 27 Apr - 20:49

Asta-i tare de tot. Laughing
E buna....votez pentru! Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania? - Pagina 4 Empty Re: Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania?

Mesaj  dragos Mier 27 Apr - 23:55

si eu
dragos
dragos
4
4


Sus In jos

Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania? - Pagina 4 Empty Re: Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania?

Mesaj  dominik Joi 5 Mai - 18:24

E mult de discutat aici. Drepturile omului, libera circulatie , bla, bla.. Daca tiganilor le e ingaduit sa cerseasca la Geneva, ori langa Notre Damme, de ce naiba , parlamentarul roman sa nu se poata doftorici la Viena?? E mult de vorbit. Ca sunt incompetenti, de acord dar, etapa, starea in care ne aflam o datoram in mare masura poporului roman din care cu mandrie (sau nu??!!)facem parte. Self yourself (in masura in care se poate), si, la naiba cu ei!!
dominik
dominik
2
2


Sus In jos

Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania? - Pagina 4 Empty Re: Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania?

Mesaj  seaman65 Mier 18 Mai - 0:11

pitulicea a scris:E o libertate pentru care pot sa opteze. Vrei libertate, atunci nu intri in politica. Ai intrat in politica, esti alesul poporului, atunci sa traiesti in aceleasi conditii in care traieste poporul. Poporul...marea masa....nu-si permite sa se trateze in strainatate.
De ce? Cui crezi ca se datoreaza saracia in care traim? De ce am ajuns sa ni se taie 25% din salarii?
Si totusi, continuam sa platim bani grei pentru asigurarile de sanatate, care nu-ti asigura NIMIC.

Nu platim bani grei numai pentru asigurarile de sanatate, care nu ne asigura nimic, ci si pentru alesii nostri, care nu fac nimic bun pentru noi. Ultima prostie auzita recent este cea cu dublare filmelor in limba romana, dovada ca n-avem nevoie de oameni care stiu sa citeasca.

Dar sa raman la subiect: nu poti ingradi dreptul omului, nu conteaza ce este - vladica sau opinca, in special daca tinem cont de pericolele la care se expune romanul atunci cand face greseala sa intre intr-o unitate sanitara din tara.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania? - Pagina 4 Empty Re: Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania?

Mesaj  mrs nobody Mier 18 Mai - 1:19

cel mai mare pericol a fost sa se duca cineva la spital si sa se trezeasca la caminul de batrani Sad
mrs nobody
mrs nobody
5
5


Sus In jos

Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania? - Pagina 4 Empty Re: Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania?

Mesaj  mielusica Lun 8 Aug - 16:19

N-as fi deacord cu aceasta lege,dar mi-ar place sa se respecte macar una din ele...N-am eu prea multe cunostinte in legislatie...insa cred ca daca s-ar respecta legea in vigoare,ar fi destul de bine,conditia esentiala insa ar fi salarizarea corespunzatoare a tuturor.
mielusica
mielusica
5
5


Sus In jos

Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania? - Pagina 4 Empty Re: Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania?

Mesaj  shadow Lun 8 Aug - 17:57

Nu pot fi de acord cu o lege care ingradeste drepturile sau libertatile ...moral ar fi fost ca cei in cauza sa se trateze in tzara aratand ca au incredere in sistemul medical autohton ...dar in politica romaneasca moralitatea nu mai este de mult considerata virtute , asa ca nimic nou sub soare ....
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania? - Pagina 4 Empty Re: Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania?

Mesaj  veronica_franco Mar 17 Ian - 13:37

aceeasi lege interzice si concediile in strainatate?!
am glumit!!!!!
acum ontopic: ar fi moral sa se trateze aici, si pt a arata incredere si pt a evita cheltuielile in plus...dar domnii parlamentari sunt privilegiati... uite, si chiria de ex. cat plateste un om de rand si cat LI se plateste lor pt chirie????
veronica_franco
veronica_franco
2
2


Sus In jos

Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania? - Pagina 4 Empty Re: Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania?

Mesaj  Asgard Mar 13 Mar - 18:07

Nu se va intampla niciodata asa ceva, pentru ca legea o fac ei...
Asgard
Asgard
2
2


Sus In jos

Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania? - Pagina 4 Empty Re: Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania?

Mesaj  shadow Mar 13 Mar - 18:35

Comunismul a murit demult si conceptul de egalitate odata cu el Very Happy ...dupa alte legi se guverneaza astazi ...una dintre ele este aceea a banului ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania? - Pagina 4 Empty Re: Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania?

Mesaj  seaman65 Mar 13 Mar - 18:45

Roata se invarte.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania? - Pagina 4 Empty Re: Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania?

Mesaj  Nana_Duval Mar 13 Mar - 19:48

Mi-ar placea sa ajunga pe mana mea, desi nu le doresc sa fie dializati. Am avut pacient un fost ministru de externe, dar era de-o modestie rara.
Nana_Duval
Nana_Duval
5
5


Sus In jos

Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania? - Pagina 4 Empty Re: Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania?

Mesaj  shadow Mar 13 Mar - 21:38

Si cu juramantul lui Hipocrate cum ramane ? Suspect scratch
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania? - Pagina 4 Empty Re: Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania?

Mesaj  Nana_Duval Mar 13 Mar - 21:40

Eu personal n-am depus niciun juramant. Mi s-a inmanat o hartie , odata cu Libera Practica si atat. Cred ca-i doar un mit.
Nana_Duval
Nana_Duval
5
5


Sus In jos

Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania? - Pagina 4 Empty Re: Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania?

Mesaj  shadow Joi 15 Mar - 18:22

Topicul asta e aiurea , un fel de vanare de vant ...nu poti obliga pe nimeni sa se trateze intr-un anume loc , ce sa mai vorbim despre ''alesii neamului Very Happy ''...
Inevitabil se face off-topic la un topic fara sens Laughing ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania? - Pagina 4 Empty Re: Ati fi de acord cu o lege care obliga parlamentarii sa se trateze in Romania?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum