GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mai multe imagini - un singur cuvant!

+4
myrk
atat de simplu
shadow
Florin Popa
8 participanți

Pagina 14 din 33 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 23 ... 33  Urmatorul

In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 14 Empty Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 5 Feb - 11:37

Rezumarea primului mesaj :

La cat de mult ne plac jocurile, un nou joc nu putea sa se lase prea mult asteptat.
Inspirata de jocurile de Ligamentari si GHICESTE!, am nascocit un nou joculet, care sper sa functioneze si sa aiba priza la publicul efemer Wink
Regulile sunt simple: se dau imagini care sa indice fiecare cate un cuvant (litera), iar alaturate sa formeze un alt cuvant, care va fi, de fapt, SOLUTIA Idea


Exemplu:
Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 14 Images11 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 14 Luna_310

Solutia: 1 + 4 = 5


Asa cum v-ati dat seama, solutia este: ALUNA respect


Exclamation Redimensionati pozele cand le incarcati si setati dimensiuni de 320 px.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 14 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  myrk Lun 2 Apr - 21:44

Imi plac, imi plac! Imi place inocenta lor. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 14 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Joi 12 Apr - 9:45

Inca una inocenta Laughing  Sa aiba myrk de ce face haz Razz

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 14 3358  Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 14 2259

4 + 3 = 7
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 14 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  atat de simplu Lun 16 Apr - 7:05

Daca Mircea n-a venit, incerc eu: cremene. Twisted Evil
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 14 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 16 Apr - 9:23

Ai facut o incercare reusita ok
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 14 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  myrk Lun 16 Apr - 10:48

Da. Eu nici macar n-am incercat. Oricum, nu ma ducea capul. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 14 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Mar 17 Apr - 10:59

Pentru cei care vor sa incerce Smile
Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 14 3359  Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 14 2261

4 + 5 = 9
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 14 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Florin Popa Mar 17 Apr - 13:24

meridiane
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 14 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Mar 17 Apr - 13:50

Asa e ok
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 14 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Joi 14 Iun - 10:13

Ia sa mai venim cu ceva nou aici Smile

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 14 110 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 14 210

4 + 4 = 8
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 14 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Florin Popa Mier 20 Iun - 8:49

Autobuze?
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 14 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Mier 20 Iun - 8:58

Nu Razz Ce ma bucur ca nu ai ghicit din prima banana
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 14 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Florin Popa Mier 20 Iun - 9:11

Reao... Razz Mad Aerobuze?
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 14 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Mier 20 Iun - 9:24

Laughing Laughing Nu banana
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 14 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Florin Popa Mier 20 Iun - 9:32

Crying or Very sad Mad Omnibuze? Ca in imaginea a doua nu vad decat buze. Poate vederea imi joaca feste. Laughing
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 14 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Mier 20 Iun - 9:34

Iti joaca feste Razz Deci raspunsul e NU si de data asta Evil
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 14 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 14 din 33 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 23 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum